Filistin Vize

Filistin’e gitmek isteyen Türk vatandaşları için Filistin herhangi bir vize uygulamasında bulunmaktadır. Ancak vize kontrol işlemleri ile sınır kontrolü İsrail Devleti’ne ait olduğundan ötürü İsrail Filistin’e girebilmek için İsrail vizesi alınmasını zorunlu tutmaktadır.

Vize Randevu vize danışmanlık firması İsrail Konsolosluğu’na gitmeye gerek kalmadan vize işlemlerini seyahat edecek kişiler adına gerçekleştirmektedir.

Şahsa ait pasaportlarda İsrail vizesi bulunması halinde Ürdün ve Mısır hariç olmak üzere diğer Arap ülkelerine giriş reddedilmektedir. Bu durumu yaşamak istemeyenler karayolu ile Filistin’e gitmeyi düşünmektedir ancak bu durumda oldukça zahmetlidir.

İsrail vizesi alındıktan sonra karayolundan ulaşımın zahmetli olduğu düşünülürse havayolu ulaşımı kullanılarak öncelikle Tel Aviv’e daha sonrasında Amman’a giriş yapılarak Filistin topraklarına girilebilmektedir.

Filistine İsrail üzerinden ulaşım yolunu seçenler için Tel Aviv’de havalimanına indikten sonra Kudüs’e gitmeye yardımcı olan ulaşım araçları ile -bu genellikle servisler olarak hizmet vermektedir- seyahat etmek daha az maliyetli olacaktır. Kudüs’ten sonra Ramallah’a ulaşarak oradan Filistin’e ve Filistin’in birçok şehrine ulaşım sağlayan araçlara binerek Filistin ülke sınırlarına girilebilmektedir.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×