İngiltere Kısa Süreli Çalışma Vizesi

İngiltere Kısa Süreli Çalışma Vize Başvuruları

İngiltere kısa süreli çalışma vizesi, İngiltere’de 6 ile 11 ay arasında bulunan eğitim programlarına katılabilmek için alınması gereken vizedir.

Eğitim programları, dil kursları olabildiği gibi herhangi bir araştırma projesi de olabilir. Eğitim programının kapsamının yanı sıra programın süresine dikkat edilmesi gerekmektedir.

EEA bölgesi kapsamında yer alan ülkelerden veya İsviçre’den gelen tüm uluslararası vatandaşların, İngiltere’de eğitim programına katılabilmesi için kısa süreli eğitim vizesine başvurması gerekmektedir.

İngiltere Öğrenci Ziyaretçi Vizesi için Gerekli Şartlar Nelerdir?

İngiltere kısa dönem eğitim vizesine başvurmak isteyen kişilerin İngiltere hükümetinin öğrenci vizesi için belirlediği şartları karşılaması gerekir. Öğrenci vizesi için yaş sınır 16’dır, 16 yaşından küçük olan kişiler İngiltere öğrenci vizesine başvuramaz.

Aynı zamanda öğrenci vizesi için İngiltere’de bulunan eğitim kuruluşlarına kabul edilmiş olmanız şarttır, öğrenci vizesine başvurduğunuzda yetkililer sizden kabul gördüğünüz eğitim kuruluşu tarafından yazılan kabul mektubunu isteyecektir.

Öğrenci vizesi almak isteyen kişilerin İngiltere’de kaldığı süre boyunca kendine maddi anlamda yetebileceğini kanıtlaması gerekir.

16 ve 17 yaşında bulunan kişilerin öğrenci vizesi alabilmesi için ise ebeveynlerinden alınan izin kâğıdı ile mümkündür. Öğrenci vizesi ile İngiltere’ye gelen kişiler, vize süresi dolduğunda İngiltere’de kalamaz.

İngiltere Kısa Süreli Çalışma Vizesi
İngiltere Kısa Süreli Çalışma Vizesi

İngiltere’de katılacağınız eğitim programına ilişkin gerekli ön koşullar şöyledir;

Kısa süreli İngilizce dil kursuna katılmak, söz konusu kurs İngilizceyi tamamen yabancı dil olarak öğretmelidir.

Yabancı diploma kapsamında İngiltere’de bir değişim programına katılmak ve katıldığınız değişim programının ulusal akredite de olması, ayrıca söz konusu program İngiltere’de tam zamanlı eğitim sunmamalıdır.

İngiltere’ye bir araştırma projesi kapsamında gelindiğinde söz konusu araştırmanın gerçekleşeceği eğitim kuruluşu İngiltere derecesine sahip olmalıdır.

Kısa süreli eğitim vizesi ile İngiltere’ye gelen kişiler, tam zamanlı veya yarı zamanlı herhangi bir işte çalışamaz. Bu durum için çalışma izni gereklidir ve öğrenci vizesinden tamamen farklı bir vize gerektirir.

Kısa Süreli Çalışma Vizesi ile İngiltere’nin Hangi Kuruluşlarında Eğitim Alabilirim?

İngiltere’de kısa süreli çalışma vizesi ile eğitim alabileceğiniz İngiliz kuruluşları şöyledir;

 • Tier 4 lisansına sahip akredite kurumlar.
 • Dil Hizmetleri ve Akreditasyon Kurumu.
 • Uluslararası Kolejler için Akreditasyon Hizmeti.
 • İngiliz Akreditasyon Konseyi.
 • Eğitim ve Öğretim Müfettişliği.
 • Estyn
 • İngiltere Yüksek Öğrenim ve Finansman Konseyi.
 • HM Eğitim Müfettişliği
 • Bağımsız Okullar Müfettişliği
 • Eğitimde Standartlar Ofisi
 • Yüksek Öğrenim Kalite Güvence Ajansı
 • Okul Teftiş Hizmeti
 • Herhangi bir tanınmış eğitim sağlayıcısı kurum.

Yukarıda belirtilen bazı kuruluşlar, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’da bulunmaktadır. Başvuru sahipleri eğitim kuruluşları ile görüşürken konum bilgisine kesinlikle dikkat etmelidir.

İngiltere Kısa Süreli Eğitim Vizesine Nasıl Başvurabilirim?

İngiltere kısa süreli eğitim vizesi ile diğer İngiltere vizelerinin başvuru süreçleri hemen hemen aynıdır. Kısa süreli eğitim vizesinde farklılık birtakım evraklardır.

Kısa süreli eğitim vizesine başvuru çevrim içi yapılmaktadır. Başvuru için gerekli belgeleri ve biyometrik bilgilerinizi topladıktan sonra İngiltere’de bulunan vize başvuru merkezinden randevu almalısınız. Daha sonra topladığınız söz konusu belgeleri çevrimiçi olarak gönderebilirsiniz.

