İran Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

İran Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi İran Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, İran dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. İran Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

İran’a seyahat düzenlemek isteyen Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarından umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil), diplomatik (siyah) pasaport sahibi kişilerin 90 güne kadar olan seyahatler için vize almaları gerekmemektedir. İran’a yapılacak olan kısa süreli (90) ziyaretler vize muafiyeti kapsamındadır.

Vize muafiyeti olan vatandaşlarımızın İran’a girişlerde bazı evraklar beyan etmeleri gerekmektedir. Bu evraklar pasaport, seyahat sağlık sigortası, rezervasyon belgeleri ve davetiye olmaktaktadır. Davet mektubunun olmadığı durumlarda İran Büyükelçiliği ve Konsolosluklarına vize başvurusu yapılmalıdır.
İran Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
İran Vizesi: Randevu ve Başvuru

İran’a yapılacak olan uzun süreli seyahat çalışma, eğitim, aile birleşimi gibi seyahatler için Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının uzun süreli vize başvurusu yapmaları gerekir.

İran Vizesi başvuruları için bizzat başvuru yapılması gerekmemektedir. Başvurular İran Konsolosluğu tarafından yetki verilen turizm/seyahat acentelerine yapılabilmektedir. Vize başvurusu için Vize Randevu Ofisimizi arayarak ya da bizzat gelerek vize evrakları hakkında ayrıntılı bilgi alabilir, seyahat sağlık sigortası, evrak hazırlığı, evrak takibi dahil tüm vize başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

İran Vizesi Evrakları Hakkında

  1. İran seyahati gerçekleştirmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları’ndan daha önce İsrail’e seyahat etmiş ve pasaportunda İsrail mührü bulunan kişilerin yapmış oldukları başvurular red cevabı alabilmektedir. Bu nedenle pasaportunda İsrail vizesi bulunan vatandaşların yeni pasaport çıkartmaları tavsiye edilir.
  2. Pasaportların ayrıca 10 yıldan eski olmaması, en az 2 sayfasının boş olması, deforme ve yıpranmış olmamasına dikkat edilmesi gerekir.

Vize başvurusu sırasında İran’dan gönderilen Davetiye vize alım işlerinizde kolaylık sağlayacaktır. Gönderilen davetiyelerin şahıstan gelmiş ise, adres ve kimlik bilgilerinin bulunmasına kimlik ve ikametgah fotokopilerinin davetiyeye eklenmesine, imzalı olmasına dikkat ediniz. Şirket tarafından gönderilen davetiyelerin şirkete ait antetli kağıda yazılmasına İran Başkonsolosluğuna hitaben yazılmasına, şirkete ve davetiyeyi gönderen kişilerin hakkında bilgiler bulunmasına ıslak imzalı ve kaşeli olmasına dikkat ediniz.

İran Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın İran Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

İran Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

İran Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×