Afganistan Vize

Afganistan vize işlemleri son derece basittir. Konsolosluğa gitmeye hiçbir şekilde gerek kalmaz. Bu anlamda aracı kurumumuzun sunduğu hizmetler sayesinde, sadece belli belgeleri doldurarak süreci rahatlıkla sonlandırabilirsiniz.

Afganistan vize alımında daha farklı işlemler söz konusudur. Bunlar çok daha kolay olmasıyla dikkat çeker. Başvuru formu indirildikten sonra doldurulmalıdır. Konsolosluğa yönelik bir dilekçe yazarak, neden buraya gideceğinizi belirtmelisiniz.

Afganistan vize için aynı zamanda ödeme yapılması şarttır. Bunun aracı kurum ile gerçekleştirilmesi her daim size zaman kazandırmaktadır. Birçok vize sürecinde olduğu gibi parmak izinin verilmesine hiçbir şekilde lüzum kalmaz.

Ayrıca pasaportunuzun en az 3 aylık bir geçerliliğinin bulunması gerekmekte. İki boş sayfanın yer alması, 10 yıldan eski olmaması gibi temel kurallara riayet edilmelidir. 2 adet de konsolosluk tarafından biyometrik fotoğraf istenir.

En son süreçte ise toplanması gerekli olan birtakım evrakların bulunduğunu görmekteyiz. Seyahat rezervasyon belgeleri, sağlık sigortası, ikametgah, tam vukuatlı nüfus kayıt örneğinin yanı sıra bir de kimlik kartının çekilmiş olan fotokopisini aracı kurum üzerinden vermelisiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×