Gürcistan Vize

Gürcistan vize anlaşmasına göre Türk vatandaşlarının 1 yılı geçmeyecek seyahatleri için vize talep etmez. Pasaport ve vize şartı olmadan ülkeye kimlik kartı ile giriş yapabilir, 1 yılı geçmeyecek sürelerde ülkede konaklayabilirsiniz.

Gürcistan’a vize almadan seyahat eden Türk vatandaşlarının oturum izni ve çalışma izni alması mümkün değildir. Ülkede çalışmak isteyen kişiler, çalışma vizesi ile Gürcistan’a seyahat etmelidir. Vize işlemleri, Gürcistan konsolosluğu tarafından yürütülür.

Gürcistan vize başvurusu yapmak isteyen kişilerin eğitim, çalışma, ticari, aile birleşimi gibi uzun süreli amaçlarla gitmesi için vize alması zorunludur. Eğitim vizesi almak için ülkede bir eğitim kurumundan onay alınması gerekir.

Gürcistan vizesi almak için başvuru formu doldurulması ve randevu alınması gerekir. Başvuru formu, ülkeye seyahat etme amacını açıkça ifade eden bilgilerin yer aldığı resmi evraktır. Daha sonra vize talep dilekçesi yazmanız ve gerekli tüm evrakları hazırlamanız istenir.

Gürcistan vize başvurusunda; pasaport, kimlik fotokopisi, nüfus kayıt örneği, fotoğraf gibi belgelerin hazırlanması gerekir. Başvuru işlemi, belgeleri teslim etmeniz ardından tamamlanır. Daha hızlı vize almak için firmamızla iletişime geçebilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×