Hindistan Vize

Hindistan Vize Ücreti 2021

Hindistan vize işlemleri Hindistan konsolosluğu ve yetkili vize merkezleri tarafından yürütülür. Hindistan vize türleri; eğitim, çalışma, ticari, aile birleşimi gibi farklı sınıflara ayrılmıştır. Vize almak isteyen kişilerin seyahat amacına göre bir vize türüne karar vermesi gerekir.

Hindistan vizesi almak için konsolosluk web adresi üzerinden yayınlanan başvuru formunu doldurmanız gerekir. Başvuru formunda vereceğiniz bilgilerin doğru ve tutarlı olmasına dikkat etmelisiniz. Bu formun çıktısını, gerekli evraklar arasına eklemeniz istenir.

Hindistan vize başvurusu için konsolosluğa vize talep dilekçesi yazmanız gerekmektedir. Dilekçe, seyahat amacını ve süresini açıklayan resmi evraktır. Bununla birlikte pasaport, fotoğraf, kimlik fotokopisi, otel rezervasyonu ve uçak bileti belgeleriniz de hazır olmalıdır.

Hindistan çalışma vizesi almak için ülkede bir şirket ile iş anlaşması yapmanız gerekir. Firma, çalışma belgesi ile birlikte gerekli evrakları başvuru öncesinde göndermelidir. Çalışma vizesi başvurusunun sonuçları ortalama 1 ay içerisinde açıklanır.

Hindistan vize başvurusu yapılması için vize ücretlerinin ödenmesi gerekir. Vize ücretleri, başvuru yapılan vize türüne göre değişiklik gösterir. Vize işlemleri hakkında detaylı bilgi almak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Hindistan’a gitmek isteyen Türk vatandaşlarının vize başvurusu yapması ve vize ücretini ödemesi gerekmektedir. Hindistan vize ücreti 2021 yılında vize türlerine göre farklı tutarlarda belirlenmiştir. Ülkeye gitmek için turistik, ticari veya eğitim vizesi gibi vize türlerine başvuru yapabilirsiniz.

Hindistan’a gitmek için ne kadar para lazım: Hindistan standart vizesi ücreti 100 dolardır. Bunun dışında vize merkezi ücreti, konaklama ve uçak bileti gibi seyahat masrafları da vardır.

Hindistan vizesi almak isteyenlerin karşılaşabileceği Hindistan vizesi kalkıyor haberlerinin gerçeklik payı yoktur. Hindistan, Türkiye’den gelecek olan kişilerden vize talep eder. Ülkeye giriş yapılması için seyahat amacına turistik, eğitim, çalışma, ticari, aile birleşimi gibi vize türlerinden birini almanız zorunludur.

Hindistan vize ücreti 2021 yılında turistik vize için 103 dolar olarak belirlenmiştir. Ticari vize ücreti 123 dolar, eğitim vizesi ücreti 83 dolardır.

Hindistan’a gitmek için gerekenler: Hindistan’a gidecek olan kişilerin öncelikle gitme amacına göre bir vizeye başvuru yapması gerekir. Vize başvurusu için güncel pasaport, kimlik fotokopisi, konaklama rezervasyonu, uçak bileti, başvuru formu gibi belgeler istenmektedir. Bu belgeleri vize merkezine teslim etmeniz ardından vize ücretini ödeyerek başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Hindistan vizesi ile belirlenen şartlar yıllara göre değişiklik gösterir. Bu nedenle Hindistan vize ücreti 2020 açıklamaları ve gerekli belgelerle ilgili açıklamalar yerine 2021 yılında yapılan son açıklamaları dikkate almanız gerekir. Hindistan vizesi ile ilgili bilgiler, Hindistan konsolosluğu tarafından açıklanmaktadır.

Hindistan konsolosluğu ülkeye gidecek olan kişilerin pasaport alma, pasaport yenileme, vize başvurusu gibi işlemlerini yürütmekle görevlidir. Hindistan vizesi alacak kişilerin konsolosluğa müracaat etmeden önce randevu alması gerekir. Randevu almak için Hindistan konsolosluğu web adresinden başvuru formu doldurabilir veya konsolosluğu arayabilirsiniz.

Hindistan vizesi almak için gereken belirli şartlar ve evraklar vardır. Vize alacak kişilerin Hindistan konsolosluğu tarafından yayınlanan vize başvuru formunu doldurması ve çıktısını alması gerekir. Bu belge ile birlikte vize talep dilekçesi, güncel pasaport, kimlik fotokopisi, uçak bileti ve gelir belgeleri gibi tüm belgeleri hazırlayarak vize merkezine teslim edebilir ve vize başvurusu yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×