Bilecik Vize Merkezi

Bilecik Vize Başvurusu

Bilecik vize merkezi

Bilecik vize merkezimizde hızlı ve kesintisiz şekilde tüm vize başvurusu işlemleri yapılırken; Bozüyük, Gölpazarı, İnhisar, Osmaneli, Pazaryeri, Söğüt ve Yenipazar ilçelerinde, tüm vize başvuruları kabul edilmektedir. Bilecik vize ofisimize ulaşmak için; 0850 228 43 53 ve 0532 176 62 46 telefon numaralarını ve [email protected] e-posta adresini kullanabilirsiniz.

Bilecik Vize Merkezi-Schengen Vizesi Nasıl Çıkar?

Bilecik vize başvurusu yaparken ortak sınır ve vize uygulaması sayesinde, Schengen vizesi alarak, tek bir vizeyle Schengen ülkelerine giriş yapabilirsiniz. Schengen vizesi veren başka bir ülkeden alınan Schengen vizesiyle Almanya, Fransa, Danimarka, Çekya, Hırvatistan, Norveç, Polonya, Slovenya, Sarı Marino, Yunanistan gibi Schengen vizesi vermeyen ülkelere giriş yapabilirsiniz.

Schengen vizesi için bilinmesi gerekenler;

Schengen vizesi ilk defa hangi ülkeden alındıysa, ilk ziyaret edilmesi gereken ülke olmalıdır. Schengen ülkelerinden hangisine gidecekseniz, o ülkenin konsolosluğuna başvuru yapılmalıdır. Bu gerçekleşmediğinde, pasaport memuru sizi ülkeye almama yetkisine sahiptir.

Schengen vize süreleri;

Schengen vizesiyle 6 ayda en fazla 90 gün kalma süresi bulunur. Vize geçerliliği 6 aylık olsa da 90 gün bittiğinde, ülkeden ayrılmak zorunluluğu vardır. Vize süresi 1 yıl olanlar için de aynı kural devam eder. Aynı zamanda ilk 6 ay 90 gün+sonraki 6 ay 90 olmak üzere en fazla 180 gün kalınma süresi bulunur.

 • Tek giriş vizelerde: Sadece 1 kere giriş ve çıkış yapılır. İngiltere gidip Türkiye’ye döndüğünüzde, vize süreniz olsa da vize geçerliliği sona erer. Tekrar Schengen vizesi alınmalıdır. İngiltere gidiyorken diğer Schengen ülkelerini de gezebilirsiniz. Schengen bölgesinden ayrılmadan ve 90 günü geçmeyen sürelerde, Schengen bölgelerini gezebilirsiniz.
 • Çift giriş vizelerde: Vize geçerlilik süresince, Schengen Bölgesi’ne 2 kere girip çıkabilirsiniz. Her girişte serbest dolaşım hakkı bulunur. 6 ayda en fazla 90 gün kalınırken; 1 yıl süreli çift girişli vize olması durumunda ilk 6 ayda 1 kez girip 3 ay, ikinci 6 ayda 3 aylık kalış yapabilirsiniz. Ancak ilk 6 aylık dönemde 2 kez girip 180 gün kalma olanağı yoktur.
 • Çok girişli vizeler: Vize süresince, Schengen Bölgesi’ne sınırsız adette giriş çıkış yapabilirsiniz. Çok girişli vizelerde de yine 6 aylık dönemde 90 gün kalma süresi bulunur.

Ülkemizde bulunan Schengen ülkeleri konsoloslukları; vize başvurularını konsolosluk görevlilerine ya da aracı şirketler aracılığıyla kabul ediyor. Bunun anlamı, konsolosluğa kadar gitmenize gerek kalmadığıdır. Bunun için Bilecik vize ofisimize gelerek, Schengen vizesi başvuru sürecini başlatabilirsiniz.

Vize Başvurusu En Erken Ne Zaman Yapılır?

Bilecik vize başvurusu nasıl yapılır; yurtdışına seyahat planlayan kişiler, vize merkezimize başvurarak vize randevu başvurusu ve diğer işlemlerin süreçlerini başlatabilir.

