Afganistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Afganistan Vize Başvurusu

Afganistan Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Afganistan Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Afganistan dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz.

 Afganistan Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz. 

Afganistan’a seyahat gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil) pasaport sahipleri Afganistan Vizesi alma zorunlulukları bulunmaktadır. Sadece diplomatik (siyah) pasaport T.C Vatandaşları Afganistan vizesinden muaftır.

 

Türkiye Cumhuriyetinden Afganistan’a Turistik amaçlı seyahat düzenlemek isteyen kişilerin Turistik Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir. 

Afganistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Afganistan Vizesi: Randevu ve Başvuru

Türkiye ve Afganistan arasında yapılan vize anlaşmalarına göre Turistik Vize en fazla 30 gün geçerli olarak verilmektedir. İki ülke arasında da diplomatik (siyah) pasaport sahiplerinin vize muafiyeti bulunmaktadır.

Afganistan’a yapılacak olan seyahatler için 90 günden az seyahatler için Afganistan Konsolosluğunun yetki vermiş olduğu Vize Merkezlerine vize başvurusu yapılmalıdır.

 Vize Randevu Ofisi Afganistan Vizesi için tam yetki sahibi olarak 10 yılı aşkın süredir danışanlarına titiz ve güvenilir hizmet vermektedir. 

Afganistan’da 90 günü aşan seyahatlerde bulunmak isteyen kişilerin Kabil Büyükelçiliği ya da Mezarı Şerif Başkonsolosluğu’na başvuru yapmaları gerekmektedir. 

 

Afganistan Vize Kategorileri

 • Afganistan Turistik Vize
 • Afganistan Ticari Vize
 • Afganistan Aile Ziyareti Vizesi
 • Afganistan Transit Vize 

Afganistan Vizesini Nasıl Uzatabiliriz?

Afganistan Turistik Vizesi maksimum 30 gün süre ile verilmektedir. Afganistan ziyaretiniz de 30 günlük sürenin size yeterli gelmediği durumlarda Afganistan da size bildirilecek olan vize konusunda yetkili birime giderek ve gereken prosedürleri karşılayarak vize uzatma talebinde bulunabilirsiniz.

Afganistan’a Girişte Vize Uygulaması

Afganistan ülkesine giriş yapmak isteyen bazı özellikteki kişilere kapıda vize vermektedir. Bu kişiler Afganistan’a giriş yapmak isteyen yabancı yatırımcı ve yabancı tüccarlar olmaktadır. Vize uygulaması Uluslararası Hamid Karzai Hava Alanı girişinde Afgan İçişleri Bakanlığı sınır muhafızları tarafından gereken evraklar incelendikten sonra uygun görüldüğünde verilmektedir. 

Afganistan Hakkında Çok Önemli Uyarılar

Afganistan Güney Asya Ülkelerinden olduğu için buralarda sıkça görülen Çocuk Felci hastalığı nedeni ile seyahatinizden önce bu aşıyı ve Sağlık Bakanlığımız tarafından yaptırılması istenen aşıların yapılması gerekmektedir. 

Önemli olan bir konu da Afganistan’da kimi gruplar Fidye İçin Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarını kaçırmaktadır. Afganistan’a gitmek isteyen vatandaşlarımızın bu konularda kendilerine çok dikkat etmeleri gerektiğini söylemekte fayda var.

Kabil şehrinde, Uluslararası koalisyon güçleri ve güvenlik güçlerinin almış olduğu sıkı önlemler neticesinde şehirde video kaydı yapmak, fotoğraf çekmek yasaktır. Böyle bir durumla karşılaştığında güvenlik güçleri makinelere el koymakta ve kişileri tutuklamaktadır. 

Bu sebepleri göz önünde bulundurarak vatandaşlarımızın kamu binaları, diplomatik binalar ve askeri bölgeler başta olmak üzere video kaydı ve fotoğraf çekimi yapmamaları önemle duyurulur.

Afganistan Vizesi İçin Gerekli Belgeler

 • Pasaport: 10 yıldan eski olmayan en az 2 sayfası boş ve seyahat sonrası 3 ay daha geçerliliği bulunan pasaport.
 • Afganistan Vize Başvuru Formu: Başvuru formu eksiksiz ve hatasız olarak istenen evraklara uyumlu olacak şekilde tükenmez kalem ile büyük harf kullanarak doldurulmalıdır. Başvuru sahibine ait imza mutlaka olmalıdır. 
 • Biyometrik Fotoğraf: Son 3 ay içinde çekilmiş güncel fotoğrafın arka fonu beyaz ve yüzü kapatacak bir engel bulunmadan çekilmesi gerekmektedir. 35×45 mm ebatlarında 2 adet temin edilmelidir. 
 • Uçak ve Otel Rezervasyonları: Afganistan’a giderken uçuş yapacağınız uçak bileti ve konaklama rezervasyon biletlerini beyan etmeniz gerekmektedir. 
 • Davet Mektubu Çıktısı
 • Kimlik Fotokopisi: Kimliğinizin ön ve arka yüzü olacak şekilde fotokopisini beyan etmelisiniz. 
 • Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Aile fertlerinin kimlik bilgileri ve adres bilgilerinin bulunduğu nüfustan alınan belge.
 • İkametgah Belgesi
 • Banka Hesap Dökümü: Son 3 aylık banka hesap dökümü banka yetkilisi tarafından kaşelenmiş ve imzalanmış olarak temin edilmeli.
 • H1-N1 virüs testi.

