Bolivya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023)

Bolivya Vize Başvurusu

Vize Randevu Ofisi Bolivya Sayfamıza Hoşgeldiniz..!

Sevgili Ziyaretçilerimiz, Bolivya dahil tüm dünya ülkeleri için gerekli olan vize başvurularını Vize Randevu Ofisi olarak titizlikle ve güvenle yürütmekteyiz. Bolivya Vizesi almak için iletişim adreslerinden bize ulaşarak vize hakkında tüm merak ettikleriniz hakkında bilgi alabilir sizin adınıza vize işlemlerinizin takibini yapmamız için talepte bulunabilirsiniz.

 

Bolivya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2021)
Bolivya Vizesi: Randevu ve Başvuru

Bolivya’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti umuma mahsus (bordo), hususi (yeşil), hizmet (gri), diplomatik (siyah) pasaport sahibi vatandaşları 90 günü geçmeyen kısa süreli ziyaretleri için Bolivya Vizesi başvurusu yapmaları gerekmez. Aynı şekilde Bolivya’dan gelen ziyaretçiler için de Türkiye’de vize muafiyeti bulunmaktadır.

Bolivya Sınır Kapısında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

Bolivya ve Türkiye Cumhuriyeti arasında bulunan vize muafiyeti sayesinde vize başvurusu yapılması gerekmemektedir. Ancak Bolivya sınır kapısında herhangi bir sorunla karşılaşmamak için bir takım belgeleri yanınızda bulundurmanızda fayda olacaktır. Bu belgeler uçak ve otel rezervasyonları, yıpranık olmayan ve seyahat sonrası 6 ay daha geçerliliği bulunan pasaportunuz olmalıdır. Seyahatinizde ihtiyacınız olan parayı da yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Ayrıca beklenmeyen durumlarda ihtiyacınız olabilecek uluslararası geçerliliği olan seyahat sağlık sigortasını da temin etmenizde fayda olacaktır. Seyahat sağlık sigortası işlemleriniz için Vize Randevu Ofisi iletişim adreslerinden bize ulaşabilir ve işlemlerinizi gerçekleştirmemizi talep edebilirsiniz.

Bolivya’ya Ulaşım ve Transit Vize Hakkında

  • Bolivya’ya seyahat planı yapan ziyaretçilerimiz için Türkiye’den direkt uçuşlar bulunmamaktadır. Türkiye’den Amsterdam Havalimanı ya da Lima Havalimanını kullanarak aktarma yapma şansınız bulunmaktadır. Ayrıca Bolivya’ya Amerika, Frankfurt, Madrid ve Peru üzerinden de aktarma yaparak ulaşım sağlayabilirsiniz.
  • Aktarma yapabileceğiniz ülkeler arasında ki Frankfurt ve Amerika aktarma için Transit Vize istemektedir. Transit vize başvurusu işlemleri için Vize Randevu Amerika ve Frankfurt vize temsilcileri ile iletişime geçebilir vize takibi konusunda uzman destek alabilirsiniz. Bolivya’ya aktarma yapacağınız ülke ve aktarma koşulları değişkenlik göstererek ortalama 16 ya da 18 saat sonra ulaşım sağlayabilirsiniz.

Bolivya Hakkında Dikkat Edilmesi Gereken Konular

  • Bolivya’da başta başkent La Paz olmak üzere Chuquisaca, Tarija, Santa, Cochabamba, Cruz bölgelerinde iklimin sıcak hava etkisinde olması ve aşırı nem nedeni ile yüksek yağış durumu ve sel olasılıkları nedeni ile ocak, şubat aylarında yapılacak olan seyahatlerde daha dikkatli olunması gerekmektedir.
  • Ayrıca yine iklim koşullarından kaynaklı olarak “dengue” adıyla bilinen “deng humması” olan hastalığın salgın olması nedeniyle seyahat öncesi Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşlarının T.C Sağlık Bakanlığı’nı arayarak gereken sağlık ve aşı bilgilerini edindikten sonra yapılması gereken aşıları olarak seyahate çıkmalarını önemle tavsiye ederiz.
  • Bolivya Vize başvurularınızda durumunuza uygun en güncel evrak listesini size en yakın Bolivya Vize Randevu’yu arayarak ücretsiz olarak isteyin

Bolivya Vizesi: Randevu ve Başvuru (2023) Video;

Bolivya Vize

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
whatsapp
  • ×