Kamboçya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Kamboçya Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Kamboçya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Japonya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Kamboçya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Kamboçya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Kamboçya’ya seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi kişilerin vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Hususi, Hizmet ve Diplomatik pasaport sahibi kişiler ise 90 güne kadar olan seyahatleri için vize başvurusundan muaf tutulmuşlardır.

Kamboçya turist kabul ediyor mu?

Kamboçya Dışişleri Bakanlığı’nın aldığı karara göre ülkeye giriş yapacak olan turistlerin havalimanında kovid-19 hizmet ücreti olarak 3.000 dolar depozito ödeme zorunluluğu açıklanmıştır.

Kamboçya vizesi kaç gün?

E-vize uygulamasının bulunduğu Kamboçya’da vize işlemleri başvuru formunun doldurulup ücretinin ödenmesinin ardından 3 iş günü içerisinde sonuçlanır.

Kamboçya ya nasıl gidilir?

Kamboçya seyahatinde iki farklı yol güzergahı bulunmaktadır, Tayland ve Vietnam’a uçmak. Ancak Vietnam tarafından Türk pasaportlarında Vietnam vizesi talep edilmektedir.

Kamboçya vizesi başvurusu için öncelikle seyahat amacı belirlenmeli ve belirlenen amaca göre vize evraklarının hazırlığı yapılmalıdır. Yapılan hazırlık sonrasından Kamboçya Fahri Konsolosluğundan randevu alınmalı ve gün ve saatinde randevuya gidilmelidir.

Vize Randevu Ofisi aracılığıyla yapacağınız Kamboçya Vize başvurusunda randevuya gitmenize gerek bulunmamaktadır. Gereken orjinal evrakların ve fotokopilerini ofisimize kargo yolu ile ya da bizzat gelerek teslim ettiğinizde vize işlemleri tarafımızca başlatılmaktadır.

Kamboçya Kapı Vizesi

Kamboçya’nın Kapı Vizesi uygulaması bulunmaktadır. Verilen başvuru formunu doldurmak ve giriş-çıkış kartını doldurmak gerekmektedir. 2 adet biyometrik fotoğraf ve vize ücreti ödeyerek 10 dk da vizenizi alabilirsiniz.

Kamboçya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Kamboçya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Sınırda vize alırken pasaportunuza vize damgasının vurulduğuna emin olmalısınız. Bazen sınır polisleri vize etiketini pasaporta ekleseler bile damga vurmayı unutabiliyorlar ve damga olmayan pasaportlar için ülke çıkışında sizden ücret isteniyor. Vatandaşlarımızın bu konu hakkında dikkatli olmalarını tavsiye ediyoruz.

Kamboçya E-Vize Uygulaması

Kamboçya e-vize uygulaması ile başvurular “www.evisa.gov.kh” adresinden yapılmaktadır. Adreste bulunan başvuru formu doğru ve eksiksiz doldurulduktan sonra vize ücreti ödenir. 2-3 gün içinde sonuçlanan vize başvurusu beyan etmiş olduğunuz e-mail adresine gönderilir ve sonucu gelen vizenin bilgisayar çıktısını alarak Kamboçya’ya giriş yapabilirsiniz.

Kamboçya Vize Kategorileri

  • Kamboçya Ticari Vize
  • Kamboçya Turistik Vize

Kamboçya Vizesi İçin Gereken Evraklar

  • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği olan 2 sayfası boş, 10 yılı geçmeyen.
  • Vize Başvuru Formu: Online olarak ya da klasik olarak doldurulabilir. Evrakta beyan edeceğiniz bilgilerin orjinal evraklara uygun olmasına dikkat ediniz.
  • Vize Talep Dilekçesi: Kamboçya Fahri Konsolosluğu’na hitaben yazılan dilekçede seyahat amacı ve seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı belirtilmeli imzalı olmalıdır.
  • Fotoğraf: 4×4 cm ebadında, 2 adet, arka fonu beyaz biyometrik fotoğraf.
  • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve Otel rezervasyonlarına ait bilet ya da dökümanlar.

