Yedisu Vize Başvurusu

Yedisu vize başvurusu adımlarını tamamlarken kişilerin özellikle başvuru formunu eksiksiz doldurması gerekmektedir. Başvuru formuna dair sorun yaşamadan işlemleri tamamlarken 2 adet nüsha sunmayı da unutmamalısınız. Bu nüshalar ıslak imzalı olmalıdır.

Yedisu vize başvurusu adımlarında başvuru formunun yanı sıra 2 adet de biyometrik fotoğrafın sunulması gerekir. Fotoğrafın arka planının tek renk olması gerekir. Ayrıca fotoğraf son 6 aya ait olmalıdır.

Yedisu vize başvurusu yapılırken pasaportunuzun güncel tarihli olmasına dikkat etmelisiniz. Pasaportunuzun güncelliği ile alakalı bir sorun bulunuyorsa, vize başvuru adımlarını başlatmadan önce, pasaport yenileme işlemlerini yerine getirmelisiniz.

Vize başvuru adımlarının geçerli olması için, vize harcının da yatırılması gerekmektedir. Vize harcını yatırdığınıza dair makbuzu muhafaza etmelisiniz. Ödeme adımlarına dair bilgiler eksiksiz bir biçimde dijital olarak da korunsa da makbuzunuzu da saklamanız istenmektedir. Vizenizin ret yanıtı almasının sonrasında vize başvuru harcı iade edilmeyecektir.

Vize Randevu görüşme ve gün bulma adımlarının tamamlanmasının hemen sonrasında size bir referans numarası sunulacaktır. Bu referans numarası üzerinden başvurunun hangi safhada olduğunu kontrol etme hakkınız da mevcuttur.

  • Bingöl Vize Merkezi

    Bingöl Vize Merkezi

    Bingöl vize merkezimizde tüm vize başvuru işlemleriniz hızlı şekilde gerçekleştirilirken; Yedisu, Adaklı, Yayladere, Genç, Karlıova, Solhan ve Kiğı ilçelerinde vize…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×