Peru Vize

Peru vize işlemlerinin muaf olduğu pek çok ülke bulunuyor. Arjantin, Avrupa Birliği, Rusya ve Güney Afrika şeklinde her biri sıralanır. Bunlar arasına Türkiye’de katılmış ve muafiyet kapsamında seyahatler kolay hale gelmiştir.

Tek bir pasaport türü için Peru vize muafiyetinin üzerinde durulmaz. Bordo, yeşil, siyah ve gri pasaport sahiplerinin hepsi de muaf kabul edilir. Vize yerine pasaport talep edilir.

Seyahatler için belirlenen yasal süre ise 180 günde 90 gün şeklindedir. 90 günlük seyahatlerde Peru vize işlemlerine yer verilmez. Vize Randevu bu aşamada ihtiyacınız olacak belgeleri sıralar ve seyahate geçmeniz kolay hale gelir.

Öncelikle seyahatin bittiği günden sonra minimum 6 aya kadar geçerli olan pasaportlar talep edilir. Pasaportun dışında nüfus cüzdanı fotokopisine de yer verilir. Her birini seyahatlerde yanınızda bulundurmanız gerekir.

Aynı zamanda rezervasyon belgelerini es geçmemek gerekir. Bunlar uçak biletleri ile otel üzerinden ele alınır. Hatta son olarak sağlık sigortasına da değinilir. Opsiyonlu olsa da yanınızda bulundurmanız faydalı olacaktır.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×