Polonya Vize Reddi ve Çözümü (2023)

Polonya Vize Reddi Neden Olur?

Polonya Vizesi için yapılmış olan başvurular gerekli incelemelerden geçtikten sonra uygun görülmezse Konsolosluk tarafından reddedilebilmektedir.

Polonya Vize Ücretleri (2023)

  • Vize başvurunuzun reddedilmesi seyahatinizin engellenmesine sebep olacağından hatasız bir başvuru süreci şarttır.
  • Polonya vize başvurusu hakkında bilgi almak için Gaziantep vize merkezi şubemiz Polonya temsilcimiz ile görüşebilirsiniz.
  • Aynı zamanda vize başvurusunda eksiksiz tamamlanması gereken evraklar hakkında bilgi için vizerandevu.com adresinden de ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Polonya vizesi almak ne kadar sürer?

Polonya vizesi başvuruların problemsiz şekilde tamamlanmasının ardından 15 ila 30 iş günü aralığında sonuçlanmaktadır.

Polonya D tipi vize kaç günde çıkar?

Geçerlilik süresi bir yıl olan ve ilk girişten itibaren 90 günden daha uzun süre Polonya’da kalmaya imkan sağlayan ulusal D tipi vize 15 iş günü içerisinde çıkmaktadır.

Polonya vize ücreti ne kadar?

Polonya vize ücreti her yıl Döviz kuruna göre değişmektedir, harç ücreti vize türüne ve alınan hizmete göre farklılık gösterir.

 Polonya Vize Reddi Sebepleri

Polonya vize başvurunuz belirli sebeple reddedilebilir. Bunlar sebepler şu şekilde sıralanabilmektedir:

Polonya Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Polonya Vize Reddi ve Çözümü

 1.Ülkeye Dönüşte Şüphe Tespiti

Polonya vizesi için başvuru yaparken seyahat dönüş bilgilerini içerir evrak da beyan etmeniz gerekir. Bu konuda eksik bilgilendirme ya da evrak varsa başvuru reddedilecektir.

 2.Başvuru Belgelerinde Eksik/Hata

Polonya vizesi başvuru işlemlerindeki en önemli ayrıntı eksiksiz evrak teslimidir. Bu evrakların eksik ya da hatalı bildirilmesi başvuru işleminizin reddine sebep olacaktır.

Bunun haricinde evraklarda sahtecilik yapıldığı fark edilirse yine işlem onaylanmayacaktır.

Başvuru evraklarında eksik ya da hata sebebi ile seyahatinize engel çıkmasını önlemek amacı ile Gaziantep vize merkezimiz ile irtibata geçebilirsiniz.

Yine vizerandevu.com adresinden gerekli bilgileri ayrıntılı şekilde edinebilmeniz de mümkündür.

3.Seyahatin Yapılış Amacı ya da Şartlarının Vizeye Uymaması

Polonya vizesi başvuru evrakları içerisinde seyahatin yapılış amacını anlatan evraklar beyan edilir. Ancak bu evraklar eksik ya da inandırıcı olmazsa vize başvurusu reddedilir.

 4.Schengen Giriş Yasağı

Schengen üyeliği olan ülkelerden herhangi birisine giriş yasağı olan kişi diğer ülkelere de seyahat edemez. Bu nedenle Schengen yasağına takılır.

 5.Ekonomik Kaynaklar

Gerekli evrakların tesliminde beyan ettiğiniz mal varlığınız konsolosluk tarafından araştırmaya tabi tutulur. Belirtilen tutarın yetersiz gelmesi halinde başvuru iptal edilebilir.

 6.Schengen Vize Süresi

Schengen vizesi şartları 6 aylık sürede 90 günlük konaklama süresi vardır. Bu süre dolmuş ise başvuru reddedilir.

7.Kamunun Güvenliği

Eğer başvuruyu yapan kişi Schengen ülkelerinden herhangi birisi için genel düzen bozma, kamu sağlığı, kamu güvenliği gibi konularda tehdit oluşturacağı şüphesi varsa başvuru reddedilir.

 8.Sağlık Sigortasının Reddi

Polonya Konsolosluğu’nun istediği standartlara uygun sağlık sigortası ibraz edilmediği takdirde vize başvurunuz reddedilmektedir.

Polonya Ticari vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/polonya-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Polonya Vize Reddi ve Çözümü (2023) Video;

Polonya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×