Kocaeli Vize Merkezi

Kocaeli Vize Başvurusu

Kocaeli Vize Merkezi faaliyetlerimiz problemsiz bir biçimde devam ediyor. Kocaeli merkez, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel, Kartepe, Körfez ilçelerinden başvuru almaktayız. Ofisimize [email protected] üzerinden ve aynı zamanda 0532 176 62 46 ve 0850 228 43 telefon numaralarıyla ulaşmanız mümkündür.

Kırşehir Vize Merkezi

Kocaeli hafta sonu nereye gidilir?

Kuzuyayla Tabiat Parkı, Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı ve Yeniköy Yazlık Ilıcası, Kocaeli’nde hafta sonu gidilebilecek yerlerdir.

Kocaeli'nin dogal guzellikleri nelerdir?

Maşukiye

Ormanya

Sapanca Gölü

Ballıkayalar Tabiat Parkı

Kadırga Yaylası, Kocaeli doğal güzellikleri içerisindedir.

Kocaeli Ne Var?

Kocaeli doğal ve tarihi güzellikleriyle bilinir. Aynı zamanda mimari yapılarıyla da ön plana çıkan evler bulunur.

Davetiye İle Vize Nasıl Alınır?

Davetiye ile vize nedir: Kocaeli vize merkezi başvurusu sürecinde bunu bir davetiye üzerinden yapmak isteyen kişilere, gidilecek ülkedeki bir yakını tarafından gönderilmiş olan bir belge söz konusudur. Bunun mektup şeklinde olduğunu görmekteyiz. İşte buna davetiye adı verilmektedir. Konsolosluk veya elçiliğe ibraz edilmesi gerekmektedir.

Kocaeli vize işlemlerinde kullanılacak olan bu davetiye, mutlaka ziyaret edilecek olan ülkedeki kişi tarafından yazılmak zorundadır. Aynı zamanda içeriğinde, vizeyi almak isteyen şahsın, bu ülkedeki davet sahibinin evinde kalacağının da belirtilmesi de gerekmektedir. Bunun tüm seyahat süresini kapsaması bir zorunluluk olarak ifade edilmiştir.

Davetiye mektubunun diğer birtakım belgelerle desteklenmesi gerekmektedir. Ev sahibinin adı, evin açık adresi, ev sahibinin nüfus cüzdanı ya da pasaportunun bir sureti, mali olarak parasının bulunduğunun bir kanıtı olan belge, davet edilen kişinin kimlik bilgileri gibi ayrıntıların yazılmasının ardından artık bunları konsolosluğa rahatlıkla sunabilirsiniz.

Kocaeli Vize Merkezi
Kocaeli Vize Merkezi

Kocaeli Vize Merkezi-Schengen Vizesi Nasıl Çıkar?

Kocaeli vize başvurusu nasıl yapılır: Schengen vizesi, Avrupa’daki çok sayıda ülkeyi kapsayan, serbest dolaşım hakkını elde edebilmek adına alınması gereken bir bölgedir. Türkiye buna üye olmadığı için ilgili sistem çerçevesinde vatandaşların farklı nedenlerden dolayı Schengen ülkelerine gidebilmesi için vize alması şarttır.

Kocaeli vize merkezi işlem sürecinde birtakım evrakların, açık şekilde ifade edilen tüm kurallara uygun bir biçimde hazırlanması gerekmektedir. Form, dilekçe, seyahat sigortası, pasaport, fotoğraf, ikamet belgesi, nüfus cüzdanı fotokopisi, uçuş ve otel rezervasyonu, hesap döküm belgesi, meslek evrakı bunların arasında yer alıyor. Buna göre  eksik ya da sorunlu bir dokümanın hiçbir şekilde olmaması gerekmektedir.

Başvuru sürecinde aracı kurum tercih edilmesi gerek sunmuş olduğu farklı avantajları gerekse çok yüksek ücretli bir hizmet olmaması nedeniyle tercih edilmektedir. Konsolosluk üzerinden siz de bunu yapabilirsiniz. Tüm evrakların incelenmesinin sonrasında 5 günlük zaman diliminin ardından vize çıkmaktadır. Herhangi bir ret olmaması adına aracı firma üzerinden bunu yapmak mantıklıdır.

Vize Başvurusu Ev Hanımı

Kocaeli vize merkezi ofisi ev hanımları için de vize almaktadır. Ancak burada önemli olan husus, bir sponsorun varlığıdır. Bunun anlamı ise ev hanımının yapacağı gezinin tüm masraflarının bir kişi ya da işletme tarafından karşılanmasının zorunluluk olduğudur. Bu noktada; sponsorlukla alakalı olarak bir dilekçe hazırlanmalıdır. İlgili durum Kocaeli vize işlemleri çerçevesinde açık şekilde ifade edilmelidir. Bunun yanı sıra dilekçede ıslak imza olmak zorundadır.

Bunun yanı sıra en az 3 ay geçerli olacak bir pasaport da talep edilir. 2 tane boş sayfanın olması yeterli olarak kabul edilmektedir. Biyometrik olan 35×45 ölçülerinde yine 2 adet fotoğrafın sunulması bir zorunluluktur. Vukuatlı nüfus belgesi, gelir evrakları, seyahat sigortası, otel ve uçak rezervasyonları olmak zorundadır.

Aracı kurum olarak bu anlamda birçok belgeyi sizin adınıza çıkarmaktayız. Bunların arasında uçak ve otelle alakalı rezervasyonların yanı sıra 30000 Euro olarak tanımlanmış teminata sahip olan seyahat sigortası da bulunur. Tüm bunlar sürecin sorunsuz şekilde tamamlanması demektir. Kocaeli vize işlemleri böylelikle hemen başlatılır.

Vize Başvurusu Gerekli Belgeler

Kocaeli vize işlemlerinde belgeler, kurallara göre ve ülkelerin ifade ettiği gibi oluşturulmalıdır. Aynı zamanda tek bir vize türü olmadığı için nasıl bir izin almak istiyorsanız ona göre hareket ederek ilgili evrakları belirtilmiş zaman dilimi içerisinde tamamlamanız esastır. İstenen belgeler şöyledir;

  • Pasaport, en az 6 ay geçerli bir süreye sahip olmalıdır.
  • Meslek evrakları önemlidir. Emekli, memur, serbest çalışan ya da öğrenci gibi farklı durumların resmi belgelerle mutlaka kanıtlanması gerekmektedir.
  • Bunun yanı sıra Kocaeli vize sürecinde, arka fonu beyaz olan, ölçüleri 35×45 mm olarak ayarlanmış 2 adet fotoğraf da sunulmalıdır.
  • Hem kimlik hem de ikamet fotokopisinin yanı sıra nüfus kayıt örneğini de unutmamak lazım.

Başvuru için form, dilekçe, sağlık seyahat sigortası, tüm rezervasyon belgeleri istenen diğer evraklardır.

Avusturya vize işlemleri >>> vizerandevu.com/avusturya-vize-islemleri/ sayfamızdan bilgi alarak hemen Avusturya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Kocaeli Vize Merkezi Video;

KocaeliBaşiskele Vize BaşvurusuÇayırova Vize BaşvurusuDarıca Vize BaşvurusuDerince Vize BaşvurusuDilovası Vize BaşvurusuGebze Vize BaşvurusuGölcük Vize Başvurusuİzmit Vize BaşvurusuKandıra Vize BaşvurusuKaramürsel Vize BaşvurusuKartepe Vize BaşvurusuKocaeli Vize BaşvurusuKörfez Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×