Gana Vize

Gana vize işlemleri öncesinde pasaport türlerinden toplanması gereken belgelere kadar birkaç hususa netlik kazandırmak faydalı olacaktır. Hatta tüm bu detaylara dair Vize Randevu üzerinden danışmanlık hizmeti dahi alınabilir.

Gana vize işlemlerinde ilk etapta muafiyet değerlendirilir. Hem yeşil hem de siyah pasaport sahiplerinden vize istenir. Bunlar gibi gri ile bordo pasaport hamili T.C. vatandaşlarının da belgeleri ile birlikte başvurularını iletmeleri istenir.

Başvurulara dair öncelikle vize türlerinin üzerinde durulur ve tercihinizi yapmanız beklenir. Gana vize olarak turistik ve eğitim gibi kısa süreli olanları sıralar. 90 gün kalma sınırına göre elde edilmesini sağlar.

Aynı zamanda tek ve çok girişli olarak ayrı vize türlerine yer verilir. Örneğin çoklu girişte 3 – 6 ay ele alınır. Daha çok kalınacak gün sayısına bağlı olarak bu yönde seçiminizi yapmanız beklenir.

Yetkili merkezleri merak edenlere ise Gana Büyükelçilik ile Gana Konsolosluğu eşlik eder. Her birinden randevulara karşı başvurular iletilir. İbraz edilen belgelerin incelenmesi halinde sonuç birkaç iş gününe kadar açıklanır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×