Suriye Vize

Suriye vize işlemleri kapsamında diplomatik süreçlerin bu vize prosedürlerini direkt olarak etkilediği görülmektedir. Bu nedenle aksi bir yanıt almamak için Dışişleri Bakanlığı’nın Suriye vizesi ile alakalı yapmış olduğu açıklamaları da yakından takip etmeniz gerekmektedir.

Suriye vize işlemleri sırasında sunmuş olduğunuz pasaportun güncel olması ve yıpranmamış olmasına da ayrıca dikkat etmeniz gerekir. Örneğin 10 yıldan eski olan bordo pasaportlar ile başvuru yapmanız durumunda direkt olarak ret yanıtı alacağınızın da bildirilmesi gerekir.

Suriye vize işlemleri sırasında kişilerin özellikle maddi durumlarına ilişkin de bilgi vermeleri istenmektedir.

Maddi duruma ilişkin veri istenmesinin asıl sebebi ülkeye giriş yapan kişilerin kamuya yük olmamasıdır. Bu tür uygulamaların iç savaş durumunda olan bir ülkede ne kadar uygulamaya koyulduğu ise meçhuldür.

Vize Randevu firması aracılığı ile vize almanız durumunda prosedürler ile bizzat ilgilenmek zorunda kalmadan işlem akışını tamamlamanıza imkan verilmektedir. Tüm başvuru adımları sizin için detaylı şekilde analiz edilecektir. Bu nedenle ret yanıtı alma olasılığının da büyük ölçüde düştüğünü bilmelisiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×