İzmit Vize Başvurusu

İzmit vize başvurusu işlemleri İzmit ilçesinde gerçekleştirebilmek yetkili kurum veya birimin bu ilçede bulunmasına bağlıdır. Ancak birçok ilçede ve şehirde Konsolosluk ve Büyükelçilik gibi vize işlemleri ile ilgilenen yetkili birimlerin bulunmamasından kaynaklı olarak vize başvuruları farklı yerlerde yapılmaktadır.

İzmit vize başvurusu sürecinde detaylı bilgiler almak 2001 yılından beri ustalaşmış deneyimli bir danışmanlık hizmeti için Vize Randevu firması ile iletişime geçmelisiniz. Vize acenteleri vize işlemlerini kolaylaştırmak ve yol göstermek için hizmet veren firmalardır. Ancak her vize acentesine güvenmek doğru olmayacağı için detaylı bir araştırma yapmanız gerekecektir.

İzmit vize başvurusu için Konsolosluk tarafından istenen gerekli evraklar; nüfus cüzdanı ve fotokopisi, pasaport, biyometrik fotoğraf, seyahat sigortası, seyahati karşılayabileceğini gösteren bilgiler ve evraklar, uçak rezervasyon bilgileri, otel rezervasyon bilgileri, başvuru formu, başvuru dilekçesi, ikametgah, nüfus kayıt örneği, mesleki ve finansal belgeler şeklinde sıralanabilir.

Vize başvuru sürecinden onay alarak çıkmak için vize firmalarından yardım alabilirsiniz. Vize başvuru evraklarınızı düzenlerken fotoğrafınızın son 6 ay içinde belgelerinizin ise son 3 ay içinde çıkmış olduğuna dikkat etmelisiniz.

Vize başvuru işlemlerinde pasaportun eski olması kesinlikle bir ret alma sebebidir. Pasaport da dahil olmak üzere tüm evrakların doğru ve güncel bilgileri içerdiğini emin olduktan sonra yetkili birime teslim etmelisiniz.

  • Kocaeli Vize Merkezi

    Kocaeli Vize Merkezi

    Kocaeli Vize Merkezi faaliyetlerimiz problemsiz bir biçimde devam ediyor. Kocaeli merkez, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×