Kars Vize Merkezi

Kars Vize Başvurusu

Kars Vize Merkezi olarak kent merkezinden ve aynı zamanda Akyaka, Arpaçay, Digor, Kağızman, Sarıkamış, Selim, Susuz ilçelerinden başvuru kabul ediyoruz. Telefon numaralarımız 0532 176 62 46 ve 0850 228 43 53 şeklindedir. Ayrıca [email protected] ile de bize ulaşmanız mümkündür.

Karaman Vize Merkezi

Kars'ın turistik yerleri nelerdir?

Sarıkamış Katherina Av Köşkü, Kışlık Av Köşkü, Büyük Katedral (Fethiye Camii), Taş Köprü, Sarıkamış Kars’ın turistik noktalarıdır.

Kars neler var?

Kars’da daha çok mağara bulunur. Aynı zamanda doğal güzellikleriyle ünlüdür.

Kars neyi ile meşhur?

Kars, Kuyucuk kuş cenneti ile meşhur bir şehirdir.

Vize İşlemleri Nasıl Hızlandırılır?

Kars vize işlemleri hızlı bir biçimde yapılır. Bunun daha seri bir biçimde hemen sonlandırılmasını talep etmek de mümkündür. Buna hızlı vize adı verilmektedir. Acentemiz üzerinden rahatlıkla bu konuyu dile getirdikten sonra ona göre hareket edilmektedir. Normal şartlarda bir vize almak için kişinin bizzat konsolosluk üzerinden işlemleri başlatması gerekiyor. Ancak aracı kurumların resmi bir kimlik kazanmasının ardından artık buna gerek kalmamıştır.

Kars vize merkezi başvurusu yapmanızın ardından gerekli evrakların toplanması şarttır. Bunun yanı sıra sizden istenen belgelerde hiçbir eksiğin bulunmaması esastır. Böylelikle olası sorunların önüne geçilmiş olacaktır. Sizin yerinize konsoloslukla hemen iletişim kurulur. Tüm belgeler ve evraklar yollanır. Bunların içinde başvuru formu ve dilekçesi de vardır. Amaca göre hareket edilerek ilgili prosedür takip edilmektedir. Maksimum 5 günlük bir zaman dilimi içerisinde vizenizi almış olursunuz. Hızlı olan vizelerde ise bu sürenin 3 gün ve hatta duruma göre 24 saat içerisinde hazır olduğunu belirtmek lazım.

Kars Vize Merkezi-Vize Nasıl Yenilenir?

Vize yenileme nedir: Alınmış olan bir vizenin yenilenmesi çok sık karıştırılan kavramların içerisinde yer alıyor. Turistik gezi için alınmış olan bir vizenin süresi bittiği zaman artık onun kullanımı söz konusu olmaz. Belli ve geçerli gerekçelerin sunulmasının ardından yenilemek veya bir diğer tabirle süresini uzatmak mümkündür. Ancak bunun çok sık rastlanan bir durum olmadığını hemen ifade etmek lazım.

Ticari ya da daha uzun süreli olanlarda ise bu işlem belli kriterler üzerinden yapılabilir. İstenen evraklar söz konusudur. Yaş durumuna göre bunlar değişebilmektedir. Şu belgeleri toplamak şarttır;

  • Kars vize işlemi sonrasında izni almış ancak bunu yenilemek isteyen kişilerin, ilk başvuruya göre çok daha az belge hazırlaması gerekmektedir. Bu durumun genel manada bir avantaj olduğunu söylemek lazım.
  • Örneğin ABD sınırları içerisinde yaşayan, uzun süreli olarak gitmiş, göçmen olan ya da bu sınıfta olmayan kişilerin, başvuru formunun onay sayfasını sunmaları gerekmektedir.
  • Pasaportun aslı bulunmak zorundadır. Bunun içerisinde mutlaka önceden edinilmiş olan ABD vizesinin yer alması çok büyük bir önem arz eder. Vize koyasının ise hiçbir şekilde kabul edilmediğini görmekteyiz.
  • Eski pasaport varsa bunu da ibraz etmek temel bir şart olarak karşımıza çıkıyor.
  • Son olarak 6 aylık bir zaman dilimi içerisinde çekilmiş olan ve gözlük barındırmayan bir fotoğrafın bulunması esastır.

Vize yenileme işlemleri bu belgeler üzerinden en kısa zaman dilimi içerisinde başlatılır.

Kars Vize Merkezi
Kars Vize Merkezi

Vize Reddi Pasaporta Nasıl İşlenir?

Kars vize merkezi ofisi üzerinden yapılacak olan izin alım işlemlerinde olumsuz bir sonuçla karşı karşıya kalmanız, belli nedenlerden dolayı olabilmektedir. Gerek belgelerin eksik olması gerekse bunların yanlış bir biçimde toplanması büyük bir sorundur. Zaten konsolosluğun neden ret yanıtını verdiği de açıklamalı bir biçimde size sunulur.

Vizenin reddedilmesi halinde bunun iki farklı yere işlenmiş olduğunu görmekteyiz. Birisi pasaporttur. İçindeki boş sayfalardan bir tanesine bazı ülkeler bir adet bir kısmı ise iki tane olacak şekilde ret mührü vururlar. O ülkenin dilindedir. Aynı zamanda tarih ve başka bir  numara da bulunur.

Bunun yanı sıra bazı kişiler, pasaportun yenilenmesi durumunda vize ret durumunun aşılacağını düşünmektedir. Ancak böyle bir durum hiçbir zaman söz konusu değildir. Çünkü ilgili sonuç pasaportun yanı sıra sizin tüm bilgilerinizi tutulmuş olduğu online sisteme de dahil edilmektedir. Bundan dolayı yapmanız gereken şey en başından bir Kars vize merkezi başvuru sürecini başlatmak olacaktır.

Yurtdışına Vize Nasıl Alınır?

Kars vize merkezi başvurusu nasıl yapılır: Kars vize işlemleri basittir. Yabancı bir ülkeye hangi nedenle gitmek istediğinize bağlı olarak aracı kurumumuz üzerinden süreci rahatlıkla başlatabilirsiniz. Bunun için başvuru belgelerini hazırlamak şarttır. Nüfus cüzdanı fotokopisi, pasaport, biyometrik fotoğraf, hesap dökümü, uçuş ve otel rezervasyonu, sağlık sigortası, başvuru formu ve dilekçe talep edilmektedir.

Rusya Özel vizesi >>>vizerandevu.com/rusya-ozel-vizesi/ sayfamızdan Rusya vizeleri hakkında bilgi alınız.

Kars Vize Merkezi Video;

KarsAkyaka Vize BaşvurusuArpaçay Vize BaşvurusuDigor Vize BaşvurusuKağızman Vize BaşvurusuKars Vize BaşvurusuSarıkamış Vize BaşvurusuSelim Vize BaşvurusuSusuz Vize Başvurusu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×