Bingöl Vize Merkezi

Bingöl Vize Başvurusu

Bingöl vize merkezimizde tüm vize başvuru işlemleriniz hızlı şekilde gerçekleştirilirken; Yedisu, Adaklı, Yayladere, Genç, Karlıova, Solhan ve Kiğı ilçelerinde vize başvurularını kabul ediyoruz. Bingöl vize merkezimize ulaşmak için; 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 telefon numaraları arayabilir ve [email protected] e-posta adresimizi kullanabilirsiniz.

Vize Evrakları Danışmanlık

Vize başvuru işlemlerinizin daha rahat ve kolay şekilde yürütülmesi için Bingöl vize ofisi danışmanlarımızın sunduğu, profesyonel vize hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Türk vatandaşlarının yurtdışına seyahatlerinde vize alırken, herhangi bir sorun yaşamamaları için, tüm prosedürü titizlikle takip ediyoruz.

Her ülkeye giriş prosedürleri farklıdır ve bu ülkelerin her prosedürünü bilmek mümkün değildir. Bingöl vize ofisimize gelerek; gitmek istediğiniz ülke için, hazırlamanız gereken tüm evrakları öğrenebilir, tüm vize başvuru işlemlerinizin doğru şekilde yürütülmesini sağlayabilirsiniz.

Bingöl Vize Merkezi
Bingöl Vize Merkezi

Vize Başvurusu Belgeleri

Bingöl vize başvurusu nasıl yapılır; yurtdışına çıkış yapacak başvuru sahipleri ya konsolosluklara bizzat giderek başvuru yapabilir ya da Bingöl vize merkezi ofisimiz aracılığıyla, çok daha hızlı ve prosedürü uygun şekilde vize başvuru işlemlerini gerçekleştirebilir.

Vize başvuru belgeleri;

 • Geçerliliği en az 3 aydan başlayan pasaport. Gerekli durumlarda varsa eski pasaportlar da vize başvuru dosyasına konur.
 • Vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi hazırlanır. Vize talep dilekçesi; başvuru sahibinin kendi el yazısıyla ve imzasıyla hazırlanmalıdır. Vize başvuru formu bazı ülkelerde online olarak doldurulurken, bazı ülkelerde hala elle doldurularak sunulur. Tüm seyahat planı, vize talep dilekçesinde anlatılır.
 • Çerçevesiz ve beyaz arka fonda 3.5×4.5 cm ebatlarında biyometrik 2 adet fotoğraf hazırlanmalıdır. Makyaj olmamalı, yüz tüm çerçeveyi doldurmalı, şapka ya da gözlük gibi aksesuarlar kullanılmamalıdır. Başörtüsü kullananlar için kulak ve alın görülecek şekilde başörtüsüyle fotoğraf hazırlanmalıdır.
 • Rezervasyon ve uçak biletleri: Başvuru sahibinin kalacağı otel bilgileri ve gidiş-dönüş uçuş bilgilerinin fotokopileri gerekir. Turistik seyahatlerde davetiye mektubu gerekmez.
 • Seyahat sağlık sigortası en az 30bin Euro teminatlı olmalıdır. Seyahat gidiş tarihinden 1 gün önce başlamalı ve seyahatin sona ermesinden 1 gün önce poliçe süresi durdurulmalıdır. Vize reddi olursa, poliçe iptal edilebilir.
 • Çalışanlar için şirket evrakları gerekir. İmza sirküleri, ticaret sicil gazetesi, sigorta hizmet dökümü, en az 3 aylık maaş bordrosu hazırlanmalıdır.
 • Başvuru sahibinin üzerine olan gayrimenkul ya da araç varsa, tapu ve araç ruhsatı fotokopisi dosyaya konur.
 • Banka hesap dökümünü gösterir belge, en az 3 aylık hesap hareketine sahip olmalıdır. Döviz ya da TL cinsinden hesap cüzdanı bulunmalıdır. Hesap cüzdanı vize randevusu tarihi baz alınarak, son 5 günlük döküm sunulmalıdır. Tüm banka hesap dökümleri banka tarafından ıslak imzalı ve kaşeli olmalıdır.
 • Nüfus kayıt örneği; nüfus idaresi ya da e-devlet şifresiyle barkodlu şekilde alınmalıdır. Tam tekmil vukuatlı nüfus kayıt örneği, başvuru dosyasında bulunmalıdır.
 • İkametgâh belgesi yine e-devlet üzerinden barkodlu şekilde çıkarılırken, kişinin hükümetçe verilen kimlik fotokopisi de başvuru dosyasında bulunmalıdır.