Vize başvuru sürecinin işleme alınması ve onay süreci değişkenlik gösterdiğinden İngiltere’de eğitim almak istediğiniz kurumun eğitime başlama tarihinden en az 3 ay önce söz konusu vizeye başvuru işlemini başlatmalısınız.

İngiltere Kısa Süreli Eğitim Vizesi İçin Gereken Belgeler Nelerdir?

İngiltere’de kısa süreli eğitim vizesi alabilmek için, standart İngiltere vizesi başvuru evraklarına ek belgeleri de İngiliz yetkililere sunmalısınız. Söz konusu ek belgeler, İngiltere’de eğitim alacağınız kuruma ilişkin belgelerdir, bu belgeler ile İngiliz yetkililerine eğitim için İngiltere’ye seyahat ettiğinizi kanıtlamış olursunuz.

İngiltere kısa süreli eğitim vizesi için gerekli belgeler şöyledir;

 • İngiltere’de eğitim almak istediğiniz kuruluşa resmi olarak kabul edildiğinizi gösteren kabul mektubu. Kabul mektubu, eğitim hakkında, masraflar hakkında ve eğitimin süresi hakkında bilgi vermelidir.
 • Ülkenizde daha önce eğitim aldığınızı gösteren eğitim belgeleriniz. Eğitim belgelerinizin içerisinde akademik referanslar, akademik transkriptleri, derece belirten sertifikalar bulunmalıdır.
 • İngilizce bildiğinize dair kanıt. İngilizce bildiğinizi göstermek için İngilizce dil sertifikasını yetkililere sunabilirsiniz.
 • İngiltere’de nerede kalacağınızı gösteren belgeler.
 • İngiltere’ye nasıl ulaşacağınız ile alakalı belgeler.

16 ve 17 yaşında bulunan kişilerin kısa süreli eğitim vizesi için toplaması gereken belgeler şöyledir;

Muvafakatname: Ebeveynler veya yasal varis tarafından seyahat edecek kişinin ziyaretini onaylayan belge, ayrıca çocuk için atanmış bir bakıcı var ise bakıcının ebeveynler tarafından atandığını belirten imzalı belge.

İngiltere’yi Ziyaretiniz Hakkında Bilgilendirdiğinizi Teyit Eden Okul Mektubu: İngiltere’ye seyahat edecek çocuk engelli ise veya bakıma muhtaç bir durumu varsa, öğrenim görülecek okulun bilgilendirildiğini doğrulayan bir mektup olmalıdır.

18 yaşın altında İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişilerin, kısa süreli vize başvuru formunu doldururken eşlik edecek kişilerin pasaport ve kimlik bilgilerini eklemesi gerekmektedir. Aynı zamanda eşlik edecek kişi sayısı en fazla 2’dir ve eşlik etmek için İngiltere’ye seyahat etmek isteyen kişilerin ayrı vize başvurusu yapması şarttır.

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi Başvuru Ücreti Ne Kadardır?

İngiltere kısa süreli öğrenci vizesine başvuru yapabilmek için, İngiltere hükümeti tarafından belirlenen başvuru ücretini ödemelisiniz. Söz konusu ücret 97 Gbp veya 186 Gbp olarak belirlenmiştir.

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi ile İngiltere’de Ne Kadar Kalabilirim?

İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi ile İngiltere’de 16 ile 18 yaşları arasında iseniz 6 ay ile 11 ay arasında kalabilirsiniz. Burada dikkat edilen husus, katılmak istediğiniz eğitim programının süresidir.

İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesinin Süresini Uzatabilir miyim veya Değiştirebilir miyim?

İngiltere kısa süreli öğrenci vizesi ile İngiltere’ye seyahat eden kişiler minimum 6 maksimum 11 ay İngiltere’de kalabilir. Söz konusu süre dolduğunda ise kısa süreli öğrenci vizesinin uzatılmasına İngiltere hükümeti tarafından izin verilmemektedir. Aynı zamanda kısa süreli öğrenci vizesinden başka bir vize türüne geçiş yapmakta imkansızdır.

İngiltere’de daha uzun süre kalmak isteyen kişiler, söz konusu özellikleri kapsayan İngiltere vizelerine başvurmalıdır.

6 Aydan daha fazla İngiltere’de kalmak isteyen kişiler, vize süreleri dolduğunda veya vize sürelerinin dolmasına yakın ihtiyaçlarını karşılayacak vize türüne başvurabilir. Bu durumda kişinin sahip olduğu kısa süreli öğrenci vizesinin, başvurulan yeni vizeye herhangi bir etkisi ve yararı olmayacaktır.

İngiltere Turistik vize başvurusu yapmak ve hızlı bir şekilde randevu almak için >> vizerandevu.com/ingiltere-vizesi adresini kontrol ediniz ve bize ulaşınız.

İngiltere Kısa Süreli Çalışma Vizesi Video;

İngiltere Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×