Bilecik vize merkezimize gelerek, vize başvuru sürecinin; seyahat tarihinizden 15 gün önce başlatılmasını tavsiye ediyoruz. Schengen vizesi için ortalama 4-5 iş günü gerekir.

 • 90 gün kalışlı ulusal vizelerde, seyahat tarihinden 1 ay önce başvuru yapılmalıdır.
 • 90 gün altı Schengen vizelerinde, seyahat tarihinden en az 180 gün önce başvuru yapılmalıdır.
 • 90 gün üstü vize başvurularında, seyahat tarihinden en az 90 gün önce vizeye başvuru yapılmalıdır.

Vize başvurularında konsoloslukların iş yoğunluğunun da göz önünde bulundurulması gerekir.

Vize Başvurusu Ev Hanımı

Bilecik vize merkezi ofisi danışmanlarının profesyonel hizmetlerinden yararlanarak vize başvurusu yapacak ev hanımları, turistik vize ya da akraba ziyareti için yurtdışına çıkışlarında, bazı evrakları hazırlamaları gerekir.

 • Pasaport geçerliliği en az 3 ay olmalıdır. Varsa eski pasaportlar da başvuru dosyasına eklenir. Geçerli pasaportta, en az 2 boş sayfa bulunmalıdır.
 • Biyometrik fotoğraf, 2 adet olmalıdır. Beyaz arka fonda ve 3.5×4.5 cm ebatlarında, çerçevesiz fotoğraf kullanılmalıdır.
 • Ev hanımlarının kızlık soyadıyla çıkarması gerektiği tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Kimlik fotokopisi
 • E-devlet üzerinden çıkarılan bakodlu adres ve aile bilgisi
 • Kirada oturuluyorsa kira sözleşmesi, varsa gayrimenkul tapusu ve araç ruhsat belgesi fotokopisi
 • En az 30bin Euro teminatlı seyahat sağlık sigortası
 • Otel rezervasyon bilgileri ve uçak rezervasyon bilgileri
 • Parmak izi alımı (parmak izi alımları her 5 yılda bir yenilenir)

Bilecik vize merkezimize gelerek, zorlu geçecek vize başvurusu işlemlerini başlatabilirsiniz. Profesyonel olarak sunulan hizmetlerimizde; tüm prosedür sonuna kadar takip edilir ve herhangi bir mağduriyetin oluşmaması sağlanır.

Vize Başvurusu Reddedilen Ne Yapmalı?

Bilecik vize merkezi danışmanlığından yararlanarak vize başvurusu yapılabilir. Vize sürecinin olumlu geçmesi için her türlü hizmeti sunan ofisimiz, vize başvuru sahiplerinin her türlü ihtiyacını karşılamak ve bilgi akışını sağlamak için çalışır.

Bazı durumlarda vize başvuruları reddedilebilir. Eksik evrak vermek, hatalı bilgilendirme yapmak, ülke vize koşullarına uygun evrak bulundurmamak gibi nedenlerle başvuru reddedilebilir.

Vizenin reddedilmesi durumunda; yazılı dilekçe ya da birebir görüşme sağlayarak itiraz etme hakkınız vardır. Ancak bu itirazı yaparken, vizenin reddedilmesinin gerekçelerini de ortadan kaldırmanız önem kazanır.

Bilecik vize merkezi ofisimize gelerek; tüm vize işlem başvuru sürecinin doğru ve prosedürlere uygun olarak ilerlemesini sağlarken, konusunda uzman kişiler tarafından oluşturulacak başvuru dosyası sayesinde, işlemleriniz daha hızlı ve onaya açık olarak gerçekleşecektir.

İsviçre vize evrakları hakkında tüm bilgilere ulaşabileceğiniz >>>vizerandevu.com/isvicre-vizesi-gerekli-evraklar/ sayfamızı ziyaret ediniz.

 

 

BilecikBilecik Vize BaşvurusuBozüyük Vize BaşvurusuGölpazarı Vize Başvurusuİnhisar Vize BaşvurusuOsmaneli Vize BaşvurusuPazaryeri Vize BaşvurusuSöğüt Vize BaşvurusuYenipazar Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×