İngiltere’de Türk İş Adamları Vizesi

İngiltere'de Türk İş Adamları Vize Başvuru

Bu vize, sadece Türk vatandaşlarının iş amacıyla Birleşik Kralık’a gitmeleri halinde alınan bir vize türü olarak karşımıza çıkar. Bu vizeyi alan kişiler İngiltere’ye giriş yaparak kazanç amaçlı bir iş kurabilir ya da var olan bir işi yürütebilir.

Birleşik Krallık Türk iş adamları vizesi alan kişiler, bu vize ile 12 aya kadarlık bir süre için İngiltere’de kalabilir. İş adamları bakmakla yükümlü oldukları aile bireylerini de bu vize kapsamında İngiltere’ye götürebilir. İstenirse 12 aylık süreden sonra 3 yıl daha süre uzatılabilir.

Birleşik Krallık Türk İş Adamları Vizesine Başvurabilecek Kişiler

Bu vizeye başvurmak için öncelikle Türk vatandaşı olmak gerekir. Vizeyi alabilmek için ayrıca iş kuracak ya da kurulu işi yürütmek için gerekli olacak meblağda bir maddi kaynağın varlığını ispatlamak gerekir.

Yapılacak işten kazanılacak paranın başvuran iş adamının ve beraberinde götüreceği aile fertlerinin maddi giderlerini karşılamak için yeterli olmalıdır.

Birleşik Krallık Türk İş Adamları Vizesine başvuru Prosedürü

Birleşik Krallık Türk İş Adamı vizesine başvurular İngiltere Devletinin resmi web sitesinden online olarak yapılır. Başvuru için herhangi bir ücret ödenmez.

Online başvuru için sitede var olan başvuru formu doldurulur. Bu formda yer alan sorularla şu bilgiler edinilmek istenir.

 • Kimlik bilgileri
 • Doğum yeri, doğum tarihi, uyruk, ikamet edilen ülke adı, mensup olunan aileye ilişkin bilgiler
 • Daha önce İngiltere’ye seyahat yapılıp yapılmadığı, başka hangi ülkelere seyahat edildiği
 • Adli sicil kaydı
 • İngiltere seyahatinin nedeni
Başvurudan sonra İngiltere Büyükelçiliğindeki vize başvuru merkezine gitmek için randevu alınmalıdır. Randevu gününde gerekli tüm belgelerin hazır olduğundan emin olunarak mülakata gidilmelidir. Çünkü işlemlerin hızlı yürümesi için belgelerin zamanında sunulması önemlidir.

Birleşik Krallık Türk İş Adamları Vizesine Başvuru Zamanı

Bu vize türüne başvurulacak zaman, seyahat başlangıcından önceki üç aylık süredir. Daha önce başvuru yapılması mümkün değildir.

İngiltere İş adamları vizesi başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/ingiltere-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

Birleşik Krallık Türk İş Adamları Vizesi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Birleşik Krallık Türk İş Adamları vize başvurusu için gerekli evraklar hazırlanarak ilgili makamlara ibraz edilmelidir. Bu belgelerin incelenmesinin ardından Birleşik Krallık Türk İş Adamları Vizesi almaya uygun olunup olunmadığına karar verilecektir.

Başvuru yapmak için hazırlanması gereken belgeler şunlardır;

 • Pasaport: Başvuru sırasında ibraz edilecek pasaportun seyahat süresince geçerli olması ve en az bir sayfasının vize için boş bulundurulması gerekir.
 • Birleşik Krallık Türk iş adamları vizesine başvuran kişinin ve beraberinde İngiltere’ye götüreceği aile fertlerinin geçimini sağlayacak maddi imkanlara sahip olunduğunun ispatlanması gerekir. Maaş bordrosu, banka ekstresi, tapu gibi belgeler bu amaçla kullanılabilir.
 • Düzenli harcamaların kanıtı olacak belgeler: Bu belgeler kira sözleşmesi, banka hesap ekstreleri, başka ülkedeki akrabalara gönderilen paraların dekontları gibi belgelerdir.
 • Birleşik Krallık eyaletlerinden herhangi birinden yardım alınıyorsa ilgili makbuz ve faturalar
 • Tüberküloz test sonuçları: Bazı ülke vatandaşlarının böyle bir yükümlülüğü olabilir ancak Türk vatandaşı olarak böyle bir test sonucu ibraz etmeye gerek yoktur.

Ayrıca iş amacıyla gidildiği için yapılacak iş ve işletme hakkında ispatlayıcı belgeler sunulmalıdır.

Hazırlanması gereken belgeler içinde şunlar yer alır:

 • İşin kurulması ya da yürütülmesi için plan
 • İş yeri ile ilgili belgeler
 • Eğer bir ortaklık söz konusu ise ortaklık anlaşmalarının örnekleri
 • İş için yapılan sigorta sözleşmeleri
 • HM gelir belgeleri ve gümrük belgeleri
 • İşletmeyi kumaya ve yürütmeye uygun niteliklerin taşındığına dair belgeler
 • İş kurulması ya da yürütülmesi için yapılmış olan yatırımların ve sağlanan finansmanın anıtları
 • İşletmenin maliyetleri başka biri tarafından karşılanıyorsa yapılan mali yardımla ilgili belgeler

Bu belgelerin dışında vize başvurusunda bulunulan ülkedeki vize başvuru merkezinden ya da Birleşik Krallık Büyükelçiliklerinden ekstra belgeler de istenebilir. Başvuru öncesinde ilgili makam yetkilileriyle bir görüşme yapılarak başka belgelerin istenip istenmediği hususunda bilgi alınmasında fayda vardır.

İngiltere Türk İş Adamı Vize Ücreti Ne kadardır?

Birleşik Krallık Devleti Türk İş Adamları vizesi başvurusu yapan iş adamlarından başvuru ücreti ya da başkaca bir ek ücret talep etmez.

12 ay süreyle verilen Birleşik Krallık Devleti Türk iş Adamları vizesinin uzatılması için bu süre sonunda başvuru yapılması mümkündür. 3 yıla kadar uzatılabilen vize süresinin yenilenmesi talebi de başvuru ücretinden muaftır.

İngiltere’de Türk İş Adamları Vizesi Video;

İngiltere Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×