Belize Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Belize Vize Başvurusu

Belize, Orta Amerika’da yer alan küçük bir ülkedir. Başkenti Belmapon olan ülke böleginin ikinci en küçük ülkesi ünvanına sahiptir. Mükemmel ve el değmemiş doğası ile her yaz oldukça fazla misafire ev sahipliği yapan bu küçük ülke de kasım ayı kasırga mevsimi olarak adlandırdığı özellikle bu ayda iyice sessizliğe bürünüyor.

Belize Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Belize Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Yerel dili olan Creola haricinde turist sayısı gittikçe atmaya başladığı için yerel halk ile İngilizce konuşarak da anlaşmak mümkün. Belize ülkemizden vize istiyor mu Belize vize başvurusu için şartlar nelerdir?e]

Belize Vizeleri

Belize kısa ziyaretler için vize talep etmemektedir. Ancak ülkeye ulaşım için yapılacak olan aktarmalardaki ülkeler vize talep ettiği için vize alınması gerekiyor. Genel olarak Belize sadece 90 gün süre zarfında diplomatik, hususi, hizmet ve umumi pasaport sahibi kişilerden vize talep etmemektedir.

Ülkeye eğitim, öğrenim amacıyla gitmek isteyen kişiler Belize Konsolosluğu’na Özel Meşruatlı Vize başvurusu yapmalıdır. Belize, kısa süreli ziyaretler için ülkemizden vize talep etmese de direk uçuş olmadığı ve yolculuk esnasında Avustralya, Yunanistan, İngiltere, Almanya üzerinden aktarma yapılması gerekiyor. Bu nedenle bu ülkeler şartlarına göre vize alınması gerekiyor.

Belize Vize Çeşitleri

Ülkeye yapılan kısa ziyaretler haricinde gidiş yapacaklar için alınması gereken vize çeşitleri şu şekildedir;

  • Çalışma vizesi,
  • Eğitim ve öğrenim vizesi,
  • İlmi araştırma vizesi,
  • Ticari vize,
  • Aile ve arkadaş ziyareti vizesi almak zorunludur.

Belize Vize Başvurusu İçin Gerekli Olan Evraklar

Turistik amaçlar haricinde ülkeye giriş yapılmak isteniyorsa İstanbul ve İzmir’de bulunan Belize Fahri Konsolosluklarından randevu alınarak tam gün ve saatinde konsoloslukta olunmalı ve evraklar eksiksiz bir şekilde teslim edilmelidir.

Ziyaret amaçla ülkeye giriş daha fazla olduğu için sınır kapılarında sorun yaşamamak amacı ile bu belgelerin eksiksiz olarak bulundurulması zorunludur;

  • Maddi durumu gösteren döviz beyanı,
  • Pasaport,
  • Konaklama ve seyahat bilgileri,
  • İngiltere, Avustralya, Yunanistan ya da Almanya’ya ait vizelerinden herhangi birine ait belge.

Bu belgeler hazır bulundurulduğu taktirde ülkeye sorunsuz olarak giriş yapılabilmektedir.

Belize son yıllarda seyahat edilen ve ilgi duyulan ülkelerden biridir. Belize bir Karayip ülkesi olup Amerika kıtasında yer almaktadır. Turist çekmek amacıyla da pek çok ülkeye 90 günlük seyahat izni vermiştir. Bunlardan biri de Türkiye olmaktadır.

Belize Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Belize Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×