Tanzanya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Tanzanya Vize Başvurusu

Tanzanya Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Tanzanya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Tanzanya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Tanzanya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti Hizmet (gri), hususi (yeşil), diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 90 güne kadar olan Tanzanya seyahati için vizeden muaftır. Ancak Umuma mahsus (bordo) pasaport sahipleri Tanzanya Vizesine tabidir.

Tanzanya'nın resmi dini nedir?

Tanzanya nüfusunun üçte biri Müslüman, üçte biri Hristiyan geri kalanı ise yerel dinleri benimsemektedir aynı zamanda Budistler, Hindular ve Bahailer de mevcuttur.

Tanzanya'nın Neyi Meşhur?

Tanzanya’nın tropikal meyvelerden yapılan meyve suları ile muz kızartması meşhur aynı zamanda geleneksel içeceği Chai ve muz çorbası tercih edilmektedir.

Tanzanya ekonomisi nasıl?

Son 10 yıl içerisinde ortalama 6,8 büyüyen Tanzanya ekonomisi Afrika Kıtası’nın en hızlı büyüyen ekonomisidir. Ülke ekonomisi genellikle tarıma dayalıdır.

Tanzanya Vize başvuruları ülkemizde resmi temsilciliği bulunmayan Tanzanya’ya seyahat için vize başvurularını Ankara ve İstanbul’da bulunan Fahri Konsolosluklara yapılmaktadır. Tanzanya hızlı vize seçeneği bulunmamaktadır.

Tanzanya Kapıda Vize Uygulaması

Umuma Mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları 90 güne kadar olan seyahatleri için vize başvurularını Tanzanya havaalanında yapabilmektedirler. Kısa süreli Tanzanya Vize kategorileri için Kapıda Vize Uygulamasından yararlanabilirler.

Tanzanya Turistik Vize

 • Tanzanya’ya gerçekleştireceğiniz Turistik seyahatler için umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ve oturum izni yabancı ülke vatandaşları vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.
 • Vize başvurusunda öncelikle önemli olan evrak başvuru formudur. Başvuru formu tükenmez kalemle ve büyük harfle okunaklı şekilde doldurulmalıdır. Formda bulunan sorulara eksiksiz ve doğru yanıtlar verilmelidir. Formda boş bırakılan sorular ve eksik verilen cevaplar başvurunun olumsuz şekilde yanıt almasına sebep olacaktır. Turistik
 • Vize başvuru formunda bulunan 18. maddede Tanzanya’da ikamet edeceğiniz otelin adresi telefon numarası ve adı bölümü mutlaka doldurulmalıdır. Bu bölümü doldurmayanların başvuruları kabul edilmeyecektir.
 • Tanzanya Turistik seyahatinde ülkeye girişlerde sınır polisleri sizden aşı kartını görmek isteyebilir bu nedenle seyahat öncesi kızamık, çocuk felci, kabakulak ve sarı humma aşılarının yapılması gerekmektedir. Tanzanya seyahatine çıkmadan önce Sağlık Bakanlığını arayarak seyahat sağlığı hakkında bilgi almanızı ve yapılması gereken aşılar hakkında bilgi alarak aşıları tamamlamanızı tavsiye ediyoruz.

Tanzanya Turistik Vize Evrakları

 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru şekilde doldurulan form başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • Yeni pasaport
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz olan 2 adet güncel çekilmiş fotoğraf.
 • Vize talep dilekçesi: Tanzanya seyahatinin amacı, tarihleri ve izinli olacağı günler yer alan dilekçe konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.
 • Kimlik Fotokopisi: Her iki yüze ait okunaklı çekilmiş kimlik fotokopisi.
 • Aşı Kartı: Sarı humma aşısının yapıldığına dair Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı aşı kartı.
 • Banka Hesap Dokümanları: Tanzanya seyahati süresince masrafların karşılanacağına dair yeterli miktarda bakiyenin bulunduğu banka hesap dokümanları.

Tanzanya Ticari Vizesi

Tanzanya Ticari Vize 90 günü aşmayan iş ziyaretleri, ticari görüşmeler vs. amaçlı verilen vizedir.Ticari Vize size Tanzanya’da çalışma hakkı tanımaz. Tanzanya Ticari Vize başvurusu için Tanzanya’daki şirketten gönderilen Davetiyeye ihtiyacınız vardır.

Tanzanya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Tanzanya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Davetiye Tanzanya’daki şirketin antetli kağıdına yazılır ve seyahat amacı, şirket hakkında bilgiler, davet edilen hakkında bilgiler, seyahat masraflarının nasıl karşılanacağı, iletişim bilgileri yer almalıdır.

Ticari Vizede önemli olan bir diğer evrak ise, dilekçedir. İngilizce olarak yazılması gereken dilekçe de başvurana ait kimlik bilgileri, işyerindeki pozisyonu, seyahat tarihleri ve ülkesine döneceğini anlatan bilgiler yer almalıdır.

İlk defa verilecek olan Ticari Vizeler kısa sürelidir ancak daha sonraki vizeler uzun süreli olarak verilebilmektedir.

