Suriye Vize

Suriye Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)

Suriye Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Suriye Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Suriye dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Suriye Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil), diplomatik (siyah) pasaport sahipleri 6 ay geçerli 90 gün ikamet izni olan seyahatler için Suriye Vizesinden muaf tutulmaktadır. Suriye Arap Cumhuriyeti ve Türkiye arasında yapılan anlaşmaya göre iki ülke arasında da aynı şartlarda vize muafiyeti bulunmaktadır.

90 günden fazla sürecek olan seyahatler için vatandaşların Ankara’da bulunan Suriye Büyükelçiliğe ve İstanbul’da bulunan Başkonsolosluğa başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular Suriye Konsolosluğu tarafından yetki verilen turizm ve seyahat acenteleri aracılığı ile gerçekleştirilebilir.

Suriye Vize Başvurusu

  • Suriye’ye yapılacak olan 90 güne kadar olan seyahatler için vize muafiyeti bulunmaktadır. 90 günden fazla sürecek olan seyahatler, çalışma, aile ziyareti, ticari faaliyet gibi kategoriler için Başvurularını Büyükelçiliğe ve Konsolosluğa yapabilirler.
  • Suriye Vizesi için yapılacak olan başvurularda doldurulması gereken başvuru formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır.
  • Form Konsolosluğun sizi tanımasında öncelikli gelen evraktır ve içeriğinde kimlik bilgileri, pasaport bilgileri, seyahate ait bilgiler yer almaktadır. Formda vermiş olduğunuz bilgilerde dikkatli olmalı yanlış ve ikna edici olmayan bilgiler vize başvurunuzun red cevabı almasına neden olacaktır. Formda beyan etmiş olduğunuz bilgileri evraklarla desteklemeniz gerekmektedir.
  • Suriye Vize başvurusunda dikkat edilmesi gereken bir diğer konuda pasaportun geçerliliğinin bulunmasıdır. Seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunmayan deforme olmuş, yıpranmış fotoğraflar kabul edilmemektedir.
  • Bir diğer konu ise pasaportunuzun 10 yıldan eski olmamasıdır. 10 yıldan eski olan pasaportlar ile vize başvurusu kabul edilmez.

Suriye Seyahati Hakkında Önemli Bilgiler

Suriye seyahati için yapacağınız vize başvuruları için Konsolosluk yoğunluğu, ek evrak talebi ve resmi tatil günleri göz önünde bulundurularak en az 1 ay öncesinden yapılması tavsiye edilmektedir.

Suriye’de halen devam etmekte olan iç savaş nedeni ile vatandaşlarımızın seyahatlerini ertelemeleri, seyahate çıkmamaları, mecbur kaldıkları durumlarda ise seyahat öncesi araştırma yaparak yol ve durum hakkında bilgi alarak yola çıkmaları konusunda uyarmak istiyoruz.

Suriye Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Suriye Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×

    Vize Menüsü