Hindistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Hindistan Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Hindistan Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Hindistan dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Hindistan Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Hindistan’a seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Hindistan Vizesi başvurusu yapmaları gerekmektedir. Hindistan Vizesi Başvurusu Konsolosluğa ait web sitesinde bulunan Hindistan Vizesi Başvuru
Hindistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Hindistan Vizesi: Randevu ve Başvuru

Formu doldurularak ve biyometrik fotoğraf başvuru formuna yüklenerek konsolosluğa gönderilir ve gereken diğer evraklar hazırlanır, vize ücreti ödenir ve randevu alınır.

Verilen gün ve saatte Konsolosluğa gidilerek mülakat ve parmak izi veri beyanı uygulanır ve kısa süre içinde vizeniz cevaplanır. Hafta içi 9:30 ve 12:00 saatleri arasında konsolosluk randevuları almaktadır telefonla randevu verilmemektedir.

Hindistan Vize Kategorileri

  • Hindistan Ticari Vize
  • Hindistan Turistik Vize
  • Hindistan Transit Vize
  • Hindistan Öğrenci Vizesi
  • Hindistan Aile Birleşimi Vizesi
  • Hindistan Aile, Arkadaş, Akraba Ziyareti Vizesi

Hindistan’a yapmak istediğiniz seyahatler için seyahatinize uygun vize kategorisini belirlemek, belirlenen kategori için gerekli evrak listesine ulaşmak, evrak hazırlığı yapmak, online olarak ingilizce hazırlanması gereken başvuru formunu doldurmak, randevu almak ve uçak otel rezervasyonları yaptırmak için Vize Randevu Ofisi iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca isteğe bağlı olarak Seyahat sağlık sigortasını acentemiz aracılığı ile yaptırabilirsiniz.

Hindistan Ziyareti Sırasında Dikkat Etmeniz Gerekenler

Hindistan’da uzun süreli seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları özellikle kırsal bölgelere gitmek isteyen kişilerin sıtmaya karşı önlem almaları, hepatit A, hepatit B, tetanoz aşılarını yaptırmaları gerekir. Sağlık konusunda yapılması gerekenler için Sağlık Bakanlığını arayarak ayrıntılı bilgi alınız.

Hindistan Konsolosluğu| Hindistan Vize Başvuru İşlemleri

Hindistan vize randevu işlemleriniz için titizlikle hareket etmekte olan ve evraklarınızın hazırlanmasının ardından Konsolosluğa teslim edilmesi için gereken tarih ve saatin belirlenmesi amacıyla başvuruları gerçekleştiren ekiplerimiz sayesinde rahat bir nefes alabilirsiniz.

Bizlere 0850 227 72 05 iletişim hattımızdan ulaşmanız halinde randevularınızı online olarak nasıl alabileceğinizi aktarmaktayız. Gerekli evrakların temin edilmesi için sizlere yol gösterecek olan profesyonel danışmanlarımız sayesinde işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Online olarak vize tarihlerinize uyacak şekilde randevuların tarih ve saatini belirleyecek işlemleri tamamlayan ve sizleri bilgilendiren ekiplerimizle [email protected] aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Daha önce parmak izi uygulamasına tabi tutulmuş olsanız dahi, her başvurunuzda yeniden parmak izi alınacağından dolayı randevulara şahsen katılmanız gerekecektir.

Hindistan Vize Sonuçlanma Süresi

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının ya da oturum izni olan kişilerin başvurularının sonuçlanma süresi yaklaşık 2 iş günüdür. Ancak Türk vatandaşı olmayanların ya da uzun süreli oturum iznine sahip olmayan kişilerin başvuruları 4 iş gününde sonuçlanacaktır.

Yabancı uyruklu kişilerin başvuruları 3 veya 4 iş gününde sonuçlanacağından, başvurularınızı buna göre tamamlamanızı sağlıyoruz. Konsolosluğun sonuçlandırma süreçlerinin bir garantisi olmayacağından, işinizi riske atmadan gerekli başvuruları günler öncesinden gerçekleştirmekteyiz.

Hindistan vize kategorisinde yer alan seyahat amaçlarınıza uygun başvurularınızı yaparken ödeyeceğiniz ücretler değişkenlik gösterecektir.

En güncel ücret bilgilerini öğrenebilmek için sitelerimiz üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz. Hindistan Başkonsolosluğunun / Büyükelçiliğinin belirlediği fiyatlarla ilgili olarak sizler için ödeyeceğiniz tutarları, başvuru çeşitlerinize göre hesaplamaktayız.

Başvuru esnasında önemli olan hususlarda ve sıkça soracağınız sorularda sizlere en iyi danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz.

Hindistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Hindistan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×