Filistin Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022)

Filistin Vize Başvurusu

Filistin, ülkemizden vize talep etmemektedir. Ancak sınır kontrolleri İsrail tarafından yapıldığı için İsrail vizesi almak zorunludur. Filistin’e gitmek isteyen Türk vatandaşları öncelikle İsrail Konsolosluğu’na başvuru yapıp randevu alarak tam gün ve tam saatinde istenen evrakları eksiksiz olarak götürmeleri gerekmektedir. İsrail vizesi onaylandığı taktirde Filistin vizesi de alınmış olunur.

Filipinler Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022)

Filistin vize istiyor mu?

Filistin kesinlikle vize ister.

Filistin Türkiye'ye vizesiz girebiliyor mu?

Türk vatandaşları Filistin’e vizesiz girebilmeleri için buna uygun bir pasaport tercih etmeli.

Türkiye Filistin vatandaşlarına vize uyguluyor mu?

Türkiye Filistin’den gelen vatandaşlar için ne kadar süreyle bulunacaklarına göre vize uygular.

Filistin Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Filistin Vizesi: Randevu ve Başvuru

İsrail Vizesi

Filistin’e gidecek olan Türk vatandaşları için İsrail vizesi zorunlu olduğu için İsrail vizesi türleri şu şekildedir;

 • Ziyaretçi vizesi, turistik olmak üzere ticari ve aile ziyaretlerinin tamamını kapsayan ve en çok alınan vize türüdür.
 • Geçici konaklama vizesi.
 • Öğrenci vizesi.
 • Din insanı vizesi.
 • Çalışma vizesi olarak değerlendirilir.

Vize almak için vize türünün belirlenip istenen evraklarının eksiksiz bir şekilde teslim edilmesi gerekmektedir.

İsrail Vizesi İçin Gerekli Olan Evraklar

Filistin’e gitmek isteyen Türk vatandaşlarının, İsrail Konsolosluğuna teslim etmesi gereken evraklar şunlardır;

 • Vize türüne göre doldurulan başvuru formu,
 • Minimum 1 yıl geçerlilik süresi bulunmakta olan ve 10 yıldan eski olmaması gereken pasaport,
 • 2 adet biyometrik fotoğraf,
 • Sağlık sigortası,
 • Tam vukuatlı nüfus kayıt örneği,
 • Mali durumu gösteren belgeler,
 • Nerede ve ne iş yaptığına dair belgeler gerekmektedir.

Tüm belgelerin detaylı, doğru ve eksiksiz hazırlanması gerekmektedir. Aksi taktirde vize reddi söz konusu olacaktır.

Filistin’e Nasıl Gidilir?

İsrail vizesi aldıktan sonra Arap ülkelerine giriş yasağı söz konusu olmaktadır. İsrail vizesi olan kişiler Ürdün ve Mısır hariç olmak üzere diğer Arap ülkelerine kesinlikle alınmamaktadır.

Filistin’e havayolu üzerinden ulaşım yapmak daha kolay olduğu içi genellikle tercih edilen ulaşım şekli budur. Filistin’e ait bir havayolu olmadığı için havayolu ile Tel Aviv ya da Amman’a ulaşıldıktan sonra Filistin’e gidilebilir. Filistin’e ziyaret etmek isteyen kişiler siyasi durumları mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

İsrail ve Filistin arasında hala devam eden askeri operasyonlar olduğu unutulmamalıdır. Aynı zamanda İsrail üzerinden Filistin’e gitmek isteyen Türk vatandaşlarının da günümüz pandemi şartlarından dolayı vize alması mümkün değildir. Tüm dünyada devam eden pandemi nedeniyle İsrail vize başvurularını kabul etmemektedir. Vatandaşlarımızın, İsrail vizesi almak için öncelikle İsrail Konsolosluğu ile irtibat halinde olması daha doğru olacaktır.

Filistine Nasıl Giderim?

Filistin eskiden ülkemiz için vize talebinde bulunmayan ülkeler arasında yer almaktadır. Ancak işgalci güç İsrail idaresinde olan ülkeye ziyaret için artık vize istenmektedir. Bu yüzden Filistin’e gidebilmek için öncelikle İsrail vizesi almanız gerekmektedir.

Filistin Pasaportu

Filistin Pasaportu; ülke vatandaşlarının seyahat etmesi amacı ile verilen ve aynı zamanda ülkenin vatandaşı olduğunu kanıtlayan resmi evraktır.

Filistin’e Türkiye’den Nasıl Gidilir?

Türkiye’den Filistin’e gitmek için 2 farklı seçenek vardır; hava yolu ve kara yolu. Ancak kara yolu hem zahmetlidir hem de güzergah üzerinde diğer Arap ülkeleri yer aldığı için bu ülkelere İsrail vizesi ile giriş yapamazsınız. Bu yüzden hava yolu ve daha sonra da aktarma tercih edilmektedir.

