Angiulla Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Anguilla Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Anguilla Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Anguilla dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

Anguilla Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Anguilla’ya seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının vize almaları gerekmektedir. Vize başvuruları Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’na ya da Anguilla Vizesi için yetki verilmiş vize merkezlerine yapılabilir.

Angiulla Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) 1 – anguilla vizesi

Anguilla Hakkında

Anguilla Birleşik Krallık Askeri Düzeni altında yönetilen adalardan oluşmaktadır. Dolayısı ile Vize başvurusu yapmak için İngiltere Konsolosluğuna başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Vize Randevu Ofisi olarak İngiltere Vizesi ya da Anguilla Adalar Vizesi için sizlere hizmet vermekteyiz.

Anguilla Adaları çoğunluğu İngiliz halktan oluşan adalar topluluğu olarak yalnızca Birleşik Krallık vatandaşlarına değil tüm dünya ülkelerine turizm açısından kapılarını açan küçük bir ülkedir. Doğası ve turizm açısından Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları için de yıllardır gözde noktalardan birisidir.

Anguilla’ya Vizesiz Giriş Yapabilen Ülkeler

En başta İngiltere Vatandaşlarının ve İngiltere Vatandaşlığı bulunan kişilerin Anguillaya vize başvurusu yapma zorunlulukları bulunmaz. Bunun yanında Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Avrupa Birliği Vatandaşlarının da vize başvurusu yapmadan Anguilla Adalarına giriş yapma hakkı bulunmaktadır. Vize almadan Anguilla’da bulunulacak zaman 3 ay ile belirlenmiş olup daha uzun süreler kalmak isteyen kişilerin vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Anguilla Vizesi İçin Gerekli Evraklar

 • Pasaport Fotokopisi: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaportun fotokopisi, pasaportun kendisi ve varsa eski pasaportlara ait fotokopiler.
 • Kimlik Fotokopisi: Kimliğinizin ön ve arka yüzü olmak üzere, okunaklı olarak fotokopisini çektirmelisiniz.
 • Vize Başvuru Formu: Anguilla Vizesi için seyahatin amacına göre doldurulmalıdır.
 • 2 Adet Biyometrik Fotoğraf: 35×45 mm ebatlarında, arka fonu beyaz, yüzü kapatacak herhangi bir engel olmadan en az 6 ay içinde çekilmiş fotoğraf.
 • Banka Hesap Dökümü: 3 aylık banka hesap dökümü banka yetkilisi tarafından kaşe ve imzalı olarak en az 5000₺ bakiyeli olarak temin edilmelidir.
 • Maaş Bordrosu: Son 3 aylık maaş bordrosu yetkili tarafından imzalı ve kaşeli olarak temin edilmeli.
 • Ek Gelir Belgeleri: Tapu, Kira Geliri, Araç Ruhsat Fotokopisi (varsa)
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Tüm aile bireylerinin kimlik bilgilerini ve adres bilgilerini açıkça belirten.
 • Seyahat Sağlık Sigortası
 • Uçak ve Otel Rezervasyonları: Rezervasyonlar için bilet satın alınmamalıdır. Ön rezervasyonlar kabul edilmektedir.

Anguilla Vizesi İçin Gereken Evraklar Hakkında

 • Anguilla’ya seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının Türkiye’de bulunan Birleşik Krallık Başkonsolosluğu’na Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. Başvurular uzun süreli vize için değil ise yetki sahibi vize merkezlerine istenen evraklarla birlikte başvuru yapılabilir. Vize Randevu Ofisi ile iletişime geçtiğinizde size e-mail yolu ile gereken güncel evrak listesi gönderilecektir. e-mail de gönderilen evrak listesini eksiksiz hazırlayarak kargo yolu ya da bizzat gelerek teslim edebilirsiniz.
 • Anguilla vizesi için gereken evraklarda pasaportunuzun 10 yılı geçmemiş olduğuna, yıpranmış olmamasına dikkat etmelisiniz. Ayrıca en az 2 boş sayfasının bulunmasına dikkat ediniz. Vize başvurusu için dolduracağınız başvuru formunu İngilizce doldurmanız ve hazırlamış olduğunuz vize evraklarına uygunluğuna dikkat etmelisiniz.
 • Vize başvurusu için gereken seyahat sağlık sigortası gerçekleştirecek olduğunuz Anguilla seyahatinizde herhangi bir hastalık ihtimali olduğunda ya da kaza, ölüm gibi nedenlerle ülkeye dönüş masrafları için kullanılması adına düzenlenmektedir. Merak ettiğiniz ve yanıt aradığınız tüm sorular için Vize Randevu Ofisi iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Anguilla Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Anguilla Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Anguilla Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×