Macaristan Vize Reddi ve Çözümü (2023)

Macaristan Vize Reddi Neden Olur?

Macaristan’a Schengen vizesi başvurusunda bulunduğunuz da otel ve ulaşıma ait rezervasyon bilgilerini İngilizce-Türkçe olmasına dikkat etmelisiniz.

Macaristan Vize Ücretleri (2023)

 1. Sabit gelir veya halen faal olarak çalıştığınız bir işiniz varsa Barkodlu 4A Hizmet Döküm Belgesi’ni evraklarınıza lütfen ekleyin.
 2. Macaristan Vize Evrakları hakkında en doğru bilgiyi almanız içinVize Randevu operatörleri ile iletişime geçiniz.
 3. Macaristan Schengen vizesi için yapmış olduğunuz başvurunuz kabul edilmemesi halinde size Macaristan Konsolosluğu tarafından imzalanan bir “Ret Mektubu” gönderilecektir.
 4. Mektubun içeriğinde Macaristan Vize başvurunuzun hangi nedenlerle kabul edilmediğini öğreneceksiniz. Başvurunuza ret mektubu gelmesi demek bir daha hakkınız olmayacak anlamına gelmemektedir.
 5. Ret mektubunda yazan eksik ve hatalarınızın neler olduğunu görüp yeni bir hazırlık yapabilir ve bununla beraber yeni bir başvuru yapabilirsiniz. Macaristan Vize başvurusunun reddi sonrasında ödemiş olduğunuz ücretler size verilmemektedir.
 6. Bu nedenle Macaristan Konsolosluğunun anlaşma yaptığı kurum turizm/seyahat acentelerinden gerekli yardımı alabilir tecrübelerinden yararlanarak en doğru şekilde sorunsuz başvuru yapma hakkına sahip olabilirsiniz.
 7. Macaristan Vizesine yapmış olduğunuz başvuru Macaristan Konsolosluğu-Macaristan Büyükelçiliği tarafından ret edilebilmektedir.
 8. Bunun sebepleri zamanlama hatası, eksik yıpranmış hatalı evrak yada Macaristan vizesini kötü amaçlı kullanılmış olması, sahte evrak olabilir.

Macaristan vize veriyor mu?

Macaristan sadece bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarına vize vermektedir. Yeşil, siyah ve gri pasaportlar için vize muafiyeti söz konusudur.

Macaristan'a kolay vize verir mi?

Macaristan Türkiye’de en kolay vize veren konsolosluklar arasında ilk sıralarda yer alır.

Macaristan D tipi vize kaç günde çıkar?

Macaristan D tipi vizesi için çıkış süresi evraklar ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmadığı zamanlarda ortalama 7 ila 10 iş günü aralığındadır.

Macaristan Vize Reddi ve Çözümü (2021)
Macaristan Vize Reddi ve Çözümü
 • Seyahat Belgelerinden Kaynaklı Vize İptali: Belgelerin orijinal, sahte olmayan, yıpranık, eksik, hatalı, konsolosluğa uymayan belgelerden vize reddi sonucu çıkabilir. Bu yüzden evraklarımızın durumunu ve güncel olup olmadıklarını lütfen kontrol ediniz.
 • Seyahat Şartları ve Seyahat Amacından Kaynaklı Vize Reddi: Macaristan seyahati için vize başvuru evraklarına seyahatin amacına ilişkin kanıtlayıcı belgeler sunulmalıdır. Eğer bu belgeler yok ise ve manen’de inandırıcı bulunmamış ise vize reddi meydana gelebilmektedir
 • Schengen Giriş Yasağın’dan Kaynaklı Macaristan Vize Reddi: Schengen üyesi ülkeler arasında Schengen bilgi sistemi (SIS) bulunmaktadır. Schengen üye ülkelerinden birine giriş cezanız var ise sistem üzerinden gözükmekte olup vize başvurunuz kabul edilmemektedir.
 • Ekonomik Şartlardan Kaynaklı Vize Reddi: Macaristan vize başvurusunda sizden ülkeye girerken ne kadar gelirinizin olduğunu kanıtlayan belgeler istemektedir. Yeterli düzeyde maddi durumunuz bulunmuyorsa Macaristan’a girişiniz kabul edilmemekte vize başvurunuz ret edilmektedir.
 • Schengen Vize Süresinden Kaynaklı Vize Reddi: Schengen vizesi son 6 ay süre içerisini kapsayan vizedir. Eğer herhangi bir Schengen ülkesinde 90 gün süre ile konaklama yaptı iseniz süreniz bitmiştir. Bu sebeple vizesine ret onayı gelmiş bulunmaktadır.
 • Kamu Güvenliği Nedeniyle Macaristan vizesinin Reddi: Macaristan Vizesinde başvuruda bulunan kimsenin kamu düzenini bozacak güvenliği zafiyete sokacak tutumları var ve bu kayıtlarda varsa vize reddi sonucunu verir.

Sağlık Sigortası Sebebi ile Vize Reddi: Macaristan ülkesine yapılacak seyahatler için başvuru evrakları arasında belirli standartlara uyum sağlayan sağlık sigortası belgesi istemektedir. Eğer bu belgeyi sağlayamıyorsanız vizeniz reddedilir.

Kişinin Ülkesine Dönmeme Şüphesinden Kaynaklı Vize reddi: Macaristan ülkelerine Schengen vizesi ile gelen kişilerin ülkelerine seyahat süresi bittiğinde dönmelerini kanıtlayacak belge sunmalarını istemektedir. Eğer bunu kanıtlayamıyorsanız vizeniz ret olacaktır.

Macaristan Vize Reddine İtiraz

Macaristan vize başvurularının reddi ile karşı karşıya kalan vatandaşlar vize reddine sebep olan sorunlarını çözdükten sonra tekrar vize başvurusu hakları bulunmaktadır.

Macaristan Ticari vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/macaristan-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Macaristan Vize Reddi ve Çözümü (2023) Video;

Macaristan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×