Kolombiya Vize

Kolombiya Vizesi almak için iletişim adreslerinden Vize Randevu’ya ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir, diğer ülkeler için de sizin adınıza vize süreçlerinizi takip etmesi için vizerandevu.com’dan talepte bulunabilirsiniz.

Kolombiya Vizesi almanız gerekir mi? Diplomatik pasaport, hususi damgalı pasaport ve umuma mahsus pasaport sahipleri için 90 güne kadar gerçekleştirilen ziyaretlerde vize istenmemektedir. Ancak Türkiye Cumhuriyeti ile yapılan anlaşma dahilinde Türkler, 30 gün boyunca Kolombiya Vizesi almadan ikamet Kolombiya’da ikamet edebilir.

Türkiye- Kolombiya arasındaki vize muafiyeti anlaşmasına göre Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kolombiya Vizesi işleminden muaftır. Sınırlı sürede Kolombiya’da olmak kaydı ile belirtilen türlerde pasaportunuzu alarak Kolombiya Vizesi almadan Kolombiya’ya gidebilirsiniz.

Kolombiya Vize Evraklar

Kolombiya vizesi başvurusu için eğer kısa süreli bir seyahat gerçekleştirmeyecekseniz uzun seyahatler için İstanbul’daki Kolombiya Konsolosluğu ile Ankara Kolombiya Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirsiniz.

Vize nasıl alınır?

Vize almak için sizden istenecek belgeleri hazırlayın. Uçak biletlerinizi ve gideceğiniz ülke için yaptığınız rezervasyonları belgeleyin. En az 6 ay geçerli pasaportunuzla başvuruda bulunun. Biyometrik fotoğraf çekinin. Seyahat sağlık sigortanızı mutlaka yaptırın.

Başa dön tuşu
whatsapp