Paraguay Vize

Paraguay vize prosedürlerini zorlayıcı tutmaz ve ilk etapta muafiyeti değerlendirmenize olanak sağlar. Üstelik tüm bu hususlara netlik kazandırmak isteyenlere Vize Randevu eşlik eder.

Umuma Mahsus Pasaport sahiplerinin muaf tutulduğu belirtilir. Bunun ardından ise Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportları gelir. Paraguay vize işlemlerine T.C. vatandaşlarının geçmelerine ihtiyaç duyulmaz.

Paraguay vize muafiyetine ilişkin yasal süreye de değinilir. T.C. vatandaşlarının 180 günlük süre zarfı içerisinde 90 güne kadar muaf kabul edildiği belirtilir. Bu süreyi aşan seyahatlerde ise vize başvurulara geçilmesi istenir.

Her ne kadar vize talep edilmese de pasaport zorunludur. Seyahat sırasında yanınızda olması gereken pasaporta dair geçerlilik tarihine değinilir. Seyahatin bittiği günden itibaren 6 ay kadar geçerli olup olmaması sorgulanır.

Sadece pasaport değil nüfus cüzdanı fotokopisini de yanınızda tutmanız gerekir. Devamında hem uçak bileti hem de otel rezervasyonları gelir. Opsiyonel olarak seyahat sağlık sigortasına da yer verilebilir. Hatta Sarı Humma aşısı olmanız seyahatleriniz sırasında sağlıksal sorun yaşamamak adına tavsiye edilir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×