Gabon Vize

Gabon vize türleri ayrı ayrı sıralanır ve seyahat amacına göre tercihinizi yapmanız beklenir. Aynı zamanda seyahat süresi de belirleyici olur. Neyse ki tüm bu türlere Vize Randevu ile netlik kazandırmanız ve müracaat etmeniz kolay hale gelir.

Gabon vize türleri arasında başı çeken turistik vize oluyor. 90 gün süre ile turistik seyahate ilişkin vizenizi alabilir ve harekete geçebilirsiniz. Buna benzer şeklinde ticari vize tercihinde de bulunabilirsiniz.

Gabon vize işlemlerinden Umuma Mahsus Pasaport hamili vatandaşlar muaf kabul edilmez. Bunun gibi gri ile yeşil pasaport sahiplerinin de vizeye başvurmaları istenir. Her biri için vize prosedürleri açıklanır ve belgeler dahilinde müracaat edilmesi gerekir.

Sadece siyah pasaporta ilişkin muafiyet hakkından söz ediliyor. Diplomatik pasaporta sahip olan T.C. vatandaşları 90 gün süreyle herhangi bir vize işlemine başvurmak zorunda kalmıyor.

Vize işlemlerinde sadece pasaportlar dikkate alınmaz. Pasaport kadar kimlik, ikametgah ve sigorta gibi temel belgelere ihtiyaç duyulur. Ardından da başvuruya dair harç ödemelerinin gerçekleşmesi beklenir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×