Genç Vize Başvurusu

Genç vize başvurusu gidilecek ülkelerin yasalarına uygun bir şekilde sürdürülür. Ülkeler pasaport sınıflarına göre muafiyete yer verebilir ya da vize türlerine göre ayrı belgeler talep edilebilir.

Söz konusu bordo pasaport sahiplerine çoğu ülke muafiyet vermez. Genç vize başvurusu adına bordo pasaport sahiplerinin belgelerini toplamaları istenir. Ardından gelen harç ile başvuru ödemelerinin de eksiksiz olarak yapılması talep edilir.

Sadece bordo değil yeşil, gri ve siyah pasaport sahipleri için de prosedürlere yer verilir. Aynı durum turist, ticari ve ziyaret vizelerinde de ele alınır. Görüldüğü üzere pasaport ile vize türleri başvuru sürecine yön verir.

Genç vize başvurusu ile dilerseniz Schengen işlemlerine de geçebilirsiniz. Schengen Birliği içerisinde olan ülkelere vizeniz eşliğinde seyahat etmeniz mümkün olacaktır.

Vize için öncelik pasaporta ve başvuru formuna verilir. Vize Randevu ile toplamanız gereken kimlik, meslek ve eğitim belgelerini de arka arkaya sıralar. Bu yolla her birini toplamak ve ibraz etmek kolay hale gelir. Birkaç iş gününe kadar da sonuca geçilir.

  • Bingöl Vize Merkezi

    Bingöl Vize Merkezi

    Bingöl vize merkezimizde tüm vize başvuru işlemleriniz hızlı şekilde gerçekleştirilirken; Yedisu, Adaklı, Yayladere, Genç, Karlıova, Solhan ve Kiğı ilçelerinde vize…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×