Konya Vize Merkezi

Konya Vize Başvurusu

Konya Vize Merkezi faaliyetlerimiz devam ediyor. Yabancı ülkelere seyahat etmek isteyen kişiler başvurularını hemen Konya Merkez, Ahırlı, Akören, Akşehir, Altınekin, Beyşehir, Bozkır, Cihanbeyli, Çeltik, Çumra, Derbent, Derebucak, Doğanhisar, Emirgazi, Ereğli, Güneysınır, Hadim, Halkapınar, Hüyük, Ilgın, Kadınhanı, Karapınar, Karatay, Kulu, Meram, Sarayönü, Selçuklu, Seydişehir, Taşkent, Tuzlukçu, Yalıhüyük, Yunak ilçelerinden gerçekleştirebiliyorlar. Aktif telefon hatlarımız 0532 176 62 46 ve 0850 228 43 iken [email protected] ise email adresimizdir. Buralardan başvuru yapmanız mümkündür.

Kocaeli Vize Merkezi

Konya merkezde nereler gezilir?

Kadı Mürsel Camii

Mevlana Türbesi

Aziziye Camii

Sahipata Külliyesi

Sırçalı Medrese, Konya merkezde gezilecek yerlerdir.

Konyanın nereleri meşhur?

Mevlana Türbesi

İnce Minareli Medrese

Karatay Medresesi

Sille Köyü

Konya Selimiye Camii

Yerköprü Şelalesi, Konya’nın meşhur yerlerdir.

Konyada hafta sonu ne yapılır?

Konya’da hafta sonu arkadaşlarınızla ya da sevdiğiniz dostlarınızla birlikte muhteşem parklarında yürüyüş yaparak vakit geçirebilirsiniz. Ya da mangal keyfi yapılacak birçok nokta bulunur.

Konya Vize Merkezi-Vize Ücreti Nasıl Ödenir?

Vize ücreti ne kadar: Konya vize başvurusu yapacak olanların bilmesi gereken ilk şey bu işlemin ücrete tabi olmasıdır. Bundan dolayı tanımlanmış olan meblağın belli şartlar çerçevesinde yatırılması esastır. Her ülke farklı miktarları kabul etmiştir. Bunlar o ülkenin para birimi üzerinden ifade edilir. Schengen ülkeleri için Euro geçerlidir. ABD için ise dolar söz konusudur.

Konya vize ücreti buna rağmen Türk Lirası üzerinden ödenebilir. Bu noktada her ülkenin farklı prosedürlerinin olduğunu ifade etmek lazım ve bunlar şöyledir;

  • Online olarak tasarlanmış olan başvuru formunun doldurulmasının ardından aynı sistem içindeki ödeme butonunu kullanmak gerekmektedir.
  • Ülkelerin bir kısmı kredi kartı üzerinden ödeme almaktadır.
  • Güvenilir olan altyapı çerçevesinde kredi kartınızın bilgileriniz girmeniz ve onaylamanız yeterli bir işlem olacaktır.
  • Bunun yanı sıra bazı ülkelerde banka kartının da geçerli olduğunu söyleyelim.
  • Bir kısım ülkelerin ise hesap numarası vardır ve ödeme bu şekilde tamamlanır.

Özellikle bunun son derece önemli bir işlem olmasından dolayı aracı kurumumuzla çalışarak, ücreti bizim üzerinden yatırmanız mümkündür. Bu noktada hiçbir işlem yapmaya gerek yoktur. Tutarı yollamanız yeterlidir. Hemen bunu aktararak süreci de başlatmaktayız.

Vize Çıktımı Nasıl Öğrenebilirim?

Konya vize merkezi ofisi üzerinden sonuç almak ve iznin verilip verilmediğini görmek genel olarak oldukça kolay bir işlemdir. Müşterileri bilgilendirme konusunda hiçbir sorunu olmayan firmamız, hem süreci yakından takip etmekte hem de vizenin çıkması ya da bunun tam tersi bir durum olduğundan sizi seri bir biçimde bilgilendirmektedir. Bu noktada özellikle cep telefonuna yollanan kısa mesaj, email gönderilmesi, direkt telefon numaranızın aranması gibi farklı yöntemler öne çıkıyor.

