Kenya Vize

Kenya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)

Kenya Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Kenya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Kenya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Kenya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Kenya’ya seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi kişilerin vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Diplomatik, hizmet, hususi pasaport sahibi kişiler ise 180 gün içinde 90 günü geçmeyen seyahatler için vizeden muaf tutulmaktadır.

Kenya Vize Başvurusu

Kenya’ya seyahat düzenlemek isteyen T.C umuma mahsus pasaport sahibi vatandaşlarımız vize başvurularını e-vize uygulaması üzerinden, Kenya Havaalanına indiklerinde havaalanından ya da turizm/seyahat acentelerine başvurarak alabilirler.

E-Vize başvurusu yapmakta tereddüt duyan ya da Havaalanında yaşanabilecek olumsuzluklar neticesinde ülkeye alınmama gibi durumları engellemek amacıyla vatandaşlarımız Vize Randevu Ofisi temsilcilerinden destek alarak başvurularını kısa sürede sorunsuz şekilde yapılabilmektedir.

Kenya Vize Başvurusu İçin Gereken Evraklar Hakkında

Kenya seyahati için gereken pasaportların seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olması yıpranmamış olması ve 10 yıldan eski olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Vize başvuru formunu online olarak dolduracak olan kişilerin formları İngilizce ya da Türkçe doldurabilmektedirler. Forma doldurma işlemi bittikten sonra biyometrik fotoğrafın yüklenmesi ve onay alınan vizenin çıktısının alınması ve seyahat boyunca yanında bulundurması gerekmektedir.

Kenya’ya giriş yapıldığında beyan edilmesi gereken evraklar içinde seyahat listesi, rezervasyon dökümanları, pasaport, arkadaş, iş ziyareti ise davetiyenin sınır polisine ibraz edilmesi için hazır bulundurulması gerekmektedir.

Kenya Seyahati Hakkında Önemli Bilgiler

  • Kenya seyahati öncesi www.seyahatsagligi.gov.tr adresini inceleyerek yapılması gereken aşılar ve önlemler hakkında bilgi alabilirsiniz. Kenya Sahra Altında sıtma hastalığı yaygın olarak görülmektedir. Sarı humma hastalığının sık rastlandığı bölgelerden gelen insanlar dolayısı ile sarı humma aşısı yapılması önerilir.
  • Güvenlik açısından zafiyet bulunan ülkede ziyaretçilerin gece sokaklarda dolaşmaması, kapkaç ve oto hırsızlığı hakkında dikkatli olmalarını öneriyoruz. Ayrıca üzerinde fazlaca nakit bulundurmamak, yalnız dolaşmamak ve tüketmek için kapalı su tercih etmelerini öneriyoruz.
  • Taksi kullanmak isteyen önceden pazarlık etmelerinde, trafiğe çıkmak isteyenlerin bozuk yollar nedeniyle dikkatli olmalarında fayda olacaktır. Trafik soldan akmaktadır.
  • 5000 $ üzerindeki para için gümrükte açıklama yapılması gerekmektedir. 2000’den önce basılan dolarları ülke kabul etmemektedir. 100 $’dan aşağıda olan para bozdurma işlemi için yüksek komisyon alınmaktadır.
  • Lamu, Tana River, Garissa tehlikeli bölgeler olduğundan gece 18:30-06:30 saatleri içinde sokağa çıkma yasağı uygulanır.
  • Kenya seyahati öncesi Nairobi Büyükelçiliği Çağrı Merkezlerini arayarak ülke hakkında ayrıntılı bilgi alınması önemle duyurulur.
  • Kenya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Kenya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Call Now Button
  • ×

    Vize Menüsü