Gabon Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Gabon Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Gabon Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Gabon dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Gabon Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Gabon’a seyahat düzenlemek isteyen hususi (yeşil), hizmet (gri), umuma mahsus (bordo) pasaport sahibi vatandaşların Gabon Vizesi başvuru yapmaları gerekir. Yalnızca diplomatik (siyah) pasaport sahiplerinin 90 güne kadarki seyahatleri için vize başvurusu yapmaları gerekmez.
Gabon Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Gabon Vizesi: Randevu ve Başvuru

Gabon vize başvurusu için öncelikle seyahat amacı belirlenmeli ve gereken evraklar hazırlanıp randevu alınmalıdır. Başvurular Ankara Fahri Gabon Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır.

Gabon E-Vize Uygulaması

Gabona Büyükelçiliğe gitmeden yapılan vize başvuru türüdür. gerekli evrakları taratarak ve sisteme yükleyerek, başvuru formunu doldurarak ve vize harcını ödeyerek kısa zamanda yapılmaktadır.

Gabon e-vize uygulaması ile vize başvurusu yapmak kısa zaman alsa da online ortamda yapılacak olan hataların geri dönüşü bulunmamaktadır. Yapılacak bir harf hatası eksik bırakılacak bir yer vizenizin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilir.

Bu süreçte Vize Randevu Ofisi olarak e-vize başvurunuzda gereken evrakları ofisimize kargo ya da e-mail üzerinden yollayarak size destek olmamızı isteyebilirsiniz.

E-Vize Uygulaması İçin Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği bulunan taratılmış olarak.
 • Aşı Kartı: Sağlık Bakanlığı onaylı aşı kartının fotokopisi.
 • Fotoğraf: 1 adet biyometrik güncel çekilmiş olarak.

Gabon Klasik Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisimizi arayarak Gabon ziyaretiniz için seyahat amacınıza yönelik vize evrak listesini e-mail adresinize gönderiyoruz.

Hazırlamış olduğunuz evraklarınızı kargo yolu ile veya bizzat gelerek teslim edebilirsiniz. Vize ücreti ve teslim ettiğiniz evraklar sonrasında sizin adınıza vize hazırlık sürecini gerçekleştiriyor ve vize başvurunuzu yapıyoruz. Sonuçlanan vize cevabını e-mail adresine iletiyoruz ve pasaportunuzu kargo yolu ile ya da bizzat gelerek alabilirsiniz.

Vize başvurusu 4 ila 8 gün içinde sonuçlanmaktadır. Yinede Konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi, resmi tatil günleri gibi sebepler göz önünde bulundurularak başvuruların 1 ay öncesinden yapılması tavsiye edilir.

Sınırda Bandrol Vize Uygulaması için Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası en az 6 ay geçerliliği olan ve 2 sayfası boş olan pasaport.
 • Aşı Kartı: Sarı Humma aşısını yaptırdığınıza dair Sağlık Bakanlığı onaylı kart. (Zorunlu)
 • Librevil Uluslararası Leon Mba Havaalanında Hava ve sınır polisine ait “ülke giriş talep formu” doldurmalısınız.
 • 45 bin CFA – 70€ vize harcı ödemelisiniz.
 • İş İçin seyahatlerde davetiye beyan etmelisiniz.
 • Turistik için seyahatlerde ikamet adresi, rezervasyon belgeleri beyan etmelisiniz.

Gabon Vize Ücretleri

 • 1 Ay – Turistik – Tek Giriş – 180 €
 • 1 Ay – Ticari – Tek Giriş – 180 €
 • 3 Ay – Turistik – Çok Giriş – 230 €
 • 3 Ay – Ticari – Çok Giriş – 230 €

Gabon Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Gabon Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Gabon Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Gabon Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×