Polonya Vize

Polonya vize Umuma Mahsus Pasaport sahipleri tarafından ele alınır. Çünkü diğer 3 pasaport türüne ilişkin muafiyete değinilir.

T.C. vatandaşları Polonya vize için pasaportlarını ibraz eder ve ardından zorunlu olan belgeler gelir. Her birini de randevu aldığınız güne kadar hazırlamanız ve yetkili olan Konsolosluk ya da Büyükelçilik üzerinden teslim etmeniz beklenir.

Randevu alınan gün içerisinde Polonya vize adına sadece belgeler teslim edilmez. Evraklar kadar biyometri işlemlerinin de üzerinde durulur. Parmak izi taraması zorunludur ve ancak bu prosedürler üzerine vize almanız mümkün olacaktır.

Vizeye dair talep edilen belgeler arasında biyometrik fotoğraf, kimlik, tam vukuatlı nüfus kayıt örneği ve başvuru formu da yer alıyor. Vize talep dilekçesi ile özlük belgelerine de değiniliyor. Aynı zamanda seyahati destekleyen belgeler önem arz eder.

Rezervasyonlar seyahat dönüşünü ispat eder niteliktedir. Bunlar uçak bileti ve otel rezervasyonları olarak değerlendirilir. Sonuç olarak her birinin ibrazına karşı vizeye olumlu yönde sonuç alınır. Ortalama vize sonuçlanma süresi ise 10 iş günü olarak belirtilir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×