Bosna Hersek Vizesi: Randevu ve Başvuru2023

Bosna Hersek Vize Başvurusu

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Bosna-Hersek dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Bosna-Hersek Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Bosna Hersek Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Bosna Hersek Vizesi: Randevu ve Başvuru
Bosna-Hersek’e seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 60 güne kadarki seyahatleri için Bosna-Hersek Vize başvurusu yapmaları gerekmemektedir. İki ülke arasında yapılan vize muafiyeti anlaşması sayesinde kısa dönem ziyaretler için kapıda bir takım belgeler ve pasaport göstererek giriş yapma imkanı sağlanmıştır.

Bosna-Hersek Sınır Kapısında Uygulanan Prosedürler

Bosna-Hersek Türkiye ile arasında vize muafiyet anlaşması yapmıştır ancak bu bölgelerde insan kaçakçılığı gibi bazı durumlar söz konusu olduğundan sınır kapısında bazı kurallar uygulamaktadır. Sınır kapısı girişinde Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının bazı belgeler sunması gerekmektedir bu belgeler;

  • Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan, yıpranmış olmayan pasaport,
  • Uçak ve otel rezervasyon belgeleri.
  • Teminat amaçlı yatırılması gereken bir miktar para olmaktadır.

17 Aralık 2010’da AB ile Vize Liberalizasyon Antlaşması ile Avrupa Birliği sınır görevlileri konu hakkındaki incelemelerini arttırmış olup belge beyan etmeyen vatandaşları ülkelerine geri gönderebilmektedirler. Ayrıca daha önce Schengen Vize bulunmayan kişileri Bosna-Hersek Konsolosluğu mülakata çağıra bilmektedir.

Bosna-Hersek Vizesi Başvurusunu Kimler Yapmaktadır?

Bosna-Hersek ziyareti planlayan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının 60 günü geçeceği muhtemel olan ziyaretleri için Bosna-Hersek Vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Başvurular Ankara Büyükelçiliği veya İstanbul Başkonsolosluğu’na yapılır. Vize başvurusu için konsolosluklara bizzat gitme zorunluluğu bulunmamaktadır. Zaman kaybını önlemek ve doğru şekilde vize başvurusu yaparak, daha sonraki vize başvurularında sıkıntı yaşamamak ve ödenen vize ücretini yakmamak için Vize Randevu Ofisi aracılığı ile vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bosna Hersek Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Bosna Hersek Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×