İran Vize

İran vize işlemleri gibi bir durumun söz konusu olmaması, bu ülkeye gidecek olan Türk vatandaşları için büyük bir fırsattır. Buna rağmen hem bilinmesi hem de yapılması gereken birtakım işlemler mevcuttur. Bu konudaki yönlendirmeler işletmemiz tarafından yapılır.

İran vize sürecinde izin alınmasına gerek kalmaz. İki ülke arasında yapılmış olan antlaşmalara göre Türk vatandaşları, 180 günlük zaman dilimi içerisinde maksimum 90 gün olacak biçimde buraya giriş yaparak kalabilirler.

İran vize olmamasına rağmen birtakım belgelerin yanınızda olması temel kuralların içinde karşımıza çıkıyor. Pasaport İran gümrük görevlileri tarafından sizden istenir. Bunun çok eski olmamasına dikkat edilmelidir.

Olası hastalık, kaza ve benzeri durumlarda hastane masraflarının ödenebilmesi için kesinlikle seyahat sağlık sigortanızın bulunması gerekiyor. İşletme olarak bunu temin ederek, süreç içerisinde sizlere sunmaktayız.

Bunun yanı sıra İran seyahati boyunca kalacağınız yerin, yani otel ya da apartın bilgileriyle bunların rezervasyon bilgilerini de görevlilerle paylaşmak kesinlikle şarttır. Bu sayede vize olmadan komşu ülke sınırları içinde en çok 90 gün kalabilirsiniz.

İran Vize İstiyor Mu?

İran Türkiye’nin sınır komşularından biridir. Turistik ve ticari amaçlı sıklıkla ziyaret edilen ülkelerden biridir. Bu seyahatlerde bazı şartların dışında T.C vatandaşlardan vize istenmemektedir. Turistik seyahatlerin dışında olan seyahatlerde vize istenmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×