Kocaeli

Kocaeli Marmara Bölgesi konumunda yer alan şehir topraklarının yüzde 40’ının ormanlık olduğu bilinen bir kenttir. Kocaeli’nin ilçelerinden birisi olan İzmit çok ünlüdür ve Kocaeli bu isim ile anılmaktadır.

Anadolu’dan İstanbul’a giriş yapmadan önce Kocaeli’ne uğramak gerekmektedir. Kocaeli gerek ormanları ile gerekse körfezi ile birçok kişinin ilgisini çeken bir kenttir. Ayrıca Kocaeli birçok şehir ile komşuluk yapmaktadır. Kocaeli’nin komşusu olan şehirler; Sakarya, İstanbul, Yalova ve Bursa şehirleridir.

Türkiye’nin sanayi ihtiyacını karşılayan iki şehirden birisi olan Kocaeli aynı zamanda Kocaeli Üniversitesi’ne sahip bir şehirdir. Kocaeli, Kocaeli Üniversitesi sayesinde birçok öğrenciyi misafir etmektedir.

Kocaeli denilince akla ilk gelen yiyecek kesinlikle pişmaniyedir. Ancak Kocaeli’nin mutfağı sadece pişmaniye ile sınırlı değildir. Kocaeli mutfağının baş tacı olan yiyecekler; cızlama, mancar yemeği, Değirmendere fındığı, umaç, ciğceli kavurma, dartı, mancarlı pide, yarımca kirazı, erik marmelatı, kandıra yoğurdu, kesik çorbası şeklindedir.

Kocaeli seyahatiniz için güzel ve verim dolu bir planlama yaparken vakit kaybetmemek için Vize Randevu firmasının internet adresine tıklayınız.

  • Kocaeli Vize Merkezi

    Kocaeli Vize Merkezi

    Kocaeli Vize Merkezi faaliyetlerimiz problemsiz bir biçimde devam ediyor. Kocaeli merkez, Çayırova, Darıca, Derince, Dilovası, Gebze, Gölcük, İzmit, Kandıra, Karamürsel,…

    Devamını Oku »
Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×