Burkina Faso Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Burkina Faso Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Burkina-Faso Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Burkina-Faso dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

 

Burkina-Faso Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Burkina Faso Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Burkina Faso Vizesi: Randevu ve Başvuru

Dünyanın en fakir ülkelerinden biri olan Burkina Faso geçmişte Fransız sömürgesi altında yaşamıştır. Ülkede bir çok madeni kaynak bulunmasına hatta bolca altın rezervi olmasına rağmen, bu madenleri işletecek bir üretim yeri olmadığından varlık içinde yokluk çeken ülke adıyla bolca anılmaktadır.

Çoğu dünya ülkeleri tarafından unutulmuş olan ülkeye en çok Türk Vatandaşları ziyaret etmektedir. Türkiye’den giden yardımlar sayesinde mutluluk duyan Burkina-Faso lular Türk Halkına oldukça sempati duymaktadır. Burkina-Faso ülkesi ülkeye ziyaret gerçekleştirmek isteyen kişilerden vize istemektedir.

Burkina-Faso Vize Başvurusu

Burkina-Faso’ya Türkiye’den gidecek olan hususi (yeşil), hizmet (gri), umuma mahsus (bordo) pasaport sahiplerinin vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Yalnızca diplomatik (siyah) pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları 90 günü aşmayan ziyaretleri için vizeden muaf tutulmuşlardır.

Burkina-Faso’da havaalanında vize alınması mümkün olmaktadır ancak, havayolu şirketleri uçaklara vizesiz yolcu almak istemedikleri için sorun yaşanmakta bu nedenle seyahate çıkmadan önce Burkina-Faso vizesini Türkiye’den almalarını tavsiye ediyoruz.

Vize başvuruları Ankara Burkina-Faso Büyükelçiliğine bizzat olarak ta yapılabilmekte ancak zaman kaybını önlemek adına yetkili vize merkezlerinden başvurularınızı gerçekleştirmenizi öneriyoruz.

Burkina-Faso Başvuru Evrakları Hakkında

 • Burkina-Faso vizesi başvuru evrakları içinde bulunan başvuru formu Fransızca ya da Türkçe olarak doldurulabilmektedir. Başvuru formu eksiksiz ve doğru bilgilerle doldurulması vize sonucu açısından etkili olmaktadır. Başvuru evraklarında beyan etmeniz gereken pasaportunuzun 10 yıldan eski ve yıpranmış olmamasına ve seyahat sonrası en az 6 daha geçerliliğinin olmasına dikkat etmeniz gerekir.
 • Burkina-Faso Büyükelçiliği başvuru evraklarını posta yolu ile değil bizzat elden ya da yetki verilmiş turizm acenteleri aracılığı ile teslim etmenizi istemektedir. Başvurular yalnızca Ankara Burkina-Faso Büyükelçiliğine yapılır ve Fahri Konsolosluklar vize işlemleri ile ilgilenmemektedir.
 • Başvurular ortalama 15 gün içinde sonuçlanır ancak konsolosluk yoğunlu, ek evrak talebi, resmi tatil günleri göz önünde tutularak başvuruların 1 ay öncesinden yapılması tavsiye edilir.

Burkina-Faso Vizeleri Hakkında

Burkina-Faso vizeleri turistik olarak en çok 1 aylık ve tek girişli olarak verilir. Bir aydan uzun süren ticari görüşmeler için yapılacak olan seyahatler için Burkina-Faso’da bulunan işletme, kurumlardan imzalı, kaşeli bir davetiye göndermesi gerekmektedir.

Davetiyelerin orjinal olması gerekmez ve e-mail üzerinden gönderilen davetiyeler kabul edilmektedir. Turistik vizelerde mutlaka rezervasyon belgelerinin beyan edilmesi gerekmektedir.

Burkina-Faso Hakkında Önemli Bilgiler

Burkina-Faso’ya seyahat gerçekleştirecek Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının yola çıkmadan önce, Çocuk felci, sarı humma, hepatit A, tetanoz, difteri, meningokok aşılarını yaptırmaları gerekmektedir. Ülkede sağlık ve temizlik konusunda zayıf tedbirler bulunduğundan vatandaşlarımızın bu konularda dikkatli olmasını tavsiye ediyoruz.

Ayrıca ülkenin doğu ve kuzey bölgelerinde dışarıdan gelen yabancı vatandaşlara karşı terör eylemleri bulunmakta olduğundan bu bölgeleri gitmemelerini tavsiye ediyoruz.

Burkina-Faso Vize Kategorileri

 • Burkina-Faso Ticari Vize
 • Burkina-Faso Turistik Vize
 • Burkina-Faso Aile, Arkadaş, Akraba Ziyareti Vizesi
 • Tek Girişli Ticari 3 Aylık
 • Tek Girişli Turistik 3 Aylık
 • Çok Girişli 3, 6, 12 Aylık

Burkina-Faso Vizesi Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan en az 2 sayfası boş.
 • Fotoğraf: 2 adet, arka fonu beyaz, 3 ay içinde çekilmiş güncel fotoğraf.
 • Davetiye: Ticari vizeler için Burkina-Faso’dan gönderilen kaşeli ve imzalı.
 • Rezervasyon Belgeleri: Uçak ve Otel rezervasyonlarına ait bilet ya da dökümanlar.
 • Vize Başvuru Formu: Eksiksiz ve hatasız doldurulmalı.
 • Aşı Kartı: Mutlaka aşılar yapılmalı.

Burkina Faso Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Burkina Faso Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Burkina Faso vize istiyor mu?

Burkina Faso randevu ve başvuru hizmetleri ülkenin Konsolosluğu tarafından gerçekleşir.

Burkina Fasoya nasil gidilir?

Burkina Faso ya gidebilmek için ülkenin yasal olarak sunduğu vize işlemleri halledilmeli.

Burkina Faso nun neyi meşhur?

Burkina Faso’nun genel olarak deniz ürünleri fazlasıyla meşhurdur.

Burkina Faso Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Burkina Faso Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×