Belize Vize

Belize vize işlemlerini tamamlayanlar bu küçük ülkeye turistik ya da farklı amaçla seyahat edebilir. Orta Amerika’nın en küçük ülkelerinden olan Belize için muafiyet anlaşmaları kapsamında seyahatler kolay hale gelmiştir.

Öncelikle turistik amaçlı seyahat için 90 günlük yasal sınıra yer verilir. Hususi, Hizmet, Diplomatik ve de Umumi Pasaport sahiplerinin 90 günlük Belize vize başvurularından muaf kabul edildiği belirtilir.

Belize vize türü olarak sadece turistik olanla sınırlı kalınmaz. Ardından ticari, aile ziyareti ve eğitim vize seçeneklerine yer verilir. Uzun süreli olarak ilmi araştırma, çalışma ve oturum izinlerine de başvurulabilir.

Vize Randevu seyahat amacına uygun olacak şekilde vizeleri değerlendirmenize ve başvurunuzu iletmenize yardımcı olacaktır. Örneğin pasaport, konaklama belgeleri ve maddi durum beyanı gibi çeşitli prosedürlerin üzerinde durulması istenir.

90 günü aşan seyahatler için belgelerin ibrazı ve başvuru süreci önem arz eder. Belgelerin toplanması üzerine Fahri Konsolosluklar üzerinden randevunuzu alır ve başvurunuzu yaparsınız. Randevu gününde ibraz edilen belgeler eksiksiz ise sonucu öğrenmeniz uzun sürmez.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×