Haiti Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Haiti Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Haiti Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Haiti dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Haiti Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Haiti’ye seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almaları gerekmez. Haiti havaalanında 10 $ karşılığı ülkeye kartı anlamında giriş vizesi verilmektedir. Diplomatik (siyah) pasaport sahibi kişiler ise bu ücreti de ödemek zorunda değildir.

Haiti Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Haiti Vizesi: Randevu ve Başvuru

Orta Amerika’da yer alan ülkeye ulaşım için başkent Cap Haitien Havalimanından giriş yapılır. Ancak ülkemize epey uzaklıkta olan ülkeye direk uçuşlar bulunmaz ve aktarmalı olarak seyahat etmek gerekir.Fransa, Amerika, Kanada ve diğer ülkelerden belirli ülkeler üzerinden uçuş gerçekleştirebilir ve bu nedenle Transit vize almanız gerekir.

Haiti’ye giriş yapabilmek için gerekli olan pasaport geçerlilik süresinden emin olmanız gerekir. 10 yılı geçen yıpranmış ve geçerli olmayan pasaportlar kabul edilmemektedir. Haiti’ye seyahat için belirlenmesi gereken rotalar, alınması gereken Transit Vizeler, sağlık sigortası, uçuş rezervasyonları için Vize Randevu Ofisi ile iletişime geçiniz.

Haiti Hakkında Önemli Bilgiler

  1. Haiti’de 2010 yılında meydana gelen büyük deprem sonrası 200 binden fazla insan kaybı yaşanmış olup ülke kendini tam anlamıyla toparlayamamıştır. Bu nedenle ülkede hala birçok eksiklik bulunmaktadır.
  2. Ülkede içme suları hala kullanılamamakta ve kaynatılarak tüketilmektedir ve Kolera hastalığıyla mücadele devam etmektedir.
  3. Ülkede şubat ayında çeşitli festivaller düzenlenmekte olup gidiş için en uygun zamanlar olarak görülmektedir. Ağustos ve Ekim ayları arasında ülkede hava şartlarından dolayı oluşan kasırgalar nedeniyle seyahat etmek isteyen vatandaşlarımızın bu konuda iyi araştırmalar yapmasını tavsiye ederiz.

En önemli konu ise sağlık olduğundan Haiti’ye gitmeden önce Sağlık Bakanlığımızı arayarak sağlık tedbirleri hakkında bilgi almanızı ve gereken ilaç desteği ve aşılarınızı yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

Haiti’ye Nasıl Gidilir?

Ülkemizden oldukça uzaklıkta olan Haiti’ye gitmek için 1 ya da 2 aktarma yaparak ortalama 30 saatlik bir uçuş gerçekleştirerek ulaşma imkanı bulunmaktadır.Yapılacak birkaç aktarma rotasını paylaşacak olursak,

  • İstanbul→ Londra →Miami →Cap Haitien Havaalanı⇒ 30 Saat
  • İstanbul→ Frankfurt→ Miami →Cap Haitien Havaalanı⇒ 35 Saat
  • İstanbul →Zürih→ Miami→ Cap Haitien Havaalanı⇒ 40 Saat
  • İstanbul →Toronto→ Miami →Cap Haitien Havaalanı
  • İstanbul→ Boston→ Port au Prince Havaalanı

Haiti Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Haiti Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×