Macaristan Vize Ücretleri (2023)

Seyahatinizin amacı, süresi, ücretler üzerinde değişiklik göstermektedir. Macaristan vize başvurusu yapmadan önce Macaristan Konsolosluğu ile iletişim kurup ücretler hakkında bilgi alınması tavsiye edilir.

Macaristan Vize Formu ve Dilekçe 2023

Macaristan vize veriyor mu?

Macaristan konsolosluğunun yalnız umuma mahsus pasaportlar için Türk vatandaşlarına vize uygulaması vardır.

Macaristan vizesi ne kadar?

Macaristan tarafından verilen standart vize ücreti her yıl konsolosluk tarafından yeniden belirlenmektedir, yetişkin ya da 0-12 yaş aralığındaki çocuklara uygulanan vize ücreti farklıdır.

Macaristan uzun vize veriyor mu?

Macaristan 90 günü aşan seyahatler için ulusal vize türleri içerisinde seyahatin amacına göre başvuru yapanlara uzun süreli vize vermektedir.

Macaristan vize ücreti ve Macaristan vize harç bedelleri Macaristan Konsolosluğu tarafından belirlenmektedir.

Macaristan Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Macaristan Vize Reddi ve Çözümü

Macaristan vize başvuru evrak hazırlama işlemlerini birebir kendiniz yapmak isterseniz evrak ücretlerini kendiniz ödemeniz gerekmektedir.

Macaristan Konsolosluğu anlaşmalı acentalar ise sizin hazırlık aşamasında olan evraklarınızdan herhangi bir ücret talep etmemektedir.

Ücretler Hakkında Olumsuz Sonuçlar:

  • Ücretler geri iade edilmez.
  • Ücreti başkası için kullanamazsınız ve devredemezsiniz
  • Ücretleri sadece vize aldığınız ülke için kullanabilirsiniz.
  • Ücretler tek seferlik başvuru içindir.
  • Ret cevabı aldığınız durumda yeniden başvuruda ücret ödemek zorundasınız.

Seyahat Sağlık sigortanız talep ettiğiniz takdirde Vize Randevu Acentesi tarafından belirlenen ücret dahilinde yapılmaktadır. Sağlık sigortaları seyahat sürelerine göre farklılık gösterir. 

Vize Harcı Ödemeden Başvuru Yapılabilen Konular

  • Kar amacı olmayan işbirlikler için, bilimsel araştırmalar yapan 25 yaş altı kişilerden vize ücreti alınmamaktadır. Erasmus gibi eğitim amaçlı giden öğrencilere vize ücreti alınmaktadır.

AB-AET üye ülkesi vatandaşların eşlerinden, eşleri ile seyahat ediyorsa ve evlilik cüzdanı AB ülkesine yada AET ülkesine ait ise vize ücreti alınmaz. Türkiye Cumhuriyeti evlilik cüzdanı vizeden muaf değildir.

Macaristan vizeleri başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/macaristan-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Macaristan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×