Tanzanya Ticari Vize Evrakları

 • Başvuru Formu: Eksiksiz ve doğru şekilde doldurulan form başvuru sahibi tarafından imzalanmalıdır.
 • Davetiye: Tanzanya’daki şirket tarafından gönderilen davetiye de kişiye ait kimlik bilgileri,  şirket bilgileri ve iletişim bilgileri yer almalıdır.
 • Pasaport: Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaport 10 yıldan eski olmamalı ve en az 2 sayfası boş olmalıdır.
 • Dilekçe: Seyahat amacı, seyahat tarihi ve kişiye ait kimlik bilgilerinin bulunduğu dilekçe İngilizce olarak Konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.
 • Fotoğraf: Arka fonu beyaz olan 2 adet güncel çekilmiş fotoğraf.
 • Vize talep dilekçesi: Seyahatin amacı, tarihleri ve izinli olacağı günler yer alan dilekçe konsolosluğa hitaben yazılmalıdır.
 • Kimlik Fotokopisi: Her iki yüze ait okunaklı çekilmiş kimlik fotokopisi.
 • Aşı Kartı: Sarı humma aşısının yapıldığına dair Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı aşı kartı.
 • Banka Hesap Dökümanları: Seyahat süresince masrafların karşılanacağına dair yeterli miktarda bakiyenin bulunduğu banka hesap dökümanları.

Tanzanya Vize başvurusu için gerekli vize evrak listesi, vize başvuru işlemleri, evrak tasdiki, otel ve uçak rezervasyonları, evrak hazırlıkları, sağlık sigortası gibi konularda bilgi ve güvenli hizmet almak için Vize Randevu iletişim adreslerinden bize ulaşabilirsiniz.

Tanzanya Konsolosluğu | Tanzanya Vize Randevu

Tanzanya vize randevu, ülkeye hangi vize türlerine göre başvuru yapacağınıza göre değişen sürelerde ve vize almanızın şart olduğu durumlarda başvurularınızı yapacağınız merciiler için görüşmelerin uygunluğunu içeren tarihleri ve saatleri kapsamaktadır.

Tanzanya seyahatleri öncesinde vize zorunluluğu bulunan kişilerin 0850 227 72 05 iletişim hattından bizlere ulaşması halinde vize başvurularının takibini sağlamaktayız.

İstanbul Tanzanya Fahri Konsolosluğu tarafından veya yetkilendirilmiş olan acenteler aracılığıyla başvurularınızın durumlarını anbean öğrenebilirsiniz.

Vize işlemlerini sürdürecek olan Vize Ofisi sayesinde seyahatleriniz için gerekli olan tüm işlemleri bulunduğunuz yerden gerçekleştirebilirsiniz.

Hızlı ve kolay bir şekilde vize hizmetlerinden faydalanmanızı sağlamak amacıyla [email protected] adresinden ulaştıracağınız taleplerinizi değerlendiriyoruz.

Tanzanya Vizesi Kimlere Zorunlu?

 • 2010 yılında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının seyahatleri için varılan anlaşma gereği yeşil, gri ve siyah pasaport sahiplerine Orta Doğu Afrika ülkelerini ziyaretlerinde vize muafiyeti getirilmiştir.
 • Bu kriterlere sahip olan kişilerin 90 günü aşmamak üzere konaklamalı seyahatlerinde Tanzanya vizesi almaları gerekmemektedir. Bordo pasaport sahiplerinin ise kısa süreli olarak yapacakları seyahatler için vize zorunluluğu bulunmamaktadır.
 • Turistik, ticari ve aile ziyareti vizesi gereklerine uygun olarak düzenlenen kısa süreli vize kapsamları bu şartlara göre belirlenmektedir.
 • Bunların dışında kalan şartlarda ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları ile Türkiye’de oturum iznine sahi olan üçüncü bir ülkenin vatandaşı olan kişilerin vize zorunluluğu kapsamında işlemlerini yürütmekte olan Tanzanya Konsolosluğu üzerinden başvuruların takibi gerçekleştirilmektedir.
 • Vize işlemlerinizin yürütülmesini sağlamak ve hızlandırılmış bir şekilde sonuçları alabilmek için yetkililerimizle iletişime geçebilirsiniz.
 • Yoğunlukları ve ek evrak talebini göz önünde bulundurmadığınızda 1 hafta içerisinde sonuçları alabilir, ancak her ihtimale karşı 15 gün öncesinden başvurularınızı yapmanızı tavsiye etmekteyiz.

Tanzanya Kapıda Vize Nedir?

Tanzanya’ya seyahatlerini gerçekleştirecek olan bordo pasaporta sahip Türkiye Vatandaşları, ülkeye giriş yapacakları esnada Tanzanya havaalanlarında sağlanan kapıda vize uygulamasından faydalanabilmektedirler.

Turistik amaçlarla veya işiniz gereği gerçekleştireceğiniz seyahatlerde hangi belgelerle vizelerinizi almanız gerektiğinin yanıtını sizlere profesyonelce aktarmaktayız.

Seyahatlerinizi planladığınız tarihlerden önce detaylarını bizlere aktarabilir ve işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde, belirleyeceğiniz süreler içerisinde ve aksatılmadan ilerlemesini sağlayabilirsiniz.

Sizlere Tanzanya vizesi hakkında gerekli detayları ve istenen evraklara yönelik şartları uzmanlarımızın tecrübeleri sayesinde aktarmaktayız.

Tanzanya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Tanzanya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×