Angola Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Angola Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Angola Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Angola dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. 

 

Angola Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Angola Vizesi: Randevu ve Başvuru
 • Angola Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz. 
 • Angola’ya seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Vize başvuruları Ankara Angola Konsolosluğu ya da Angola Vizesi için yetki verilmiş vize merkezlerine yapılabilir. 
 • Angola’ya seyahat etmek isteyen kişilerin evrak hazırlıkları sırasında beyan etmeleri gereken bir husus ta biyometrik veri beyanı yani parmak izi uygulaması olmaktadır. Angola Afrika ülkeleri içinde parmak izi talebinde bulunan tek ülkedir.

Uygulama 2019 yılında başlatılmıştır ve her vize başvurusunda yeniden parmak izi beyanı verilmesi istenmiştir. Bu nedenle daha önce beyan etmiş olduğunuz parmak izi beyanları başvurusunu yapacağınız vize için geçerli olmayacaktır.

Angola Kısa Süreli Seyahatler Hakkında Bilgiler

Angola Kısa Süreli Vize gerektiren durumlarda Angola Turistik Vize vermektedir. Turistik Vizenin süresi 90 gün ile sınırlı olmakta ve Angola’ya ilk defa seyahat edecek olan kişilere daha kısa süreli vize vermektedir. 

Angola’ya Ticari Sebeplerle Vize Almak

Angola Cumhuriyeti Ticari amaçlarla seyahat gerçekleştirmek isteyen kişilere Angola Ticari Vizesi vermektedir.

Ancak Angola Ticari Vizesine başvuru yapabilmek için kişinin Angola’daki şirketten ya da ticari görüşme de bulunacağı firmadan Davetiye yazısı istemesi gerekmektedir.  Bu davetiyenin içeriğinde şirket/kurum adı, görüşme ya da toplantıların gün ve saatleri, Angola’daki firma ya da şirkete ait ayrıntılı bilgiler ve iletişim bilgilerinin bulunması gerekmektedir.

Angola Vize Türleri

 • Angola Turistik Vizesi
 • Angola Ticari Vize
 • Angola Özel Ziyaret Vizesi

Angola Vizesi Ne Kadar Sürede Çıkar?

Angola Vizesi Angola Konsolosluğu’nun istemiş olduğu evrak ve parmak izi prosedürlerini eksiksiz ve hatasız tamamlanması durumunda ortalama 5 ila 8 gün içinde sonuçlanmaktadır. Ancak Konsolosluk yoğunlukları, ek evrak talebi, resmi tatil günleri de hesaba katılarak vize başvurularının en az 1 ay önce yapılmasında yarar vardır.  

Angola Cumhuriyeti Hakkında Önemli Bilgiler

Angola Cumhuriyeti’ne vize başvurusunda bulunurken kişilerin mutlaka “Sarı Humma Aşısı” yaptırmaları gerekmektedir. 

Yaptırmış olduğunuz sarı humma aşısının Aşı Kartını da vize başvuru evraklarına eklemeniz gerekmektedir. Eğer Angola’ya almak istediğiniz vize uzun süreli vize türü ise, aşı için uluslararası sertifika da almanız gerekir. Ayrıntılı bilgi için Vize Randevu Ofisi ile iletişime geçebilirsiniz. 

Angola seyahati sırasında dikkat edilmesi gereken bir diğer konu da ülkeyi terk ederken en fazla yanınızda 5000 $ para bulundurabilirsiniz. Bu miktardan daha fazla para ile ülkeden çıkmaya kalktığınızda hakkınızda soruşturma başlatılacaktır. 

Angola seyahati yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları seyahat rotası belirlerken Türkiye’den Angola’ya direkt uçuş olmadığını unutmamaları gerekir. Angola’ya giderken belirli bir kaç havalimanından aktarma yaparak gidebilirsiniz. Bu havalimanları;

 • Lufthansa,
 • Kenya Airways,
 • Kim Royal Dutch,
 • Tap Air Portugal,
 • Air France,
 • Emirates Airlines Hava yollarından aktarma yaparak uçuş gerçekleştirebilirsiniz.

Angola’ya Sınırlı Süreler İle Vizesiz Seyahat Edebilen Ülkeler

Botsvana, Mauritius, Namibya, Seyşeller, Güney Afrika, Zimbabve, Yeşil Burun Adaları, Mozambik, Ruanda, Singapur, Zambiya ülkeleri pasaportuna sahip olan kişiler 30 gün süreli seyahatleri için vize alma zorunlulukları bulunmamaktadır.

Angola’ya Resmi ve Diplomatik Pasaport Sahibi Kişilerin Vizesiz Gidebildiği Ülkeler

Arjantin, Cape Verde, Çin, Fransa, Mozambik, Rusya, Küba Sao Tomeve Principe, Güney Kore, İtalya, Zambiya, Brezilya, Cezayir, Mısır, Gine-Bissau, Portekiz, Güney Afrika, İsviçre, Vietnam ülkesi resmi ve diplomatik pasaport sahipleri Angola’ya vizesiz seyahat edebilmektedirler. 

Angola Vizesi İçin Gereken Evraklar

 • Pasaport: Seyahat sonrası en az 1 yıl geçerliliği olan.
 • Vize Başvuru Formu: Seyahatin amacına uygun şekilde ve hazırlanan vize evraklarına uygunluk sağlayacak şekilde doldurulmalıdır.
 • Vize Talep Dilekçesi: Angola Konsolosluğuna hitaben yazılan dilekçede seyahatin amacı, seyahat tarihleri, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı hakkında vize evraklarını teyit eder şekilde hazırlanmalıdır.
 • Fotoğraf: 35×45 mm ebatlarında, pasaporta uygun arka fonu beyaz yüzü kapatan bir engel olmadan, güncel çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf.
 • Uçak ve Otel Rezervasyonları: Angola seyahati sırasında seyahat edeceğiniz uçak ve konaklama yapacağınız otele ait rezervasyonların belgeleri.
 • Aşı kartı: Zorunlu olarak yaptırılan Sarı Humma aşısının yapıldığına dair aşı kartı vize evraklarına eklenmelidir. 
 • Banka Hesap Dökümü: Banka hesabınızın en son 3 aylık hesap hareketlerinin dökümü banka yetkilisi tarafından kaşeli ve imzalanmış ve banka imza sirküsü ile birlikte hazırlanmalıdır.
 • Sabıka Kaydı: Hakkınızda bir suç ya da bir yasaklama olmadığını belirten resmi belge.

Angola Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Angola Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin. 

Angola Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Angola Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×