Gana Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Gana Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Gana Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Gana dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Gana Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Gana’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri) pasaport sahibi kişiler Gana Vizesi başvurusu yapmak zorundadır. Sadece diplomatik (siyah) pasaport sahibi kişiler Gana Vizesinden muaf tutulmuşlardır.

Gana Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Gana Vizesi: Randevu ve Başvuru

Gana Vizesi başvuruları Ankara Gana Büyükelçiliği ve İstanbul Gana Konsolsoluğu’na yapılmaktadır. Gana Vize başvuruları Aile Ziyareti, Ticari, Turistik olarak kategorilendirilmiş olup başvurular seyahat amaçlarına göre yapılmalıdır. Vizeler aynı zamanda süre bakımından da kategorize edilmiştir.Bunlar;

 • Tek Girişli Turistik
 • Tek Girişli İş Vizesi
 • 3 Aylık Çoklu Giriş Vizesi
 • 6 Aylık Çoklu Giriş Vizesi
 • 12 Aylık Çoklu Giriş Vizesi
 • Expres Gana Vizesi olarak belirlenmektedir. Çoklu girişlerde sınırsız giriş hakkı bulunmakta ve her girişte 60 gün kalabilme şansınız bulunmaktadır.

Gana Vizesi Başvurusu Hakkında

Başvurular Ankara Gana Büyükelçiliği’ne, İstanbul Gana Konsolosluğu’na ve Konsolosluk tarafından yetki verilen turizm/seyahat acenteleri aracılığı ile yapılabilmektedir. Vize Randevu Ofisi Gana Konsolosluğundan tam yetki almış bir vize acentesi olarak tüm vize işlemleriniz, evrak hazırlığı, otel uçak rezervasyonu ve vize başvurusu hizmetleri vermektedir.

Vize başvurusunda önemli olan ilk evrak Gana Vize Başvuru Formu’dur. Başvuru Formu İngilizce dilinde, 4 adet olmak üzere büyük harflerle doldurulmalı ve yanlış, eksik beyan ile doldurulmamalıdır. Vereceğiniz bilgilerin ve beyan edilen evrakların arasında uyum bulunmasına dikkat etmelisiniz. konsolosluk tarafından yapılan incelemelerde evraklarda yalan beyan hata ve eksik tespit edildiğinde vize başvurunuz red cevabı alacaktır.

Uzun Süreli Gana Vizesi

Gana ülkesinde bulunan iç karışıklıklar ve değişen prosedürler nedeni ile çalışma, oturum gibi vize başvurularında karışıklıklar ve sorunlar gözlemlenmektedir. Bu nedenle uzun süreli vize konusunda en doğru güncel bilgilere ulaşmak ve en doğru şekilde vize başvurusu yapmak için Vize Randevu Ofisini arayarak temsilcilerimizden yardım talebinde bulunabilirsiniz.

Gana Vizesi Evraklarında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 • Öncelikle pasaportunuzun 10 yıldan eski olmamasına ve boş sayfalarının olmasına, seyahat sonrası 6 ay daha geçerli olmasına dikkat etmeniz gerekir. Eski pasaportlar ile yapılan başvurular kabul edilmez.
 • Fotoğraflarınızın güncel tarihlerde çekilmiş olmasına ve yüzünüzü kapatacak her hangi bir leke aksesuar, gözlük, şapka olmamasına dikkat ediniz.

Gana vizesi ortalama 7/10 gün içinde sonuçlanmaktadır ancak konsolosluk yoğunlukları, resmi tatil günleri ve ek evrak talebi gibi konular göz önünde tutularak başvurular en az 1 ay öncesinden yapılmasında yarar olacaktır. Express Vize başvurusu randevu tarihinden sonraki 24 saat içinde sonuçlanmaktadır.

Gana Hakkında Önemli Bilgiler

 • Gana iç karışıklıkların yaşandığı bir ülke olduğu için uzun süreli vize alımlarında dikkatli olunması gerekir. İyi bir araştırma yapılması uzman kişilerden dolandırıcılık gibi olumsuz sonuçlarla karşılaşmamak için önlem alınması gerekir.
 • Gana sınır kapısında yetkili kişiler otel ve uçak rezervasyon belgelerinizi, aşı kartınızı görmek isteyecektir. Bu nedenle seyahat boyunca bu belgeleri yanınızdan ayırmamanız gerekir.
 • Suçlular, sınır dışı edilenler, akli dengesi bozuk olanlar, önemli bir sağlık sorunu yaşayanlar, güvenlik açısından zarar verecek olduğu saptanan kişilere Gana Vizesi verilmemektedir.
 • Gazeteciler ve medya mensupları da vizeye tabidir. Başvurduklarında yetki belgesi verilir. Daha fazla süreye ihtiyaç duyacakları için başvuruları daha erken yapmalarında fayda olacaktır.
 • Gana Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Gana Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Gana Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Gana Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×