Çekya Vize

Çekya vize almak için Çek Cumhuriyeti vize prosedürlerine uygun aşamaların yerine getirilmesi ve vize başvurusunda bulunulması şarttır. Eğer bu ülkeye seyahat edecekseniz, mutlaka seyahat amacınıza uygun bir Çekya vize almanız gerekmektedir.

Çek Cumhuriyeti için vize alacak kişiler, eğer bunu turistik seyahat doğrultusunda gerçekleştiriyorlarsa o zaman C sınıfı kısa süreli vize almaları gerekmektedir. Bu vize sayesinde Çek Cumhuriyeti sınırları içerisinde 90 güne kadar ikamet edebilirler.

Eğer 90 günden fazla sürecek bir seyahat durumu söz konusu ise o zaman D tipi ulusal vize başvurusunda bulunarak ülke sınırları içerisinde 6 ila 12 ay kalmaya olanak sağlayan bir Çekya vize alınması gerekmektedir.

Çekya’da eğitim almak, çalışma hayatına atılmak ya da turistik bir geziye katılmak için merak ettiğiniz, öğrenmek istediğiniz tüm soruların cevaplarını Vize Randevu firmamızda bulabilirsiniz.

Ayrıca sadece merak ettikleriniz açısından değil vize konusunda danışmanlık hizmeti alarak pratik bir şekilde vize başvuru işlemlerini tamamlamak adına da Vize Randevu ofisimizin alanında uzman kadrosundan yararlanabilirsiniz.

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×