Kastamonu Vize Merkezi

Kastamonu Vize Başvurusu

Kastamonu Vize Merkezi faaliyetlerimiz sorunsuz ve kesintisiz bir biçimde devam ediyor. Başvurular ve bilgi alabilmek için 0532 176 62 46 ve 0850 228 43 53 numaralarımızı arayabilirsiniz. Ayrıca [email protected] üzerinden de ulaşmanız mümkündür. Başvurularınızı rahatlıkla Kastamonu merkez, Tosya, Taşköprü, Cide, İnebolu, Araç, Devrekani, Bozkurt, Daday, Çatalzeytin, Azdavay, Pınarbaşı, Küre, Doğanyurt, İhsangazi, Şenpazar, Seydiler, Hanönü, Abana, Ağlı ilçelerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Kars Vize Merkezi

Kastamonu merkezde nereler gezilir?

Kastamonu saat kulesi ya da Kastamonu merkez park, Kastamonu merkezde gezilecek yerler içerisinde bulunur.

Kastamonu'nun nereleri meşhur?

Loç Vadisi, Ilıca Şelalesi, Hamitli Köyü, Kastamonu Plaj ve Koyları, Çatak Kanyonu, İsmail Bey Külliyesi, Nasrullah Camii, Kastamonu Pompeipolis Antik Kenti Kastamonu’nun meşhur noktalarıdır.

Kastamonu kökeni nereden gelir

Transkafkasya kökenli olan Kastamonu, yakın akrabaları olan Hititler ve Luwiler ile aynı çağlarda Anadolu’ya gelmiş.

Vize Başvurusu Biyometrik Fotoğraf

Biyometrik Fotoğraf Nedir: Kastamonu vize başvurusu yapabilmek için en az 2 tane biyometrik özelliğe sahip olan fotoğrafın olması gerekiyor. Bunun özellikleri ise şöyledir;
 • Boyutlarının 35×54 mm olması şarttır.
 • Fon kısmının hem desen içermemesi hem de beyaz renkten oluşması temel bir kural olarak karşımıza çıkıyor.
 • Fotoğraf üzerinde hiçbir leke bulunmamalıdır.
 • Renklerin nötr olması gerekmektedir.
 • Yüzün tamamen görünmesi şarttır.
 • Başörtülü bir şekilde fotoğrafın çekilmesi mümkündür. Çene ve alın arasının kesinlikle açık olması talep edilen bir özelliktir.
 • Kırmızı gözlü fotoğraflar hiçbir şekilde kabul edilmez.
 • Kastamonu vize merkezi işlemlerin için çektirilmesi şart olan biyometrik fotoğrafta
  ; güneş gözlüğü, şapka, yüzü kapatabilecek bir nesne, renkli cama sahip güneş gözlüğünün kullanılmaması lazım.

Tüm bunlara uygun bir biçimde çekimin tamamlanması önem arz eder.

Kastamonu Vize Merkezi
Kastamonu Vize Merkezi

Vize Başvurusu İçin Gereken Evraklar

Kastamonu vize merkezi ofisi sizden belli belgeleri hazırlamanızı ister ve bunlar şu şekildedir;

 • Dönüş tarihini de kapsayacak biçimde geçerliliği minimum 6 ay olan bir pasaporta sahip olmalısınız.
 • Vize talep dilekçesi ve aynı zamanda vize başvuru formunun doldurulması büyük önem arz ediyor.
 • Bunun yanı sıra şartları açık bir biçimde ifade edilmiş olan biyometrik fotoğraf olmak zorundadır.
 • Gidiş amacına uygun bir biçimde bir otel rezervasyonunu sunmanız lazım. Hem gidiş hem de dönüş tarihleri ve nerede kalınacağı net bir biçimde ifade edilmelidir.
 • Aynı zamanda uçak bileti veya başka bir taşıt ile gidilecekse ona dair biletin sunulması şarttır.
 • Sağlık sigortası istenen bir diğer Kastamonu vize belgesi olarak dikkat çekiyor. Seyahatten 1 gün önce başlamalı ve dönüş tarihinin 1 gün sonrasını da kapsamalıdır.
 • Kimlik fotokopisi hem ön hem de arka yüzü kapsamalıdır.
 • İkametgah belgesi bir diğer talep edilen evrak olarak karşımıza çıkıyor.
 • Nüfus kayıt örneğini de mutlaka hazırlamalısınız.