Kamboçya’ya 30 Günlük Seyahatler İçin Vize Almayan Ülkeler: Vietnam, Endonezya, Tayland, Filipinler, Singapur, Laos, Malezya

E-Vize Uygulaması Bulunmayan Ülkeler: Sudan, Afganistan, Sri Lanka, Cezayir, Arabistan, Bangladeş, Pakistan, Irak, Nijerya, İran

Kamboçya Vize Ücreti: E-Vize 37 $, Kapı Vizesi 30 $

Kamboçya Konsolosluğu| Kamboçya Vize Başvuru İşlemleri

Kamboçya Konsolosluğu| Kamboçya Vize Başvuru İşlemleri

Kamboçya vize başvuru işlemlerini e-vize sistemleri üzerinden tamamlamak ve şahsen konsolosluğa gitmeden Ankara veya İstanbul’daki Fahri Konsolosluklardan Vize Ofisi aracılığıyla gerçekleştirmek isteyenler için gerekli desteği sunmaktayız.

Sizler de 0850 227 72 05 numaralarımızdan bizlere ulaşarak gerekli destekleri alabilirsiniz. Sorunsuz bir şekilde randevu işlemlerini başlatmak ve sonlandırmak isteyenlere danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz.

Profesyonel bir şekilde hizmet veren ekibimize [email protected] adreslerimiz üzerinden sorularınızı yöneltebilirsiniz. Talep ve sorularınız için numaralarımızdan ve e-posta adreslerimizden bizlerle iletişime geçmeniz mümkün olacaktır. Kamboçya vize başvurularınızda ve e-vize randevularınızda sizleri yalnız bırakmıyoruz.

Kamboçya Vizesi Nasıl Alınır?

Türkiye’nin hangi ilinden olursa olsun Kamboçya vize başvurularında konsolosluğa gitmenize gerek yoktur. Sayfalarımız sayesinde hem başvuruların gerçekleşmesi, hem de takibi için gerekli destekleri bulabilirsiniz.

Uygun evrakları kargo veya kurye aracılığıyla bizlere ulaştırmanızın ardından eksiklerinizi tamamlayarak sizleri bilgilendirmekteyiz. Kısa sürede sonuçlanması için çaba sarf edeceğimiz Kamboçya vize başvurularınızın olumlu sonuçlanması halinde pasaportuuzun konsolosluktan alınarak adreslerinize teslimi için yoğun bir şekilde çalışmaktayız.

Sizleri memnun edecek olan hizmetlerimizi aktarmakta olup, detaylı bilgileri sunmak üzere sayfalarımıza davet ediyoruz. Turistik vizeler ve diğer tüm vize türleri için 30 güne kadar olan seyahatlerinizde zorunlu vize başvurularınızı gerçekleştirmenin en kolay yöntemlerini sizlerle paylaşıyoruz.

Kamboçya Vize Ücretleri Nedir? Kaç Günde Çıkar?

Kur farkına göre değişen vize ücretleri için yaklaşık 40 euro ödemeniz gerekecektir. Ancak bu rakam başvuracağınız vize türüne ve kaç gün süreyle kalmak istediğinize göre değişebilecektir.

Danışmanlık hizmetlerini alıp almadığınızı belirteceğiniz vize ücreti ödemelerinde ekstra bir ödeme yapmadan dekotunuzu alarak evraklarınızın içerisine ekleyebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin tamamlanmasının ardından herhangi bir eksik belgenin yer almaması durumunda Kamboçya vize başvuruları ortalama 15 iş gününde sonuçlanacaktır.

Ancak her ihtimali değerlendirecek olan ekiplerimiz sizlere en erken süreçlerde vize hakkını elde etmeniz için fırsat vereceklerdir.

Olası bir vize reddi durumunda ödeyeceğiniz ücretler iade edilmeyeceği gibi, seyahat planlarınızda aksaklıklar meydana gelecektir.

Böyle bir durumda karşılaşmak istemeyen ziyaretçilerimizin profesyonel hizmetleri sunan danışmanlarımızı aramalarını tavsiye ediyoruz. Maddi ve manevi açıdan sizleri rahatlatacak olan firmalarımız sayesinde rahat bir nefes almayı başaracaksınız.

Kamboçya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Kamboçya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×