Konya vize işlemlerinde aracı kurucumu tercih etmemiş olan kişiler için ise sürecin daha farklı olduğunu ifade etmek lazım. Online sisteme kendi başlarına kayıt olmalarından dolayı onlara kullanım amacıyla bir şifre veriliyor. Bazı ülkeler sadece bu şekilde sonucu görüntülemenizi istemektedir. Bunun haricinde, vizenin sonuçlanmasının ardından farklı yöntemler üzerinden sizi bilgilendiren ülke konsolosluklarının da olduğunu görmekteyiz.

Konya Vize Merkezi
Konya Vize Merkezi

Vize Reddi Pasaporta Nasıl İşlenir?

Konya vize merkezi ofisi ile sorunsuz bir biçimde iznin sahibi olmanız çok uzun bir zaman almaz. Fakat, değişik nedenlerden dolayı ret yemiş olan kişiler de söz konusu olabilmektedir. Bunun sebepleri ise gerekçeli sonuç belgesi içinde bulunuyor. Böyle durumlarda ret, pasaporta işlenmektedir. Konsolosluğa verilmiş olan pasaportun içindeki uygun ve boş bir sayfa seçilir. Bunun sonrasında ret mührü oraya vurulur.

Ret durumunun pasaporta işlenmesi sadece bu şekilde olmamasıyla dikkat çekmektedir. Çünkü aynı zamanda sistem içine de girilir. Yani yeni bir pasaport alma yoluna gitseniz bile ilgili ret yanıtının sizin tüm bilgilerinizin olduğu veri tabanında da bulunduğunu hatırlatmak lazım. Bu yüzden olumsuz yanıt almış olan kişilerin eğer ilgili vizeyi alma istekleri devam ediyorsa, yeni bir başvuruyu başlatmaları esas olarak kabul edilmektedir. Buna göre hareket etmek çok büyük bir önem arz ediyor. Konya vize işlemleri böylelikle başlatılır.

Çoklu Vize Nasıl Alınır?

Konya vize başvurusu nasıl yapılır: Çoklu Konya vize merkezi işlemleri aynı belgeler üzerinden ancak daha farklı bir prosedür üzerinden yerine getirilmektedir. Bu noktada hem başvuru formunun hem de dilekçenin kurallara uygun bir biçimde doldurulması esastır. Çoklu vize, sınırsız giriş çıkış hakkını belirtilmiş olan süre içerisinde sağlamaktadır. Ticari ya da davet üzerinden alınabilir.

Bunun hemen sahibi olabilmek adına dilekçe yazarken, çoklu bir vize satın almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Aynı zamanda başvuru formu içinde yer alan özel kutucukların olduğunu göreceksiniz. Bunlar uzun süreli veya çoklu adıyla tasarlanmıştır. İçini doldurmak gerekmektedir. Diğer evrakların hazırlanması da esastır.

Almanya Oturma İzinleri >>> vizerandevu.com/almanya-oturma-izinleri/ sayfamızdan uzun süreli Almanya vizeleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

Konya Vize Merkezi Video;

KonyaAhırlı Vize BaşvurusuAkören Vize BaşvurusuAkşehir Vize BaşvurusuAltınekin Vize BaşvurusuBeyşehir Vize BaşvurusuBozkır Vize BaşvurusuÇeltik Vize BaşvurusuCihanbeyli Vize BaşvurusuÇumra Vize BaşvurusuDerbent Vize BaşvurusuDerebucak Vize BaşvurusuDoğanhisar Vize BaşvurusuEmirgazi Vize BaşvurusuEreğli Vize BaşvurusuGüneysınır Vize BaşvurusuHadım Vize BaşvurusuHalkapınar Vize BaşvurusuHüyük Vize BaşvurusuIlgın Vize BaşvurusuKadınhanı Vize BaşvurusuKarapınar Vize BaşvurusuKaratay Vize BaşvurusuKonya Vize BaşvurusuKulu Vize BaşvurusuMeram Vize BaşvurusuSarayönü Vize BaşvurusuSelçuklu Vize BaşvurusuSeydişehir Vize BaşvurusuTaşkent Vize BaşvurusuTuzlukçu Vize BaşvurusuYalıhüyük Vize BaşvurusuYunak Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×