Bunun yanı sıra vize başvurusu yapılacak olan ülkeye göre değişen belgeler de vardır. Bunların içinde mülk kayıtları, meslek evrakları, banka hesap döküm özeti bulunur.

Vize Başvurusu Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kastamonu vize başvurusu nasıl yapılır: Kastamonu vize alımı için dikkat edilmesi gereken şeylerin başında işinde deneyimli aracı kurum ile çalışmak geliyor. Bu noktada firmamızı gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Sizden istenen belgeleri hem dikkatli hem de eksiksiz bir biçimde hazırlamanız şarttır. Gerekli yönlendirmeler yapılacağı için bu noktada herhangi bir sorunun ortaya çıkması kesinlikle söz konusu değildir.

Kastamonu vize alırken aynı zamanda seyahat amacının çok açık bir biçimde ifade edilmesi gerekiyor. Ticari, eğitim, turizm, aile ziyareti, transit olarak tanımlanmış birçok değişik vize türü söz konusudur. Bunların içinden hangisini almak istiyorsanız, ona göre dilekçenin doldurulması şarttır. Böylelikle problemsiz bir süreç başlatılmış olacaktır.

Kastamonu Vize Merkezi-Vize Çıktımı Nasıl Öğrenebilirim?

Kastamonu vize merkezi başvuru işlemleri aracı kurum sayesinde çok uzun bir zaman almaz. Kısa bir süre içerisinde sonucu öğrenmek mümkündür. Bunun birden çok yolunun olduğunu hemen ifade etmek lazım. Resmi siteden buna dair başvuru takip işlemleri basit bir biçimde yapılabilir. Aynı zamanda sürecin de bu şekilde nasıl devam ettiğini görmek oldukça kolay olacaktır.

Bilgilendirme ise bir diğer vize sonucu öğrenme yöntemidir. Bunun için alınmış olan iletişim bilgileriniz kullanılır. Bunların üçüncü şahıslarla paylaşılması gibi bir durum hiçbir şekilde söz konusu değildir. Vizenin yapılmış olan başvurunun ardından olumlu sonuçlanmasıyla beraber hem email hem de telefon üzerinden bilgilendirilirsiniz. Bu sayede işlemler de tamamlanmış olur. Aracı kurumun vize alımı konusunda çok büyük bir fark yarattığını unutmamak lazım. Zamandan kazanarak yabancı ülkelere giriş iznini hemen elde edebilirsiniz.

Polonya Vize İşlemleri >>> vizerandevu.com/polonya-vize-islemleri/ sayfamızdan Polonya vizeleri hakkında bilgi alın.

Kastamonu Vize Merkezi Video;

KastamonuAbana Vize BaşvurusuAğlı Vize BaşvurusuAraç Vize BaşvurusuAzdavay Vize BaşvurusuBozkurt Vize BaşvurusuÇatalzeytin Vize BaşvurusuCide Vize BaşvurusuDaday Vize BaşvurusuDevrekani Vize BaşvurusuDoğanyurt Vize BaşvurusuHanönü Vize Başvurusuİhsangazi Vize Başvurusuİnebolu Vize BaşvurusuKastamonu Vize BaşvurusuKüre Vize BaşvurusuPınarbaşı Vize BaşvurusuŞenpazar Vize BaşvurusuSeydiler Vize BaşvurusuTaşköprü Vize BaşvurusuTosya Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×