Gürcistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Vize Randevu Ofisi Gürcistan Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Gürcistan dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Gürcistan Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

Gürcistan’a seyahat düzenlemek isteyen Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları umuma mahsus (bordo), hizmet (gri), hususi (yeşil), diplomatik pasaport sahibi kişilerin, 8 Haziran 2015 tarihinden itibaren 1 yıl süre ile olan seyahatleri için vize alma zorunluluğu kaldırılmıştır.
Gürcistan Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Gürcistan Vizesi: Randevu ve Başvuru

Bu nedenle 1 yıla kadar olan Gürcistan Ziyaretleri için vatandaşlarımız sadece kimlik göstererek Gürcistan seyahatlerini gerçekleştirebilirler. Ancak 1 yılı geçen seyahatler oturum uzun süreli çalışma, aile birleşimi gibi konular için gerekli evrak hazırlıklarını yaparak Gürcistan Konsolosluğu’na Vize başvurusu yapmaları gerekmektedir.

Vize başvuru işlemleri için hazırlamanız gereken evraklar hakkında bilgi almak ve evrak hazırlığı için Vize Randevu Ofisi temsilcilerimiz ile görüşebiliesiniz.

Gürcistan Seyahati Hakkında Önemli Bilgiler

  1. Türkiye’den Gürcistan’a seyahat eden vatandaşlarımıza ülke çıkışında giriş-çıkış formu verilmektedir. Seyahat boyunca ve geri dönüşlerde bu formların kimlikleri ile birlikte sınır görevlilerine beyan etmeleri gerekmektedir. Yabancı ülke vatandaşları için aynı durum geçerli olmayıp pasaport temin etmeleri gereklidir. 18 yaş altı için yanlarında anne-baba olmadan seyahat etme durumlarında noterden onaylı muvafakatname beyan etmeleri istenir.
  2. Nüfus Cüzdanı kaybetme ya da çaldırma söz konusu olduğunda vatandaşlarımızın Batum Başkonsolosluğu ya da Tiflis Büyükelçiliği’ne geçici pasaport başvurusu yapmaları gerekir. Bu başvuru için yanlarında fotoğraf ve öğrenci kimliği, ehliyet gibi belgelerin bulundurulması gerekir.
  3. Gürcistan’a vatandaşlarımız kendi araçları ile seyahat gerçekleştirebilirler. Ancak başkasına ait araçlar ile seyahat edecek olan vatandaşlarımız araç sahibinden alınan vekaletnameyi Türkiye’deki Gürcistan temsilciliklerine onaylatmaları gerekmektedir. Belgeler Gürcüce ya da İngilizce tercümeli olmalıdır.
  4. Pasaportlarında Güney Osetya ve Abhazya deniz yolunu kullanarak ya da diğer ülkeler üzerinden gittiğini gösteren damga ya da mühür olan ve Gürcistan’a seyahat eden kişilere girişte para veya hapis cezası uygulanmaktadır.
  5. Gürcistan seyahatine çıkan vatandaşlarımızın üzerlerinde 30 bin Lari (66-67 bin ortalama) ve üstündeki meblağlarda döviz bulundurmaları yasaktır. Bu meblağ üzerinde para giriş-çıkışı yapmak için önceden açıklamasını beyan etmeleri istenir.
  6. Gürcistan Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Gürcistan Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin.

Gürcistan Vatandaşlığı 2021

Gürcistan vatandaşlığı 2021 senesinde 5 sene üst üste oturum izni alabilen kişilere özel olarak sunulabilmektedir. 5 sene üst üste oturum onayı alan kişilerin vatandaşlık için başvuruda bulunmasına imkan tanınmaktadır.

Gürcistan vatandaşlığı nasıl alınır 2021 senesinde sert koşullara bağlanmıştır. Bu koşulların yerine getirilmemesi durumunda vatandaşlığı alamadığınız gibi aynı zamanda oturum ret yanıtı da alabilirsiniz.

Gürcistan vatandaşlığı 2021 senesinde altın vize üzerinden verilmemektedir. Altın vize dönemsel olarak açılmakta ve ülkeye yatırım yapan kişilere sunulan oturum manasına gelmektedir. Pandemi sebebi ile bu tür özel başvuru adımlarının sekteye uğradığı görülmektedir.

Gürcistan giriş-çıkış yasağı 2021 pandemi sebebi ile devam etmektedir. Sadece ülkede oturum izni olan ve vatandaşlık sahibi olan kişilerin giriş çıkış yapmalarına imkan tanınır. Dış işleri bakanlığının duyurularını takip ederek vize talep adımlarına dair bilgi almak daha kolay bir hal alacaktır.

Gürcistan vatandaşlığı avantajları arasında birçok Avrupa ülkesine vizesiz giriş hakkı başı çekmektedir. Vatandaşlık hakkı elde edebilmek için ülkede 5 sene oturum iznine sahip olmanız yeterlidir. Bunun akabinde ülkenin diline hakim olduğunuza dair de yetkinliğinizi bildirmenizi lazımdır.

Gürcistan vatandaşlık şartları 2021 arasında kültürel entegrasyonun sorunsuz biçimde sağlanacağına dair de garanti sunulması gerekmektedir. Vatandaşlık şartlarının yerine getirilmesinde sorun olursa ya da ülkenin güvenliğini tehdit edecek bir atılımda bulunursanız oturum izninizin iptal edilme sorunu ile karşı karşıya kalabileceğinin de iletilmesi gerekir.

Türkiye Gürcistan sınırı ne zaman açılacak; konsolosluk ve Dış işleri duyurularını takip ederek ülkenin genel pandemi sınırlandırmalarının ne yönde ilerlediğine dair de bilgi almanız gerekmektedir.

Sarp Sınır kapısı açık mı 2021; oturum hakkı olan kişiler sınır kapısını sorunsuz şekilde kullanabilmektedir. Sınır kapılarından geçiş durumlarında henüz turistlerin girişine izin verilmemektedir. İlerleyen aşamalarda PCR testi sunan kişilerin giriş adımlarını tamamlamasına fırsat sunulmuştur.

Vize ve oturum başvuru adımlarını bireysel çaba ile tamamlamak istemezseniz direkt olarak, aracı kurumlara başvurabilirsiniz. Aracı kurumlar sizin için gerekli olan desteği sunacaktır. Vize harç ücretinin yanı sıra bir de danışmanlık hizmeti aldığınız kuruma ödeme adımlarının tamamlanması gerekir.

Gürcistan Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×