Moldovya Vize

Moldovya Vize işlemleri, Moldovya konsolosluğu ve vize merkezleri aracılığı ile yapılabilir. Ülkeye seyahat edecek Türk vatandaşları, 90 günü geçmeyecek seyahatleri için vizeden muaftır. Pasaport ile ülkeye giriş yapılması mümkündür.

Moldovya’ya vizesiz seyahat eden Türk vatandaşlarının ülkede çalışma ve oturum izni almasına izin verilmez. Uzun süreli seyahat edecek kişiler, seyahat amacına göre bir vize türüne başvuru yapmalıdır.

Moldovya Vize türleri; çalışma, turistik, aile birleşimi, eğitim gibi farklı sınıflara ayrılmıştır. Vize almak için vize talep formunu internet üzerinden doldurmanız ardından vize merkezlerinden randevu almanız gerekir.

Moldovya çalışma vizesine başvuru yapmanız için iş anlaşması yapmanız ve çalışma belgesi almanız gerekir. Çalışma belgesi, firma tarafından düzenlenir ve randevu tarihinde vize merkezine teslim edilmesi gereken evraklar arasında yer alır. Bununla birlikte mesleki belgeler, gelir belgeleri, pasaport gibi tüm belgeler hazır olmalıdır.

Moldovya Vize işlemleri, randevu tarihinde tüm belgelerinizi vize merkezine teslim etmeniz ve vize harcını ödemeniz ardından tamamlanır. Vize işlemlerini daha hızlı tamamlamak için firmamızla her zaman iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×