Derince Vize Başvurusu

Derince vize başvurusu seyahat edeceğiniz ülkenin Konsolosluğu bulunması dahilinde Kocaeli’nde yapılabilmektedir. Ancak şehirde Konsolosluk yoksa muhakkak en yakın birime yönelmeniz gerekecektir.

Vize başvurusu vakit ayırılması gereken önemli işlemlerin tamamından oluşmaktadır. Uzun süren evrak tamamlanması sonucunda bile vize reddi alınması mümkündür. Bu sebeple pek çok insan seyahatlerini ertelemek ya da iptal etmek zorunda kalmaktadır.

Derince vize başvurusu için çok nadir durumlarda vize muaf olmasından dolayı vize başvurusu yapmanıza gerek kalmayabilir. Bu durumlar değişiklik göstermekte olup pasaport türü veya seyahat türü gibi konular ile ilgilidir.

Vize başvurusu için genel belgeler olsa bile bazı durumlarda yetkili kurumlar farklı ve ilave belge talebinde bulunabilmektedir. Ancak genel olarak hazırlanması gereken belgeler; nüfus cüzdanı ve fotokopisi, pasaport, otel rezervasyon bilgileri, rezervasyon bilgileri, başvuru formu, başvuru dilekçesi, finansal belgeler, mesleki belgeler, biyometrik fotoğraf, seyahat sağlık sigortasıdır. Eğer rezervasyon yaptırmadıysanız banka hesaplarınızda bu durum için yeterli para bulunmasına özen göstermelisiniz.

Derince vize başvurusu işlemlerinizin evrak listesini, mülakat bilgilerini, yetkili birim bilgilerine dair detaylı bilgi alımını Vize Randevu firmasından yapabilirsiniz.

  • Kocaeli Vize Merkezi

    Kocaeli Vize Merkezi

    Kocaeli Vize Merkezi faaliyetlerimiz problemsiz bir biçimde devam ediyor. Kocaeli merkez, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×