 

Afganistan Vizesi Çıkış Süreleri

Tüm işlemler eksiksiz olarak tamamlandığında ortalama 7/10 gün içinde sonuçlanmaktadır. Konsolosluk tarafından oluşabilecek aksaklıklar ve ek evrak talebi hesaba katılarak vize başvurularının en az 1 ay öncesinden yapılması önemle rica olunur. 

Afganistan’a Vizesiz Giriş Yapabilen Ülkeler

Afganistan’a sadece Hindistan, Çin, Tacikistan, İran ve Endonezya Vatandaşları vizesiz giriş yapabilmektedir. Bu ülkeler için belirlenen vize süresi ise sadece 30 gün süre ile sınırlıdır. Türkiye Cumhuriyeti Diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 90 günü geçmeyen Afganistan Vizesinden muafiyetleri bulunmaktadır.

Ticari Vize

Turistik Vize

Kapı Vizesi

100 $

100 $

35 $

Afganistan Konsolosluğu| Afganistan Vize Başvuru İşlemleri

Afganistan vize randevu işlemlerinizi hafta içinde öğle saatlerine göre tamamlamakta olup, konsolosluğun kabul ettiği bu süreçlerde işlemlerinizi sorunsuz olarak tamamlamaktayız. 

Daha detaylı bilgileri almak istediğinizde 0850 227 72 05 numarasından bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Konsolosluğa teslim edeceğimiz evrakları güncel bir şekilde hazırlayabilmeniz için [email protected] adresinden sizlere listeleri ulaştırmaktayız. 

Bizlere kargo yoluyla göndereceğiniz evraklarınızın tesliminde herhangi bir problemle karşılaşmamanız için uzman ekiplerimizle birlikte sizleri yönlendirmekteyiz. Tüm işlemlerinizde kusursuzluğu görebileceğiniz adımları Vize Ofisi sayesinde atabilirsiniz. 

Pasaport türlerine, kalacağınız sürelere ve seyahat amaçlarınıza uygun şekilde başvurularınızın yapılmasında sizlere destek oluyoruz. Planlarınızı aksatmadan gerçekleştirmeniz için doğru zamanda, doğru adımları atmanızı sağlayarak işlerinizi pratik hale getirmekteyiz. 

Seyahatiniz öncesinde vize başvurularını yapmanızın zorunlu olduğu durumlarda sizleri son aşamaya kadar yalnız bırakmıyoruz.

 

Afganistan Vize Evrakları

 1. Büyük bir titizlikle hazırlanması gereken Afganistan vize evrakları ile ilgili güncel bilgileri sizlerle paylaşmaktayız. 
 2. Seyahat amacınızın türüne göre değişebilen evraklarla ve vize ücretleri ile ilgili bilgilendirmeye devam ediyoruz. Kimlik, pasaport, SGK dökümü, banka hesap dökümü, fotoğraf, davetiye, konaklama rezervasyon bilgileri gibi birtakım güncel içerikli evraklarla başvuruların tamamlanması gerekmektedir. 
 3. Afganistan vize başvuru formu ile ilgili dikkat etmeniz gereken hususlarda sizleri bilgilendirmekteyiz. Öğrencilerin, emeklilerin, serbest meslek erbaplarının veya çeşitli mesleklerde çalışan kişilerin farklı bir şekilde hazırlamaları gereken belgeler yer alabilmektedir. 
 4. Vize türlerine ve konaklama sürelerinize göre değişecek olan evraklarda sizler için en kaliteli hizmetleri sunmaktayız. Yalnızca yabancı tüccarların ve yatırımcıların sınır kapılarında vize hakkı almasının dışında, konsolosluk aracılığıyla randevulu bir şekilde vize başvuruları gerçekleştirilmektedir. 
 5. Sizler de uzmanlarımız aracılığıyla Afganistan vizelerinizi olabildiğince hızlı bir şekilde almanın yollarını keşfedebilirsiniz.

Afganistan Vize Sonuçlandırılması

Ofislerimizin Afganistan vize sonuçlandırılması için beklenecek sürelere müdahale etme hakkı bulunmamaktadır. Konsolosluğun 7 ile 10 iş günü arasında genellikle sonuçlandırdıkları vize başvurularında bu süreçler kesinlik taşımamaktadır. 

Bazı durumlarda daha fazla olabilen vize sonuçlandırma süresinin, seyahat tarihlerini olumsuz etkilememesi amacıyla ofislerimiz ancak, evrakların tesliminde olabildiğince erken sürede davranmaktadır. Böylece sonuçların bildirilmesiyle pasaportların ulaştırılmasında etkili olacak işlemleri sizler için sunmaktadır.

Afganistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Afganistan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×