Filistin’e Uçakla Nasıl Gidilir?

Filistin’e doğrudan uçuşlar yoktur. Çünkü ülkede hava limanı bulunmamaktadır. Bu yüzden uçak ile Filistine’e gitmek isteyenler önce Tel Aviv ya da Ürdün’e iniş yapmalı buradan da kara yolu ile aktarma yaparak Filistin’e ulaşım sağlamalıdır.

Filistin’e Nasıl Gidilir 2021?

Ülkemizden, Filistin’e kara yolu ya da hava yolu seçeneklerinden birini kullanarak ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak hava yolunu seçecekseniz aktarmalı olarak kara yolundan ulaşım da yapmanız gerekli olacaktır.

Filistin Türkler İçin Vize İstiyor mu?

Ülkenin Filistin idaresinde olduğu önceki dönemlerde Türk vatandaşları için vize istenmiyordu ancak şu an İsrail idaresinde olmasından dolayı bu ülkeye seyahat gerçekleştirecek Türk vatandaşların İsrail vizesi alması gerekmektedir.

İsrail Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli turistik İsrail vizesine başvuruda bulunmuş iseniz o zaman başvurunuz yaklaşık olarak 7 ila 15 gün içerisinde sonuçlandırılacaktır. Ancak uzun süreli vize başvrularının açıklanması süresi daha uzun zaman dilimleri içerisinde gerçekleşmektedir. Bu da vize merkezlerinin ve konsoloslukların yoğunluğuna bağlıdır.

Filistin’e Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

Filistin’e gitmek için vize gerekli mi; Filistin Türkiye’ye vize uygulamamaktadır. Fakat bölgeye giriş aşamasında İsrail güçlerinin vize kontrollerini gerçekleştirmesi sebebi ile vize ve pasaport kontrolleri eksiksiz biçimde devam ettirilmektedir.

Filistin vatandaşlarına vize var mı; Filistin vatandaşlarının kısa süreli bir şekilde Türkiye’de kalmak istemeleri durumunda vize konusunda bir sorun yaşamayacaklarının belirtilmesi gerekir.

Filistin’e nasıl gidilir; vize işlemlerinin tamamlanması ve gerekli olan pasaport sunum aşamasının da yerine getirilmesi ile beraber ülkeye giriş adımını sorunsuz şekilde yerine getirebilirsiniz.

Filistin’e gönüllü nasıl gidilir; bölgede meydana gelen siyasi ve askeri karışıklıklarda mağdur taraf olan Filistin halkının yanında olabilmek için gönüllü olarak ülkeye giriş yapma adımını tamamlayabilirsiniz.

Filistin’e uçakla nasıl gidilir; Tel Aviv üzerinden ülkeye giriş yapılabilmektedir. Bu noktada vize kontrol adımlarının İsrail tarafından yerine getirileceğinin de ayrıca bildirilmesi gerekir. Vize kontrol noktalarında İsrail kuvvetlerinin herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık tespit ettiği anda direkt olarak ret yanıtı verme hakkı da vardır. Kişilerin kurumsal danışmanlık firmaları ile giriş için gerekli olan belgeleri toplaması ya da ülkeye giriş adımını

Filistin’e nasıl gidilir 2021; ülkeye giriş adımının tamamlanma sürecinde pasaportunuzu, biyometrik fotoğraflarınızı, maddi durumunuza ilişkin belgeleri talep etmeleri söz konusu olabilmektedir.

Gazze’ye nasıl gidilir; gönüllü olarak ülkeye giriş yapabilirsiniz. Ülkeye gönüllü olarak giriş yapılması için bir kurum ile iş birliği yapılması daha mantıklı olacaktır.

Türkiye Filistin’e vize uyguluyor mu; Filistin vatandaşlarının Türkiye’de kısa süreli ikamet etmeleri için vize almaları gerekmemektedir. Fakat uzun sürelik kalmak ya da çalışma izni almak isteyen kişilerin kesinlikle vize alması gerekir. Kendi haklarının işverene karşı korunması adına Filistin’den vize alınması oldukça önemlidir.

İsrail vize ücreti ödeme adımlarının sonrasında ret yanıtı alırsanız, başvurunuzun olumsuz sonuçlanacağının ayrıca bildirilmesi gerekir. Vize ücretinin tarafınıza iade edilmesine fırsat verilmeyecektir.

Bu durum sadece İsrail’e özel değildir. Diğer ülkelerde de vizenizin ret yanıtı alması durumunda ödenmiş olan vize harcının iade edilmeyeceği bilinmelidir. Ayrıca harç ile alakalı olarak, harcın sorunsuz şekilde ödendiğine dair de makbuzun sunulması gerekir.

Filistin Vizesi: Randevu ve Başvuru (2022) Video;

Filistin Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
 • ×