Macaristan Vize

Macaristan vize işlemleri sırasında hem Ulusal Vize hem de Schengen vizesi üzerinden başvuru adımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Oturum ya da çalışma izni talep edecek olan kişilerin Ulusal Vize talep etmesi çok daha doğru olacaktır.

Macaristan vize işlemlerinde Schengen talep ederseniz Schengen ortak vize programına dahil olan diğer ülkelere de ayrıca vize almadan giriş yapmanıza imkan verilmektedir. Bu vize 180 günlük zaman zarfında en fazla 90 gün boyunca kullanılabilmektedir.

Aldığınız vize ile birkaç farklı Schengen ülkesi dolaşacaksanız, en uzun süre hangi ülkede kalacaksanız başvurunuzu da o ülke üzerinden yapmanız tavsiye edilmektedir.

Yapmış olduğunuz vize başvurusunun dikkate alınması ve geçerli kılınması için vize harcını da eksiksiz biri biçimde ödemeniz gerekmektedir. Ödeme yapıldığına dair makbuzunuzu da saklamalısınız.

Macaristan vize işlemleri sırasında aksaklık meydana gelmemesi için dileyen kişilerin alanın da uzman olan aracı firmalardan destek almasına da imkan verilmektedir.  Vize Randevu bu firmaların en niteliklileri arasında yer almaktadır. Uzman kadro size herhangi bir sorumluluk yüklemeden tüm işlem akışının anında tamamlanmasını sağlar.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×