Gürcistan Vize

Gürcistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)

Gürcistan Vize İşlemleri

Vize Randevu Ofisi Gürcistan Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Gürcistan dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Gürcistan Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Gürcistan’a seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil), diplomatik pasaport sahibi kişilerin, 8 Haziran 2015 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile olan seyahatleri için vize alma zorunluluğu kaldırılmıştır.

Bu nedenle 1 yıla kadar olan Gürcistan Ziyaretleri için vatandaşlarımız sadece kimlik göstererek Gürcistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak 1 yılı geçen seyahatler oturum uzun süreli çalışma, aile birleşimi gibi konular için gerekli evrak hazırlıklarını yaparak Gürcistan Konsolosluğu’na Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Vize başvuru işlemleri için hazırlamanız gereken evraklar hakkında bilgi almak ve evrak hazırlığı için Vize Randevu Ofisi temsilcilerimiz ile görüşebiliesiniz.

Gürcistan Seyahati Hakkında Önemli Bilgiler

  1. Türkiye’den Gürcistan’a seyahat eden vatandaşlarımıza ülke çıkışında giriş-çıkış formu verilmektedir. Seyahat boyunca ve geri dönüşlerde bu formların kimlikleri ile birlikte sınır görevlilerine beyan etmeleri gerekmektedir. Yabancı ülke vatandaşları için aynı durum geçerli olmayıp pasaport temin etmeleri gereklidir. 18 yaş altı için yanlarında anne-baba olmadan seyahat etme durumlarında noterden onaylı muvafakatname beyan etmeleri istenir.
  2. Nüfus Cüzdanı kaybetme ya da çaldırma söz konusu olduğunda vatandaşlarımızın Batum Başkonsolosluğu ya da Tiflis Büyükelçiliği’ne geçici pasaport başvurusu yapmaları gerekir. Bu başvuru için yanlarında fotoğraf ve öğrenci kimliği, ehliyet gibi belgelerin bulundurulması gerekir.
  3. Gürcistan’a vatandaşlarımız kendi araçları ile seyahat gerçekleştirebilirler. Ancak başkasına ait araçlar ile seyahat edecek olan vatandaşlarımız araç sahibinden alınan vekaletnameyi Türkiye’deki Gürcistan temsilciliklerine onaylatmaları gerekmektedir. Belgeler Gürcüce ya da İngilizce tercümeli olmalıdır.
  4. Pasaportlarında Güney Osetya ve Abhazya deniz yolunu kullanarak ya da diğer ülkeler üzerinden gittiğini gösteren damga ya da mühür olan ve Gürcistan’a seyahat eden kişilere girişte para veya hapis cezası uygulanmaktadır.
  5. Gürcistan seyahatine çıkan vatandaşlarımızın üzerlerinde 30 bin Lari (66-67 bin ortalama) ve üstündeki meblağlarda döviz bulundurmaları yasaktır. Bu meblağ üzerinde para giriş-çıkışı yapmak için önceden açıklamasını beyan etmeleri istenir.
  6. Gürcistan Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Gürcistan Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×

    Vize Menüsü