Bu evrakların hepsi vize başvuru dosyasındaki temel evraklardır. Konsolosluk vize türüne bağlı olarak farklı belgeleri de ek olarak isteyebilir.

Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bingöl vize merkezi aracılığıyla gerçekleştirilecek vize başvuru işlemlerinde bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir. Konsoloslukların dikkat ettiği birçok nokta vardır. Bu noktaların doğru şekilde hazırlanmış olması, konsoloslukların dikkat ettiği konuların başında gelir.

 • Schengen vizesi başvurusu yapan kişiler, ilk ziyaretlerini muhakkak schengen vizesi aldıkları ülkeye yapmalıdır.
 • Schengen vizelerinde parmak izi 2 yılda bir yenilenir.
 • Konaklama rezervasyon bilgilerinin doğru verilmesi gerekir. Konsolosluk bu rezervasyonları dikkatli şekilde takibe alır.
 • Vize başvurunuz red almışsa, itiraz etme hakkınız bulunur ve tekrar vize başvurusunda bulunabilirsiniz. Ancak yine red alınırsa, 2 yıl boşunca vize başvurusu yapma olanağı yoktur.
 • Vize başvurularında banka hesaplarının yeni olmamalı ve hesap hareketleri, banka onay kaşeli ve imzalı olmalıdır.
 • Vize başvuru tarihiyle birlikte pasaportun, en az 6 aylık güncelliği olmasına dikkat edilmelidir.
 • 18 yaş altı çocukların, ebeveynlerin her ikisinin de imzası olduğu, noter onaylı muvafakatnamesi olması gerekir.

Bingöl vize merkezimize gelerek; vize başvuru işlemleri hakkında daha detaylı bilgi alabilir, ziyaret etmek istediğiniz ülkenin tüm koşullarını öğrenerek, vize başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Bingöl Vize Merkezi-Vize Reddi Nasıl Anlaşılır?

Bingöl vize başvurusu yapan kişilerin, vizelerinin onaylanmaması durumunda; başvuru sahibine, konsolosluk tarafından bir mektup ya da red formu gönderilir. Red formlarının içeriğinde, vizenin neden reddedildiği işaretlidir.

Vize reddi sebepleri;

 • Verilen dosyanın eksik ya da hatalı bilgilerle hazırlanmış olması
 • Başvuru sahibinin ülkesine geri dönmesinde şüphe oluşması durumunda
 • Gelir durumunun az olması, çalışma evraklarının güvenilir görünmemesi
 • Ulaşım ve konaklama konusunda güvenilir bilgilerin olmaması

Bingöl vize merkezimize gelerek; başvurularınızı doğru şekilde yapabilir, vizenin onaylanması için gerekli tüm prosedür, doğru şekilde ve konusunda uzman danışmanlarımız tarafından sağlanır.

Amerika Green Card çekilişi hakkında bilgi edinmek için >>> vizerandevu.com/amerika-green-card/ sayfamızı ziyaret ediniz.

Bingöl Vize Merkezi Video;

BingölAdaklı Vize BaşvurusuBingöl Vize BaşvurusuGenç Vize BaşvurusuKarlıova Vize BaşvurusuKiğı Vize BaşvurusuSolhan Vize BaşvurusuYayladere Vize BaşvurusuYedisu Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×